Ako prať pásku z plastu

Obsah

  Lepiaca páska je efektívny a najobľúbenejší materiál, ktorý umožňuje rýchlo nalepiť alebo pripevniť potrebné predmety. Používa sa na pripevnenie poznámky k chladničke, zrkadlu, nočnému stolíku alebo k oknu. Na Silvestra ľudia často ozdobia okná snehovými vločkami pripevnenými škótskou páskou. Ak na plaste sú stopy lepidla, ktoré nemožno odstrániť čistou vodou, môžete použiť niekoľko metód. Ako umývať lepidlo z lepiacej pásky plastom?

  Sušič vlasov;

  Na zahriatie pásky použite sušič vlasov. Potom sa ľahko presunie z povrchu a zanechá lepivú značku. Ak ju chcete odstrániť, môžete použiť jednu z nižšie uvedených možností.

  Aby ste nepoškodili plast alebo jeho povrchovú vrstvu, mali by ste skontrolovať, ako zvolený výrobok funguje v nenápadnej oblasti. To platí najmä pre recepty, ktoré používajú acetón, odstraňovač laku na nechty a alkohol.

  Lepiaca páska

  Táto metóda by sa mala používať v prvom rade na odstránenie lepidla:

  • Odrežte malý kúsok pásky.
  • Lepiť na kontaminované miesto a odstrániť staré lepidlo.
  • Postupujte podľa pokynov, až kým na plastu nezostane žiadne lepidlo.

  Nerobte si starosti: nezostanú žiadne stopy po čerstvej lepiacej páske. Po vyčistení znečistenú oblasť umyte teplou vodou a mydlom.

  Použitie olejov

  Rastlinný olej môže pomôcť odstrániť lepidlo a lepiacu pásku.

  Budete potrebovať:

  • vatové vložky alebomalé kúsky gázy.
  • Akýkoľvek rastlinný olej.
  • Špongia namočená v mydlovej vode (na odstránenie mastných usadenín).

  Jemne navlhčite gázu v oleji a utrite špinu (môže sa ňou trieť silou)

  Táto metóda čistenia nezanecháva škrabance alebo odery. Po odstránení nečistôt zoberte špongiu namočenú v mydlovej vode a odstráňte zvyšky oleja.

  Ak na plaste zostávajú škvrny od lepidla, opakujte tento postup, až kým nezmiznú všetky pásky.

  Čistenie pomocou gumy na kancelárske potreby

  Jednoduchým, ale nemenej účinným spôsobom je odstránenie zvyškov pásky pomocou gumičky na papier. Nečistoty možno odstrániť týmto spôsobom:

  • Vyberte gumu.
  • Znečistenie pretrite, kým sa neodstránia zvyšky lepidla alebo pásky.
  • Zvyšky gumy odstráňte špongiou namočenou v mydlovej vode.

  Rady!Ak je na povrchu pásky lepiaca škvrna, skúste ju okamžite odstrániť. Staré nečistoty sa čistia omnoho ťažšie a dlhšie.

  Výmena gumy

  Bežné školské gumy trvá príliš dlho, kým sa čistí plastová páska, najmä ak potrebujete umývať veľké plochy. Dôstojná súťaž pre neho bude schopná vyrobiť silikónovú dýzu na vŕtačku.

  Nečistoty vyčistite minimálnou rýchlosťou. Je to rýchly a bezpečný spôsob. Nebudú žiadne škrabance ani známky používania vŕtačky.

  Vŕtačka môže nahradiť zariadenie na manikúru hardvéru.


  Vložte silikónovú dýzu a choďte po povrchu plastového výrobku a usadzujtepriemerné otáčky

  Čistenie alkoholom

  Alkohol pomôže odstrániť nielen zvyšky lepiacej pásky, ale aj mastné škvrny z gumy alebo rastlinného oleja.

  Rady!Testujte alkohol v nenápadnej oblasti, pretože to môže pokaziť vzhľad plastu (odstraňuje lesk alebo deformuje povrch).

  Ak alkohol úspešne prešiel testom, mal by sa použiť takto:

  1. Vezmite malý kúsok gázy.
  2. Namočte ho lekárskym alkoholom.
  3. Na škvrnu naneste handričku po dobu 15-30 sekúnd.
  4. Dôkladne vytrite škvrnu.

  Po vyčistení opláchnite plastový produkt čistou vodou. Ak povrch nie je vyčistený, môžete postup 2 zopakovať ešte dvakrát.

  Tekutina na čistenie okien

  Na policiach obchodov s chemickým tovarom pre domácnosť nájdete nástroje na čistenie všetkých povrchov, vrátane umývania okien. Pomocou tohto nástroja môžete umývať iba čerstvé škvrny.

