Ako priviesť stonožky z domu

Obsah

  Stonožky sú hmyz, ktorý sa často vyskytuje v domácnostiach a bytoch. Aj keď idú von, zvyčajne v noci, dodávajú obyvateľom veľa nepríjemných minút.

  Odkiaľ pochádzajú stonožky a kde žijú

  Stonožka patrí do triedy nôh, má desiatky párov končatín. Na dĺžku dosahuje 3 centimetre. Celé jej telo je pokryté chĺpkami. Najviac zo všetkého milujú stonožky vlhké miesta: toaletu, kúpeľňu, pivnicu. Na ulici sa flycatchers často vyskytujú vo vlhkých listoch. Ak je v blízkosti dom s mokrými a teplými izbami, pokúsi sa tam hmyz dostať.

  Keď hľadajú jedlo (šváby, muchy, chrobáky), zostávajú navždy v pohodlných domoch, pretože majú najlepšie životné podmienky. V zime spia, ale aktivujú sa na jar. Nenávidia chlad, schovávajú sa pred prievanom a teplotami pod nulou.


  Stonožky milujú vlhké a teplé izby

  Ak si všimnete hmyzu, musíte ho okamžite začať vyhubiť. Nie je ťažké zbaviť sa stonožiek pomocou ľudových alebo chemických prostriedkov. Ale predtým musíte na to pripraviť priestory. Povinné:

  • Zabezpečte vetranie v kúpeľni a WC. Dbajte na to, aby nedošlo k upchatiu alebo vysokej vlhkosti. Dvere do miestností by preto mali byť vždy otvorené.
  • Stonožky milujú vlhké podmienky, preto je vhodné nainštalovať odvlhčovač.
  • Je potrebné uzavrieť všetky otvory, ktorými sa hmyz najčastejšie dostáva do cesty, opraviť žeriavy a žeriavypotrubia.
  • Ak sa stonožky usadili v suteréne, malo by sa tam vykonať všeobecné čistenie a zbaviť sa odpadu. Musíte chodiť po miestnosti pomocou sušidla, ošetriť ho plesňou a vlhkým prostriedkom. V opačnom prípade stonožky prenikajú do suterénu do domu.
  • Keďže muškety často prenikajú do okien, musia byť vybavené sieťami proti komárom. Do otvorov okolo rámu okna a zárubne dverí by sa mala spustiť pena.
  • V miestnosti sa nesmie nachádzať kaluže. Umývadlo, vaňa, toaleta by mala byť dokonale suchá.
  • Musíme skontrolovať kanalizačné potrubia. Ak sú medzi nimi a stenou otvory, pre inštaláciu sa vyplnia penou.
  • Často po zalievaní kvetín v kvetináčoch zostáva tekutina na paletách. Toto by sa nemalo povoliť, pretože stonožky zbožňujú surovú pôdu.

  Chemické výrobky proti hmyzu

  Aby sa zbavili stonožiek v dome, mnoho žien v domácnosti sa uchýli k používaniu chemických výrobkov. Existuje ich mnoho druhov. Predtým, ako sa k nim uchýlite, musíte si pozorne prečítať pokyny.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako sa zbaviť švábov v dome
  • Bezpečnejšia značka 51702 kremeliny- práškové riasy. Ničia stonožky ich ostrými koncami. Začnú konať pár dní po aplikácii. Nástroj je umiestnený vo všetkých dierach a medzerách. To nepoškodzuje obyvateľov a štvornohých.
  • Ortho 019710 Home Defense MAX Sprej proti hmyzu pre vnútorný a domáci obvod- prostriedok na báze bifenthrínu. Sprej sa používa ako na ničenie, tak aj na prevenciu.vzhľad hmyzu. Môže sa striekať vnútri domu aj zvonka.
  • „Henkel Combat“- sprej, ktorý ľahko preniká do priestoru medzi stenami pod vaňou do vetracích šácht. Má štipľavý zápach. Pred použitím je vhodné si prečítať pokyny.
  • Aquafumigátor„Paptop“- vyrobený z fumigátora a priehradky na vodu. Vydáva toxické výpary hmyzu. Škodlivé pre domáce zvieratá. Je tiež účinný proti švábom, chrobákom, pavúkom, muškám.
  • GélGLOBOL . Nevyvoláva štipľavý zápach. Zvláda nielen stonožky, ale aj šváby, mravce. Produkt sa zriedi vodou a vyleje sa do striekacej pištole, striekajú podlahy a soklové dosky v dome.
  • Aerosól„Raid“ . Jedna fľaša postačí na veľkú plochu bývania. Používa sa v boji proti takmer všetkým druhom hmyzu. Bezpečné pre zdravie. Po aplikácii aerosólu sa odporúča miestnosť vetrať.
  • Avalonje obľúbená dezinfekčná liečba. Zabíja mravce, chyby, šváby, stonožky. Jedno balenie postačí na 60 m2.
  • Dichlorvos Neoje liek bez zápachu, ktorý trvá dva týždne.

