Ako prať polyuretánovú penu

Obsah

  Oprava je vždy sprevádzaná nečistotami. Farba, tmel a montážna pena môžu zničiť nátery, oblečenie a zafarbiť telo. Aby ste sa zbavili stôp, musíte tvrdo pracovať.

  Ako odstrániť penu z odevu

  Predtým, ako premýšľate o tom, ako umyť montážnu penu, musíte sa postarať o bezpečnostné opatrenia. Pred použitím akejkoľvek chemikálie by sa mali nosiť rukavice. Ochráni vás to pred alergiami a pomôže vám rýchlejšie vyčistiť ruky po oprave.

  Ak pena zostáva na odeve, treba mať na pamäti, že sa musí dôkladne prať - môže vyblednúť a stratiť jas. Neodporúča sa vykonávať opravy pletených a pletených odevov. Je takmer nemožné z nich odstrániť montážnu penu.

  Kvapalina zo nanášacej pištole je jedným z najpopulárnejších prostriedkov používaných na čistenie montážnej peny od odevu. Používa sa aj po stuhnutí látky. Nepoškodzuje látku.

  Kvapalina sa používa takto:

  • Pomocou noža alebo nožníc opatrne odstráňte z odevu penu.
  • Skúste postup na nenápadnej škvrne látky, aby ste zistili, či slabne.
  • Látka je distribuovaná na kontaminovanej ploche, na vrch sa aplikuje vatová vložka navlhčená roztokom.
  • Po 10 minútach škvrnu utrite štetcom alebo špongiou.
  • V práčke sa vec obvyklým spôsobom umýva.

  Ak pre montáž zbrane nie je tekutina, môžete si vziať alternatívu - rozpúšťadlo

  Pomôže to:

  • biely lieh;
  • acetón;
  • liečebný alkohol;
  • rafinovaný benzín;
  • rozpúšťadlo pre automobilové farby;
  • obyčajný odstraňovač lakov na nechty.

  Ak sa nepoužívajú na odevy, ale na tvrdé povrchy, po ich použití utrite povrch mydlovou vodou. Tým sa zastaví deštrukcia laku a pomôže sa odstrániť pena.

  Odporúča sa odstrániť škvrnu ihneď po jej vzniku. Po vysušení bude jeho odstránenie zložitejšie.

  Stačí naniesť čistiaci prostriedok a potom všetky zvyšky utrieť kefou. Takto je možné tento problém úplne zbaviť.

  Dôležité!Ak sa stopa nedala odstrániť, je možné zapečatiť miesto s chybou v škvrne alebo svetlú škvrnu.

  Aerosólový čistič sa dá kúpiť v železiarskom a železiarskom priemysle. Odstraňuje stopy montážneho materiálu naraz. Nástroj sa používa nasledovne: fľašu pretrepte, nastriekajte na kontaminované miesto. Vec odišla na štvrť hodiny. Po premytí vodou, aby sa vypláchla pena, sa premyje v mydlovej horúcej vode. Ak aj po tom stále existujú stopy, postup zopakujte.

  Montážnu penu je možné odstrániť pomocou obľúbeného farmaceutického produktu Dimexidum. Aby stopy nezmizli, navlhčite ich navlhčenou tekutinou a navlhčite handrou navlhčenou. Po určitom čase, keď je pena zanechaná, sa predmet utrie kefou a potom sa umyje.


  Je potrebné pamätať na to, že Dimexide na pokožke spôsobuje popáleninymusí sa používať opatrne

  Vystavenie vysokej alebo nízkej teplote je ďalšou účinnou metódou, ktorá sa používa pri ukladaní odevov. Je umiestnená buď v mrazničke alebo umiestnená na slnku. Vec by mala ležať niekoľko dní, počas ktorej sa musí pravidelne hádzať rukami. Potom sa škvrna impregnuje acetónom a opatrne sa vyperie. Zostávajúce značky by ste mali utrieť kefou.

  Ako čistiť dvere, podlahy alebo steny

  Penu z laminátu, okien alebo dverí môžete odstrániť pomocou obyčajného oleja. Zahrieva sa, tkanina je zvlhčená, aplikovaná na znečistenie. Po niekoľkých minútach, keď sa pena navlhčí, sa dôkladne oddelí. Stopy sa čistia tvrdou stranou špongie.

  Pre lakované povrchy je najvhodnejšie mechanické čistenie. Môžete použiť nôž alebo nabrúsenú špachtľu. Nečistoty úspešne odstránia. Ak po nich zostanú škrabance, miesto je možné vyleštiť alebo znovu nalakovať.

  Ak sa pena prilepí na drevené dvere, musíte ich odrezať nožom a zvyšné častice ošetriť brúsnym papierom. Stáva sa, že po tom sa kryt dverí opotrebuje. Potom je potrebné lakovať.

