Ako prať striebro doma

Obsah

  Výrobky zo striebra sa postupom času stávajú čiernymi. Vedieť, ako sa správne starať o šperky, môžete predĺžiť ich životnosť.

  Správna starostlivosť o striebro: nuansy a pravidlá

  Šperky, ako napríklad strieborný prsteň, retiazka, kríž, vyžadujú osobitnú starostlivosť a dodržiavanie pravidiel ponožiek. Pri kontakte s morskou vodou, plynom, jódom, kozmetickými výrobkami a chemikáliami pre domácnosť sú nežiaduce.

  Aby sa zabránilo sčerneniu, niekedy sú výrobky potiahnuté špeciálnymi šperkami alebo bežným lakom na nechty. Látka sa nanáša v tenkej vrstve, aby sa pokazené spoje nepoškodili. Šperky sú sušené a udržiavajú ich vo vzduchu - tak lak rýchlejšie stvrdne.

  Pri nákupe striebra sa odporúča kúpiť špeciálne čistiace prostriedky:

  • obrúsky;
  • cestoviny;
  • kvapaliny;
  • mydlo.

  Používajte ich podľa pokynov. Finančné prostriedky spravidla nepoškodzujú kov. Namiesto toho môžete použiť domáce bieliace metódy na striebro.

  Ako odstrániť nečistoty sami

  Pred čistením strieborného príslušenstva musíte z neho odstrániť nahromadené nečistoty a mastnotu. Môžete to urobiť so šampónom, mydlom, saponátom na umývanie riadu.


  Pravidelná zubná pasta pomôže obnoviť lesk. Musíte zobrať obyčajnú bielu farbu bez farebných pruhov a gélu

  Namiesto toho môžete použiť prášok zriedený malým množstvom vody. Rozdeľuje sa po celej dĺžke a čaká, kým nezaschne. Potom je dekorácia utretáflanelová alebo vlnená tkanina. Môžete ju trieť zbytočnou zubnou kefkou. Prebytočný prášok sa odstráni prepláchnutím produktu vo vode.

  Používanie domácich liekov

  Soda je obľúbený liek, keď potrebujete rozjasniť strieborné šperky. Môžete ho jednoducho zredukovať v roztoku sódy na pol hodiny alebo ho jednoducho posypať práškom.


  Mletá krieda, zubný prášok a amoniak sa niekedy pridávajú do roztoku sódy
  .

  Amoniak účinne čistí striebro od nečistôt a čiernych usadenín. V pohári vody sa pestuje lyžica alkoholu, ukladajú sa šperky. Aby bolo zaručené čistenie, môžete pridať mydlový roztok alebo peroxid vodíka.

  Ak je vrstva nečistôt hrubá a nedá sa odstrániť, dekoráciu možno umiestniť do nezriedeného amoniaku. Expozičný čas je až 12 minút. Bavlnené vankúšiky môžete navlhčiť alkoholom a dekoráciu jednoducho utrieť.

  Drvená krieda, do ktorej bol pridaný amoniak, má dobrý účinok. Na čistenie je vhodné použiť malú kefu.

  Olivový olej je užitočný nielen pri varení, ale aj pri čistení striebra. Postačí zvlhčiť produkt malým množstvom oleja a utrieť utierkou tak, aby žiaril. Jedinou výhradou - po zákroku ju budete musieť umyť z lepivosti v mydlovej vode.

  Ďalším silným receptom je varenie striebra v roztoku sodnej soli. Vezmite 0,5 litra vody, dajte tam čajovú lyžičku soli a sódy, pridajte trochu umývacieho prostriedku na umývanie riadu. Pre väčší účinok pridajte kyselinu citrónovú. Dali vodupri požiari položte kontaminovaný produkt na spodnú časť nádoby. Po varení by mala byť v tekutine najmenej hodinu.

  Odporúčame vám prečítať si tieto informácie: Ako odstrániť vylučujúce veci

  Horúci ocot je nástroj, ktorý pomôže rýchlo a bez problémov vyčistiť striebro. Mali by ste umiestniť šperky do zohriatej látky a zabudnúť na ňu na jeden deň. Všetky nečistoty sa odlepia.

  Kyselina citrónová koroduje a pomáha rýchlejšie prať takmer všetok prach a nečistoty. V pohári vody, musíte riediť polievkovú lyžicu kyseliny, vložte kúsok medeného drôtu a striebra. Všetko varíme pol hodiny.

