Ako prať zelenú z linolea

Obsah

  Zelenka je jedným z najpopulárnejších antiseptík u nás napriek skutočnosti, že jej účinnosť je už dlho spochybňovaná. Väčšina matiek túto skutočnosť nepočúva a naďalej rozmazáva deti s kolenami zrazenými, rezanými prstami a vyrážkami z ovčích kiahní.

  S roztokom sa musí venovať mimoriadna pozornosť. Jeden nepríjemný pohyb - a povrch stola alebo podlahy sa zmení na jasnú diamantovú farbu. Ak bublina zabudnutá na stole padne do rúk malého dieťaťa, nielen ruky a ústa sa zmení na zelenú, ale aj čalúnený nábytok alebo koberec.

  Mnoho matiek hľadá na internete produkty, ktoré môžu čistiť zeleň od linolea alebo iných podláh. Vyberte vhodné detergenty. Je dôležité nepoškrabať podlahu. Neotierajte povrch brúsnymi špongiami alebo ostrými predmetmi. Čím skôr si všimnete, tým je pravdepodobnejšie, že ho bez stopy odstránite. Spôsob a prostriedky čistenia závisia od podlahového materiálu. Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť linoleum, a najťažšie odstrániť zelené škvrny z koberca.

  Linoleum

  Linoleum je menej náchylné na chemické poškodenie. Na jeho čistenie môžete na umývanie vodovodných potrubí použiť agresívne látky: chlór, kvapaliny a prášky. Je výhodné používať produkty na báze gélu. Sú menej drsné a nezanechajú škrabance na povrchu.

  Metóda č. 1

  Na čistenie záchodov si vyberte malú kuchynskú špongiu a saponátinštalatérstvo. Pred použitím nezabudnite nosiť rukavice. Ošetrite zelené škvrny. Nechajte pôsobiť 5 minút. Po uplynutí stanoveného času opláchnite veľkým množstvom vody. Dbajte na to, aby sa malé deti alebo domáce zvieratá nedostali do ošetrovanej oblasti. Môže to spôsobiť vážne otravy.

  Metóda č. 2

  Roztok si pripravte sami. K tomu potrebujete 50 g octu a 1 lyžičku. peroxid vodíka. Noste lepšie rukavice, ocot s peroxidom agresívne ovplyvňuje pokožku. Nečistoty vyperte s výsledným roztokom a potom ich opláchnite handrou namočenou v čistej vode.

  Metóda č. 3

  Farbu môžete utrieť lekárskym alkoholom. Vhodné prostriedky na trenie zrkadiel a pohárov na báze alkoholu. Stačí na škvrnu naniesť malé množstvo alkoholového roztoku a počkať 10-15 minút. Môžete ho vyčistiť suchou handrou.

  Parkety alebo laminát

  Laminát a parkety majú povrchovú úpravu lakom, ktorá je veľmi citlivá na mechanické a chemické znečistenie. Vo väčšine prípadov zostane malé miesto na povrchu.

  Metóda č. 1

  Použite prášok na ručné umývanie. Navlhčite škvrnu na lamináte alebo na parketách a navrch posypte tenkou vrstvou prášku. Porazte ho mäkkou špongiou, kým sa nevytvorí pena. Nechajte pôsobiť 15 minút. Potom odstráňte zvyšný prášok navlhčenou tkaninou. V prípade potreby postup zopakujte. Nepoužívajte drsné špongie, mohlo by dôjsť k poškriabaniu laku.

  Metóda číslo 2

  Bude to trvať sóda a ocot. Malé množstvoprášok treba naliať na roztierajúcu sa škvrnu. Nalejte pár polievkových lyžíc octu na sódu. Látky budú reagovať - ​​vytvorí sa prskavá pena. Odstráňte ju vlhkou handričkou. Ak škvrna nezmizla, bude potrebná agresívnejšia metóda.

  Metóda č. 3

  Na záchranu prírodného stromu použite metódu drvenia. Túto úlohu najlepšie zverí špecialista. Vrchnú vrstvu laku je potrebné odstrániť, zafarbenú plochu vyleštiť a potom znova pokryť vrstvou laku.

  Koberec

  Je ťažké, ale je možné získať zelenú farbu z koberca. Kvalita výsledku závisí od rozsahu kontaminácie a od času, ktorý uplynul od aplikácie. Ak sa zelenej podarilo vyschnúť, bude veľmi ťažké ju zbaviť.

  Metóda č. 1

  Táto možnosť je vhodná iba na zníženie škvŕn, ktoré ešte neboli vysušené. Na miesto vysypania zelene musíte použiť prací prášok. Ak je koberec ľahký, môže sa k prášku pridať bielidlo (je dôležité nepreháňať ho jeho množstvom). Na tmavom koberci to môže zanechať škvrny a stopy. Po nanesení prachu špinu utrite kefou. Môžete pridať trochu vody, aby sa prášková pena zlepšila.

  Metóda č. 2

  Najjednoduchším, ale najúčinnejším spôsobom je použitie odstraňovača škvŕn. Stačí ho aplikovať na škvrnu a nechať pôsobiť pol hodiny. Odstraňovač škvŕn opláchnite veľkým množstvom vody. Ak škvrna stále nezmizne, postup zopakujte.

  Metóda č. 3

  Použite amoniak (amoniak), peroxid vodíka alebo bežný lekársky alkohol. Amoniak je najviacúčinný prostriedok nápravy. Naneste 10% roztok amoniaku na farbu brilantnej zelene a opláchnite veľkým množstvom vody. Buďte pripravení na štipľavý zápach. Noste ochranné rukavice. Peroxid vodíka je šetrnejší prostriedok. Môže sa používať iba na ľahké koberce. Najmenej účinný alkohol je najmenej.

  Metóda č. 4

  Vhodné výhradne na odstraňovanie čerstvých škvŕn. Ak k nehode došlo pred vašimi očami, uchopte obrúsky a staré zbytočné handry. Z podlahy sa musí absorbovať maximálne množstvo zelene. Roztok zostávajúci na koberci by mal byť mydlom mydlom na pranie. Aby sa lepšie umylo, pridajte do škvrny pár kvapiek vody. Nechajte penu pol hodiny, potom opláchnite veľkým množstvom vody. Aby bol koberec lepšie suchý, vytiahnite ho na čerstvý vzduch (ak je to možné).

  Zelenka je jedným z najhorlivejších nepriateľov kobercov a iných podlahových krytín. Ak sa takáto škvrna objaví na čalúnení pohovky, nového koberca alebo džínsov, bude ťažké sa s tým vysporiadať. Ak sa škvrna na odeve líši, prečítajte si tento článok. Ak sa pokúsite, diamantové škvrny rýchlo zmiznú. Hlavná vec je vedieť, ako umývať zeleň z linolea, koberca, koberca alebo parkiet.