Ako prestať hrýzť nechty

Obsedantným zvykom hryzať si nechty niekedy nie sú len deti. Celá vina je zvýšená nervozita a neschopnosť sústrediť sa. Osoba, ktorá neustále uhryzne nechty a nasáva svoje prsty, vyzerá nepríjemne. Táto záležitosť však nie je ani z estetického hľadiska. Na rukách a pod nechtami žijú celé hordy patogénov, ktoré sa dostanú do čriev a môžu spôsobiť črevné infekcie, vírusové ochorenia. Ak teda v detstve (a v tomto období spravidla tento zvyk zvyčajne vzniká) človek nedokáže prekonať svoju slabost, potom v dospelom živote bude ťažšie to urobiť. Ako sa hovorí, zvyk je druhý charakter. Ale keď zhromaždíte všetku vôľu do pästi a určíte pre seba, že by ste si nemali nechať hrýzť nechty, môžete si poradiť s touto nepríjemnou závislosťou.

3. Zvyčajné hryzenie nechtov, v ktorých sú viditeľné korene detí, má svoj vlastný názov - onychofágia. Ukazuje sa, že problém nie je ojedinelý, ak bola vymyslená ako skutočné lekárske meno, ako jedna z chorôb ľudstva. A je potrebné s tým zaobchádzať vhodným spôsobom.

Spôsoby zaobchádzania so zlým zvykom hryzenia nechtov

  1. lak na nechty. Má odpornú horkú chuť, a preto, keď zažil svoj účinok na seba, veľa detí a dospelých sa úspešne vyrovná s onychofágiou. Určitý reflex sa jednoducho vyvinie a človek začne spájať hryzenie nechtov s horkou chuťou a nepohodlím. Odporúča sa nanášať lak niekoľkokrát dennerovnako ako špičky nechtov má tendenciu praskať a olupovať.
  2. Vždy si so sebou prineste malú manikúru. Mnohí ľudia začínajú hrýzť odlomený klinec alebo ostrý hrot, ktorý sa objaví, pretože táto vada im nedáva odpočinok a nemôžu čakať do vhodného okamihu. Vždy majte po ruke nožnice alebo pilník na nechty, aby ste včas odstránili nedostatky, ktoré sa objavia, a aby ste sa uchýlili k hrýznutiu nechtu zubami.
  3. Vážená, krásna manikúra. Pre ženy je vynikajúci spôsob, ako sa vysporiadať so zlým návykom hryzenia nechtov, drahá manikúra, ktorá bude určite škoda pokaziť vlastnými zubami. Napríklad si môžete urobiť francúzsku manikúru.
  4. Začnite sa ovládať. Postarajte sa o seba aspoň niekoľko týždňov a nenechajte zvíťaziť nad zlým zvykom. Eliminujte nervozitu, relaxujte, choďte relaxovať, trávte čas bez rozruchu.

Nezabudnite, že zvyk hryzenie nechtov môže skryť nervové poruchy. Preto, v prípade depresívnych porúch, niektoré triky, ako sa zbaviť tohto návyku, nebudú úspešné. Zbavte sa depresie ako prvý.