Ako ručne odstrániť biele ponožky

Obsah

  Návrat čistoty k bielym veciam nie je ľahká úloha. To platí najmä pre ponožky. Po krátkej dobe zmenia farbu na sivú. Skúsené ženy v domácnosti vedia, ako odstrániť biele ponožky z čiernej podošvy, ktoré majú navrátenú presnosť a snehovobiele.

  Populárne spôsoby odstraňovania nečistôt z ponožiek

  Najskôr je vhodné zistiť, z ktorých sú ponožky vyrobené. Nevyrobené výrobky si vyžadujú opatrnejšiu manipuláciu. Nesmú sa umývať v príliš horúcej vode a nechať sa cez noc namočiť.

  Mydlo pre domácnosť pomôže rýchlo bieliť špinavé ponožky. Je potrebné ich navlhčiť teplou vodou, mydlom a utrieť si navzájom. Postup sa niekoľkokrát opakuje, produkt sa vysuší.

  Trávenie je populárna metóda, ktorá sa používa na riešenie problému. Do nádoby sa naleje pol litra vody, pridá sa prací prášok, mydlový roztok a citrónová šťava. Zahrievajú vodu, vrhajú do nej špinavé veci a varia ich 12-14 minút. Výrobky sa opláchnu a sušia sa.


  Prvou úlohou je zbaviť sa hornej vrstvy prachu. Môžete to urobiť vlastnými rukami alebo v práčke. Ak ste si vybrali druhú metódu, mali by ste výrobky umývať výlučne jasnými vecami. Takže nezmenia farbu. Detské ponožky sa musia prať osobitne

  Ak vyššie uvedené tipy nefungujú, používa sa kyselina boritá. Výsledkom je prášok aj tekutina. Do vody sa naleje 5 ml roztoku, všetko sa vloží a nechá sa namočiť, potom sa umyjú.

  Ďalším spôsobomručné ponožky umyte ručne - ošetrujte ich špeciálnym náradím - „Biele“.

  Alternatívne metódy

  Kyselina citrónová rozpustená v kvapaline je ďalším nástrojom, vďaka ktorému budú ponožky vyzerať nové. Veci sú na chvíľu vložené do podstaty, napnuté. Ak sú škvrny, potom sa zmáčajú citrónovou šťavou.

  V snahe o čistotu ženy v domácnosti úspešne používajú stolový ocot. Lyžica 9% látky sa rozpustí v 1 litri vody, nechajte veci 40 minút navlhčiť a umyte. Nečistoty budú okamžite a úplne odstránené. Namiesto stola sa často používa ocot jablčného muštu.


  Kombinácia sódy a kyseliny citrónovej poskytuje vynikajúci výsledok. V takomto roztoku by mali veci ležať najmenej pol hodiny
  .

  Peroxid vodíka a amoniak, ak sa kombinujú, pôsobia nemenej účinne. Ponožky by sa mali namočiť do zmesi prísad.

  Terpentín je zázračný pomocník, ak potrebujete oblečeniu dodať nový vzhľad. Do 5 l vody rozrieďte 1,5 polievkové lyžice terpentínu a čistiacich prostriedkov, vložte tam výrobky, trite ich a opláchnite.

  Uplatňuje sa od nečistôt na veciach a farmaceutických výrobkoch. Kvapalný amoniak je účinným prostriedkom proti znečisteniu. Do vody sa nalejú dve polievkové lyžice kvapaliny, veci sa udržiavajú v roztoku, vylejú sa vriacou vodou a opláchnu.

  Ako prať v práčke

  Pred vložením ponožiek do práčky ich musíte najskôr navlhčiť teplou vodou, v prípade silného znečistenia môže byť potrebné predbežné umývanie rúk. Tým sa odstráni vrchná vrstva prachu. Niektoré z nich pridávajú tenisové loptičky alebo špeciálnelopty pre spodné bundy. Zabraňujú poškodeniu výrobkov a umývajú ich efektívnejšie.