  Kyselina sírová je riskantná, ale preukázaná metóda, ktorá pomôže vyčistiť strieborný reťazec temnoty. Musíte vziať 10% riešenie, umiestniť tam šperky na 5 minút. V takom prípade musíte prísne dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

  Zemiakový škrob nie je o nič menej účinný. Zriediť niekoľko polievkových lyžíc látky v 0,5 litra studenej vody a produkt umiestniť do čistenia. Škrob môže byť nahradený surovými zemiakmi, strúhaný do kaša.

  Zemiakový vývar sa už dlho používa na starostlivosť o šperky. Stačí do neho vložiť príslušenstvo na 10 minút. Výrobky sa stanú novými.

  Populárny nápoj, ako je Coca-Cola, sa môže použiť aj na iné účely. Trochu zohrejte tekutinu a vložte do nej čierne striebro. Podľa recenzií táto metóda čistí nie horšie ako zakúpené prostriedky.

  Šťava pomôže doma vyčistiť striebornú retiazkucitrón. Musíte ju stlačiť do nádoby, umiestniť tam a nechať ju štvrť hodiny. Potom to nezabudnite vypláchnuť vodou. Namiesto ovocnej šťavy sa môže použiť aj kyselina citrónová rozpustená vo vode.

  Použitie nakúpených finančných prostriedkov

  Pasta GOI sa predáva v špecializovaných predajniach. Jeho použitie vyžaduje presnosť a presnosť. Použitie pastových produktov vyleštených nasledovne. Benzín sa nanáša na bavlnu alebo vlnu a na vrch sa nanáša pasta. Strieborné šperky sa navlhčia v priemyselnej emulzii a potom sa utrú utierkou.

  Môžete si kúpiť profesionálny čistič striebra, ktorý pracuje na ultrazvuku. Mal by sa používať podľa pokynov.

  ​​

  Po použití nakúpených prostriedkov je výsledok okamžite viditeľný

  Užitočné tipy

  Nasledujúce odporúčania pomôžu udržať atraktívny vzhľad po dlhú dobu:

  • Ak sa šperky neprenášajú nepretržite, mali by sa skladovať vo fólii v škatuli zdobenej textíliou. Takže striebro si zachová nový vzhľad dlhšie.
  • Aby sa zabránilo sčerneniu striebra, musí sa z času na čas (raz za dva mesiace) umývať v mydlovej vode.
  • Po odstránení šperkov je vhodné utrieť flanel handričkou navlhčenou vodou.
  • Počas športu je lepšie odstrániť všetky strieborné predmety: z potu menia farbu rýchlejšie.
  • Kúpanie v šperkoch je nežiaduce.
  • Neodporúča sa nosiť šperky na tele, ktoré obsahuje kozmetiku s obsahom síry.
  • Bez ohľadu na to, ktorá metódaPo vykonaní postupu sa zvolilo čistenie, striebro sa musí vysušiť utretím obrúskom z prírodnej textílie.

  Niekedy sa na výrobkoch objavujú skôr zelené ako čierne škvrny. Ak sa ich chcete zbaviť, musíte tvrdo pracovať. Pomáha mydlový roztok s pridanou sódou. Reťaz sa vloží do tekutiny a varí sa 10 minút. Potom sa voda zmení na čistú a utrite dosucha.


  Po použití domácich liekov sa šperky premyjú vodou

  Nasledujúce zloženie poskytuje vynikajúci výsledok. Vezmite 2 polievkové lyžice vody, citrónovú šťavu, 5 ml vodky, trochu umývacieho prostriedku na umývanie riadu. Dekorácia je v nej umiestnená na noc. Ráno umyte vodu a utrite.

  Ak dáte sčernené strieborné šperky na panvicu s vodou, na spodnej strane ktorej je fólia, a povarte ju, výrobok sa vyčistí.

  Vracia lesk a novosť dekorácie do bežného mlieka. Musíte vložiť predmet do nádoby s tekutinou, privariť k varu a nechať ležať 15 minút. Pre väčší účinok je možné do mlieka hodiť trochu sódy.

  Správna a pravidelná starostlivosť je kľúčom k kráse šperkov. Podľa týchto tipov sa nemôžete hanbiť o typ šperkov.