  Na efektívne vyriešenie problému je potrebné dodržať nasledujúcu postupnosť krokov:

  1. Vlhké gázy v čističi okien.
  2. Na škvrnu naneste tkaninu a držte ju počas 2-5 minút.
  3. Dôkladne vytrite škvrnu, až kým nezmizne.
  4. V prípade potreby postup zopakujte.

  Rady!Pred použitím lepiacej pásky si prečítajte pokyny, ak existujú. Pomôže to predchádzať nepríjemným situáciám.


  Pred použitím akýchkoľvek prostriedkov by sa malo skontrolovať, či sa v ich zložení nenachádzajú abrazívne častice

  Ak výrobok obsahuje abrazívne častice, na plaste sa môžu objaviť škrabance a odreniny. K týmto typom čistenia sa dá pristupovať iba v extrémnych prípadoch, ak žiadna z týchto možností nepomohla.

  Domáce metódy na čistenie plastu od lepiacej pásky

  Doma si môžete pripraviť nástroje, ktoré dokážu rýchlo zbaviť nečistôt z plastu:

  Odporúčame vám prečítať si: )Ako odstrániť super lepidlo z oblečenia?
  • Soda. Sódu zmiešajte s vodou v pomere 1: 1. Nasaďte tenká, dôkladne trieť. Zvyšnú sódu by ste mali umyť čistou vodou.
  • Zubná pasta. Na kefu naneste malé množstvo pasty a špinu utierajte, až kým nezmizne.
  • Mydlový roztok. Pracie mydlo rozdrvte a zmiešajte s vodou (2 diely vody a 1 diel mydla). Vlhkú gázu vo výslednej tekutine dôkladne vytrite škvrnu z pásky.
  • Soda a rastlinný olej. Zmiešajte prísady tak, aby ste získali hustú suspenziu. Dajte malé množstvo na vatový tampón alebo gázu, očistite povrch zvyškov pásky.
  • Železo. Predhrejte žehličku, potom k plastovému oknu pripojte prázdny list papiera a škvrnu zahrejte. Lepidlo zostane na papieri a lepivé zvyšky sa dajú odstrániť rastlinným olejom. Metóda by sa mala používať opatrne, pretože existuje možnosť spáliť sa alebo roztaviť plast.

  Rady!Na rýchle a efektívne odstránenie pásky sa musí najskôr odlupovať z povrchu. Pomôže to urobiť oranžová.alebo drevená palica. Nezanechávajú škrabance.

  Iné spôsoby odstránenia škótskej pásky z plastu

  Existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako odstrániť stopy z plastu:

  • Dimexid. Navlhčite gázu v roztoku a utrite povrch. Látka pomôže odstrániť tak obojstrannú pásku, ako aj zvyšky lepidla.
  • Chemický čistiaci prostriedok. Naneste malé množstvo na drsnú stranu špongie a trite škvrnu. Buďte opatrní, tento spôsob čistenia môže spôsobiť škrabance na povrchu produktu.
  • Vážený pán, pán Muscle. Navlhčite vatový tampón alebo gázu v tekutine, naniesť na špinu 1-3 minúty a potom ju dôkladne trieť.
  • Odstraňovač nechtov na nechty. Zľahka utrite povrch a potom ho opláchnite vodou. Môže odstrániť lesk a lesk produktu.

  Rady!Ak sa vám nedá škvrna odstrániť, skúste použiť iný spôsob.
  Ak si nie ste istí nejakou metódou, je lepšie ju otestovať v nenápadnej oblasti. Ak produkt odstráni farbu alebo lesk, je lepšie zvoliť jemnejší spôsob čistenia.

  Pri používaní agresívnych výrobkov noste rukavice. Napríklad alkohol a acetón môžu spôsobiť chemické popáleniny na pokožke.

  Profesionálne výrobky

  K dispozícii sú profesionálne výrobky na odstraňovanie stôp lepidla. Pomôžu odstrániť nielen zvyšky pásky, ale tiež lepidlo z cenoviek alebo izolačných pások.

  Lídrami na trhu sú Mellerud a Glutoclean. Ich prostriedky pomôžu odstrániť pásku adokonca aj nálepky prilepené pred mnohými rokmi.

  Rada!Zvyšky lepiacej pásky v priestore pre cestujúcich sa najlepšie odstránia špecializovanými metódami. V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu povrchu, čo ovplyvní vzhľad stroja.

  Môžete ísť do čistiarne, poradia, ako bezpečne utrieť lepiacu pásku alebo lepidlo.

  Výber spôsobu čistenia závisí od lepidla používaného výrobcami pásky a od toho, ako dlho bolo škvrny na povrchu plastu. Preto má každý individuálny spôsob čistenia.