  Pri nákupe bielych ponožiek je užitočné oboznámiť sa so všeobecnými odporúčaniami na ich používanie:

  Prečítajte si tiež: Ako prať biele tenisky
  • Čas nosenia výrobkov bez prania nesmie presiahnuť jeden deň.
  • Ak sú ponožky vyrobené z vlny, optimálna teplota na pranie vody je 30 stupňov. Bavlnené výrobky sa môžu prať pri 60 ° C.
  • Pred umývaním detských ponožiek sa musí nastaviť dvojité oplachovanie.
  • Aby sa zabezpečilo odstránenie vecí, musí sa pridať trochu bielidla.
  • Nečistoty sa odstránia rýchlejšie, ak sa predmety umyjú okamžite po nosení.
  • Pred umývaním ponožiek je vhodné trieť mydlom. Horúca voda na umývanie bielych vecí sa dôrazne neodporúča. „Utesňuje“ špinu v tkanive - jej odstránenie bude mnohokrát ťažšie.
  • Najlepšie je prať výrobky tak, že ich otočíte naruby.
  • Ak sú vaše odevy navlhčené sódou, budú sa lepšie čistiť.
  • Neodporúča sa intenzívne prať tkaninu počas prania, inak to bude mať opotrebovaný a starý vzhľad. To platí najmä pre veci, ktoré majú vysoký obsah prírodných bavlnených vlákien.
  • Pokus o zoškrabanie škvrny je nežiaduci. Takže si v produkte môžete urobiť dieru.

  Ak sa belosť po praní nevrátila, môžu sa použiť ďalšie výrobky. Je schopný vrátiť jas chlóru výrobkom. Upozorňujeme, že nie je vhodný pre bavlnené výrobky. Paru rozpustite v 2 l vodylyžice chlóru, nalejte trochu pracieho prášku. Ponožky sa nechajú nasiaknuť cez noc a potom sa premyjú.

  Alternatívne metódy

  Pôvodný spôsob čistenia ponožiek pre mužov je vložiť veci do plastovej fľaše, naliať do nej mydlovú vodu a fľašu vložiť do kufra. Pri jazde autom je zaručené čistenie výrobkov - je možné ich opláchnuť.


  Užitočné rady pomôžu predĺžiť životnosť ponožiek. Ak do stroja pošlete znečistenie ihneď po vybratí a nenosíte ho niekoľko dní v rade, jeho pranie nebude ťažké

  Na umývanie bielych ponožiek z nečistôt ich môžete navlhčiť odstraňovačom škvŕn a vložiť ich do plastového vrecka. Výrobky musia byť ponechané samy a umyté neskôr. Pred použitím odstraňovačov škvŕn by ste si mali pozorne preštudovať pokyny a zistiť, v akej forme ich máte použiť - v koncentrovanej alebo zriedenej forme. Niektoré výrobky sú také silné, že dokážu spáliť dieru v tkanine.

  Dôležité!Ak sa na veciach vyskytuje viacfarebný vzor, ​​nemožno použiť odstraňovače škvŕn.

  Vzorované ponožky sa bielia takto. Citrónová šťava kvapká na škvrny, nechá sa vsiaknuť, posypaná pracím práškom a vtlačí ju do tkaniny. Potom sa akýmkoľvek spôsobom umyte.

  Silná špina z ponožiek môže odstrániť horčičný prášok. Mokré veci sú posypané na ne, nechať nasiaknuť. Potom vložte výrobok do práčky. Do bubna je vložených niekoľko lyžičiek horčičného prášku. Výrobky sa premyjú vodouteplota nie viac ako 40 stupňov.

  Dôležité!Ak sa ponožky nevrátia do svojho normálneho vzhľadu, ich život sa možno skončil a nastal čas ich vyhodiť.

  Ponožky sa musia sušiť na prašnom a dobre vetranom mieste. Nečistoty sa na nich nebudú usadzovať. Ak sa o veci dobre staráte odo dňa nákupu, nie je ťažké doma odstrániť biele ponožky.