  Pre kovové dvere je potrebný iný prístup. Pena je rezaná nožom, zvyšky sú hojne napojené horúcim olejom. Keď zmäknú, musíte ich aktívne trieť špongiou, až kým sa neuvoľnia. Ak na železných dverách zostanú lepivé stopy, môžete ich umyť mydlovou vodou.

  Ak je montážna pena na dlaždici zamrznutá, zlikvidujte juocot pomôže. Tkaninu musíte navlhčiť, utrieť cez škvrnu a utrieť ju.


  Z povrchu skla alebo plastu môžete odstrániť stopy pomocou Cosmofenu

  Cosmofen je špeciálny nástroj, ktorý je nevyhnutný pre inštalatérov okien. Existujú tri typy rôznych síl - od 5 do 20. Účinne bojujú proti stopám peny na skle a plastu. Jedinou nevýhodou je veľký objem fľaše, ktorá má vysokú cenu.

  Prečítajte si tiež: Ako si umyte ruky od mastných húb

  Môžete si tiež kúpiť Macroflex alebo Isofoam r621. Ich cena nie je vyššia ako 100 rubľov. Aj keď sú určené na čistenie montážnej pištole, môžu sa použiť aj na iné povrchy, napríklad na linoleum. Aby sa zabezpečilo, že výrobky nepoškodzujú nátery, musí sa ich účinok testovať na mieste skrytom pred očami.

  Ak tmel priľne k laminátu, oplatí sa počkať, keď vstúpi do gumového stupňa. Potom nie je príliš zamrznutý, ale už sa mu nedrží na rukách. Opatrne ju vypáčte cez okraj a potiahnite. Stopy je možné čistiť handrou navlhčenou čistiacim prostriedkom.

  Dimexid tiež pomôže utrieť montážnu penu. Stačí navlhčiť handričku, na škvrnu nanášať 10 minút, potom ju utrieť navlhčenou a suchou handrou.

  Dôležité!Použitie acetónu na plastové povrchy a obklady je prísne zakázané.

  Čo robiť, ak pena zamrzla

  Najprv by sa pena mala zoškrabať. Ak je povrch, ktorý sa má vyčistiť, citlivý, musíte najskôrošetriť ho Dimexide. Zmierni „montáž“. Potom sa dá ľahko odstrániť nožom, čepeľou alebo špachtľou.

  Dôležité!Aby sa v budúcnosti nestrácali časy na čistenie povrchov z peny, pred opravami je potrebné chrániť steny a podlahu ich ukladaním novín, látky, filmu a prilepením lepiacou páskou.

  Ak potrebujete pištoľ vyčistiť z upevňovacej peny, môžete použiť dva druhy finančných prostriedkov - na sušenú alebo nevytvrdenú penu. Čistič odstraňuje všetky stopy peny z nástroja. Postrekovač je odstránený, valec s čističom je pripevnený k pištoli. Pištoľ je stlačená, kým nie je tryska úplne čistá. Ak je látka splynovaná, budete musieť použiť ďalšie nástroje - skrutkovač, nôž, drôt, tenkú vŕtačku.


  Ak po takýchto manipuláciách zostanú ešte stopy, bude potrebný silnejší nástroj - špeciálne rozpúšťadlo na pripevnenie peny. Môžete ho kúpiť vo veľkých stavebných obchodoch

  Malo by sa pamätať na to, že takéto látky sú jedovaté, preto pracujú iba s rukavicami.

  Ak sa nenachádza nič z vyššie uvedeného, ​​môžete použiť čistú vodu. Penu by ste mali navlhčiť, keď zmäkne, odstránia ju.

  Ako odstrániť z rúk

  Na vyčistenie zaschnutej montážnej peny z dlaní ich môžete naliať zahriatym rastlinným olejom a navrch položiť navlhčenú handričku. Z času na čas musíte trieť ruky spolu, aby látka rýchlejšie zaostávala.

  Ak je oblasť kontaminácie malá, vyperteRučne vyrobená pena pomôže obyčajnej hrubej soli. Musí sa vtrieť do dlaní a potom ich opláchnuť tečúcou vodou. Ak máte na rukách málo peny, môžete všetko nechať tak, ako je. Látka nie je toxická a po niekoľkých dňoch sama zmizne pod vplyvom potu a mazu.

  Stáva sa, že okamih, keď je pena mäkká, chýba a podarilo sa jej vyschnúť. V takýchto prípadoch vám pomôžu abrazívne látky - pemza, tvrdá kefa, brúsny papier. Pred ich použitím je vhodné napariť si ruky horúcou slanou vodou. Uchovávajte ich vo vode najmenej 15 minút. Potom, čo potrebujete naniesť mastný krém na ruky a intenzívne trieť kontaminované miesta.

  Dôležité!Po očistení rúk zo zmrazenej peny by mala byť pokožka ošetrená zvlhčovačom. Zabráni sa tým podráždeniu, olupovaniu alebo svrbeniu.

  Počas opráv sa musí udržiavať trpezlivosť. Ak nebolo možné zbaviť sa stopy po prvýkrát, čistiace postupy by sa mali opakovať.