  Prostriedky ako Medilis-Ziper, Lambda Zona, rôzne lepidlá - Clean House, Kills, Alt, Ecotrap tiež pomôžu. Ak ich aplikujete na biotopy hmyzu, je zaručené, že uhynú.


  Domáce repelenty proti hmyzu sa predávajú vo veľkých množstvách

  Alternatívne metódy

  Keďže väčšina chemikálií je toxických, v extrémnych prípadoch sa na ne odvolávajú.keď ľudové metódy nefungovali. Predtým, ako s nimi začnete pracovať, musíte sa uistiť, že v dome nezostali žiadni členovia domácnosti. Telo je potrebné chrániť - používajte masku, rukavice, okuliare, respirátor. Potraviny a lieky sú najlepšie skryté. Po niekoľkých hodinách od aplikácie musí byť miestnosť vetraná, vykonať mokré čistenie.

  Pre obyvateľov s deťmi a domácimi zvieratami je lepšie uchýliť sa k ľudovým liekom. Pomôžu bežné improvizované nástroje. Kyselina boritá je známa svojím inhibičným účinkom na mnoho druhov hmyzu. Domáce stonožka nie je výnimkou. Nedostatok kyseliny v jej lokálnom účinku - funguje iba tam, kde bola rozptýlená. Preto sa odporúča rozptýliť ho po celom obvode domu vrátane vetrania a odtokov. Nástroj nepoškodzuje ľudí ani zvieratá. Môžete si ho kúpiť v lekárni.

  Kyselina boritá môže najskôr otráviť potravu stonožiek - švábov. Je potrebné ho zmiešať s vaječným práškom a usporiadať okolo domu. Pri použití infikovaných švábov tiež zomrú stonožky.

  Prášok z kremeliny má podobný účinok. Výsledok bude viditeľný takmer okamžite. Prášok je bezpečný pre zdravie. Všetko, čo je potrebné, je posypať ho do bytu na miestach častého výskytu hmyzu.

  Prášok červenej papriky je účinná zbraň proti stonožkám. Aby sa zbavili stonožiek v súkromnom dome, je rozptýlený na miestach, kde je hmyz najčastejšie viditeľný. Keď flycatcher prejde cez korenie alebo ho ochutná, jeho dni sa spočítajú.


  Ľudový liek na stonožky - mleté ​​červené korenie

  Metódy prevencie

  Najskôr je potrebné zabezpečiť v miestnostiach suchosť. Je potrebné skontrolovať vodovodné zariadenia, opraviť stagnáciu, šmuhy, odstrániť pôsobivé znečistenie. Pleseň zvyšuje pravdepodobnosť výskytu stonožiek, preto by sa mala odstrániť aj z podlahy a štrbín v stenách.

  Aby stonožky neboli zvinuté do podlahy, môžete ich spracovať pomocou špeciálnej stavebnej tmely. Je vhodné, aby dvere do kúpeľne boli neustále otvorené. To zabezpečí potrebnú cirkuláciu suchého vzduchu a pomôže priviesť nežiadúcich hostí z domu.

  Silikagél je možné kúpiť na umelé sušenie vzduchom. Absorbent sa predáva v špeciálnych vreckách, ktoré sušia vzduch okolo neho. Sú rozmiestnené na najmokrejších miestach - v sprche, špajzi, suteréne, v podkroví. Je potrebné dbať na to, aby náhodne necítila chuť detí a zvierat.

  Výhodou stonožiek je to, že v celých kolóniách necestujú domov. Lovia sami, takže ich zabíjanie nie je ťažké. Môžete "paže" s papučou, vysávač, mušku. Existuje humánny spôsob - chytiť hmyz do pohára a dať ho na ulicu.

  Keďže sa stonožky živia iným hmyzom, môžete sa pokúsiť eliminovať ďalšie plazenie v dome - pavúky, šváby, muchy. Bez jedla sa flycatcheri nebudú dlho zdržiavať v ustajňovaní.

  Ak sa v blízkosti domu nachádza drevná drevina s mokrým palivovým drevom, existuje priekopa s vodou alebo kompostom, s najväčšou pravdepodobnosťoustonožky, ktoré ich obývajú, sa tiež presťahujú do domu. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné zväčšiť vzdialenosť medzi organickými klastrami a bývaním. Kompost sa najlepšie premiestni a drevná paleta by sa mala vysušiť. Je vhodné pravidelne plniť drevenú toaletu ulicou alebo pilinami.

  Používanie špeciálnych pascí na suchý zips proti flycom je neúčinné. Maximálne, čo môžu urobiť, je odtrhnúť pár labiek hmyzom, čo im nijako neublíži. Končatiny dorastú späť a rozmnožovanie sa nezastaví. Niektorí vyložili návnadu, aby chytili stonožky na živej návnade a prilákali ich muchy. To tiež nebude mať za následok: hmyz s mnohými nohami bude pokojne jesť a odísť.

  Centipedes vydesí svojím vzhľadom nielen deti, ale aj dospelých. S minimálnym úsilím ich môžete navždy odstrániť z domu.