Ako prerezávať orchidea po odkvitnutí?

Vnútorná orchidea je jemná a krásna kvetina, ktorá poteší oko kvetom po veľmi dlhú dobu, ak je správne ošetrené. Trvanie kvitnutia závisí od typu rastliny. Niektoré kvety sa predvádzajú iba 2 týždne, iné - až 6 mesiacov. Je možné, že pri kúpe orchidey konzultant poskytne aj odporúčania týkajúce sa starostlivosti a povie vám, ako po kvitnutí prerezávať orchideu.

Ak sa tak stalo, že ste zabudli opýtať predajcu, ako sa starať o rastlinu, alebo už uplynulo veľa času, a nepamätáte si, čo vám odborník odporučil, potom tu nájdete informácie. Takže kvetina vybledla, čo ďalej?

Možnosti

Na správne prerezanie orchidey najskôr starostlivo zvážte stopku. Ak začne zaschnúť, nemusíte rezať, kým úplne nezožltne. Keď sa to nakoniec stane - vyberte ho a nechajte malý pahýľ na základni. Pretože ak ho skráťte na zeleno, rastlina sa zotaví na dlhú dobu a nabudúce bude kvitnúť orchidea najskôr o šesť mesiacov neskôr.

Ak sa na stopke objavili púčiky alebo púčiky (to sa stáva pri phalaenopsis), musíte ich orezať 1,5 cm nad nimi. Pravdepodobnosť, že z nich budú kvitnúť nové kvety alebo dokonca „bábätká“, sa zvýši, ak bude pred nami horúce leto. V tomto okamihu by kvetina mala byť dobre napojená a striekaná.

Po odkvitnutí nie je potrebné pestovať orchideu, ak je stonka stále úplne zelená - kvet môže znova kvitnúť z novýchpúčiky. Musí byť odstránená iba časť vädnutia, aby na ňu kvet nestrácala pevnosť.

Ak stonka kvetu nemá púčiky, je úplne suchá a sčernená, môžete ju bezpečne odrezať na samom základni. Aby v tomto prípade mohla kvitnúť orchidea, je lepšie ju transplantovať.

Transplantácia orchideí

Tento kvet nemá rád teplo pri prenose do nového kvetináča. Naopak, je lepšie nezalievať ho 2 dni po zákroku.

Ak má vaša orchidea nové klíčky (v prípade, že kvet nie je úplne odrezaný), potom, keď sú silnejšie (nechajte korene rásť a rásť o 5 cm), mali by byť transplantované do iných kvetináčov. Týmto spôsobom rozširujete orchideu. Po presadení sa musíte o kvetinu starať rovnako ako pred ňou. Iba obliekanie a zalievanie vrchnej vrstvy sa najlepšie redukuje, aby sa zabránilo rozpadu koreňov. Upozorňujeme, že po zákroku sa nové kvety môžu objaviť až po roku. To je normálne - rastlina by mala rásť a získavať silu.

Pri náležitej starostlivosti kvet orchidey niekoľkokrát do roka a niekedy takmer nepretržite. Ak ju nechcete množiť, môžete stopku úplne odrezať ihneď po odkvitnutí. Iba v tomto prípade sa kvetina zotavuje po dlhú dobu.

Ak je stopka príliš dlhá a je na nej veľa kvetov, je lepšie ju zviazať, aby sa nerozbila.

Starostlivosť

Existuje rozšírené presvedčenie, že starostlivosť o orchidey je veľmi obtiažna. Ale ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel, možno starostlivosť o závod nebude príliš únavná.

Pôda pre orchidey sa musí kupovať v špecializovaných predajniach.Musíte si vybrať iba pôdu, ktorá je určená pre orchidey. V žiadnom prípade nepoužívajte pôdu na iné účely, jedna pôda sa nemusí miešať s druhou - kvetina môže odumrieť.

Zalievanie orchidey by malo byť hojné, ale raz týždenne. Je lepšie udržiavať vlhkosť denne jednoduchým postrekovaním rastliny, pretože pri častom polievaní sa koreň zhoršuje. Okrem toho bohatá vlhkosť neprispieva k rozkvetu, ale skôr k rastu zelene. Preto z častého zalievania, všetky krásy orchideových listov v listoch. V tomto prípade kvety buď vôbec nekvetú alebo rýchlo vyblednú.

Upozorňujeme, že závod nemá radi prievan a prehrievanie. Kvitne dobre, ak na ňu dopadajú slnečné lúče, ale nie príliš horúce. Ak sa rozhodnete kvetinu položiť na parapet, musí si vybrať miesto mimo batériu. Potom bude vaša orchidea veľmi pohodlná a poteší vás jej nádherou po celý rok.