Ako prať vykurovací olej z oblečenia: 5 účinných spôsobov

Oblečenie zdobí osobu alebo naopak, naopak ju potrebuje. Bez ohľadu na to, či máme novú alebo použitú vec, chcem, aby bola vždy čistá. Každý z nás však nie je vždy v sterilných podmienkach. To znamená, že sa napriek svojej presnosti zašpiní. Zvlášť nepríjemné je, ak sa na odeve objaví škvrna čierneho oleja.

Nenechajte sa však ponáhľať - niekedy môžete uložiť oblečenie. Všetko samozrejme závisí od jeho kvality, hustoty, zloženia látky, prítomnosti syntetických látok v nich a od podielu farbív. Existuje mnoho odporúčaní, ako odstrániť vykurovací olej z odevov. Najefektívnejšie z nich sa tu zhromažďujú „v plnej platnosti“.

Účinné látky

Benzín

Pretože vykurovací olej je ropný produkt, je logické, že sa dá odstrániť pomocou podobného rozpúšťadla, ktorým je benzín. Vezmite to obrúsku alebo bavlnenú handričku a položte ju na nesprávnu stranu, napríklad na nohavice. Teraz utrite škvrnu nasiaknutú vatovým tampónom alebo špongiou.

Po tom, čo šaty zmiznú, namočte ich do akéhokoľvek pracieho prostriedku na 2 hodiny: vanilku, feri, prací prášok. Potom ho dôkladne opláchnite a nechajte ho zaschnúť na čerstvom vzduchu.

8. Ak je odev veľmi znečistený, odstráňte vykurovací olej z džínsov, napríklad namočením na niekoľko minút priamo do benzínu. Nevýhodou tohto nástroja je to, že preplachuje tiež farbu nití. Džínsy po zákroku preto často vyzerajú ako „stráviteľné“. „Miestne“, ľahšie miesta môžu zostať.vo vybraných oblastiach.

Acetón

Veľmi účinný prostriedok nápravy. Môže sa používať rovnakým spôsobom ako benzín. Niektoré acetónové vlákna môžu rozpúšťať iba syntetické vlákna. Preto si uvedomte, že štruktúra výrobkov môže byť ovplyvnená.

Prípravky na čistenie automobilov

Šampón do auta by mohol byť najvhodnejším prostriedkom na odstraňovanie škvŕn pre vaše nové oblečenie. V každom prípade existujú prísady, ktoré šetria niektoré farbivá. Má zmysel vyskúšať si to na malom mieste, ak si cením nejakú vec.

Jedlový olej

Umožňuje tiež pranie vykurovacieho oleja z odevov a dokonca aj zvieracích chlpov. Pôsobí iba omnoho pomalšie (trenie dlho potrvá), hoci je to bezpečnejšie ako analógy oleja.

Chemické čistenie

Odporúčame prečítať si:

Ako utrieť farby z odevov

Táto metóda je, samozrejme, vhodná v extrémnom prípade, keď sa dá vec nielen umývať, ale dokonca ani navlhčiť - inak sa stane špinavou. Alebo, ak chcete úplne novú maličkosť, aby vyzerala primerane. Nie je oprávnený okrem starých a obnosených odevov, ktoré sú už určené na prácu. Chemické čistenie poskytuje veľmi dobré výsledky.

Upozorňujeme, že je nielen dôležité, ako odstrániť škvrny z vykurovacieho oleja, ale aj to, ako odstrániť zápach oleja. Nezabudnite si prádlo umyť samostatne v silnom saponáte, ako sú Vanish a Fairy. Odporúča sa pridať prášok z tvrdých škvŕn do vody. Opláchnite veci vo voňavom aviváži. A samozrejme, musíte ho vysušiťčerstvý vzduch úplne zoslabí vôňu.

Užitočné tipy

Čím skôr začnete odstraňovať vykurovací olej, tým je pravdepodobnejšie, že si odev zachová pôvodný vzhľad.

Po ošetrení škvŕn olejovými výrobkami v pračke v žiadnom prípade nevyperte oblečenie - ľahko absorbuje pachy. A sotva by niekto chcel nosiť oblečenie, ktoré vonia ako benzín.

Ak ste v novom alebo formálnom oblečení, vzdajte sa menej provokácií priateľov, aby vám pomohli s autom, bicyklom a iným vybavením. Požiadajte ich, aby počkali, kým zmeníte oblečenie.

Dajte si do kufra nejaké staré džínsy, len pre prípad. Uteráky v garáži nikdy neuškodí. Nie čisté? Nech sú aspoň papierové. Je lepšie otrieť si špinavé ruky než o džínsy.

Je tiež dobré umiestniť akýkoľvek čistiaci prostriedok alebo prací prostriedok na voľnú poličku. Na konci práce si môžete umyť ruky z vykurovacieho oleja. Pretože bežné mydlo ich neumýva. Ale saponát alebo saponát (napríklad Fairy) - môžete.