Ako prať biele tenisky

Obsah

  Biele tenisky alebo tenisky sú prvkom šatníka každého módu. Môžu to byť tenisky alebo kožené tenisky. Biele topánky dodávajú sviežemu vzhľadu a sú vhodné na každodenné nosenie. Predstavte si však, ako rýchlo sa znečistí ľahká látka a snehobiele podošvy. Ako čistiť biele tenisky, ak ste vystavení dažďu? Nosenie ľahkej obuvi nie je pre potešenie lenivým, pretože si vyžaduje dôkladnejšiu starostlivosť.

  Aké ľahké je odlamovať biele tenisky, závisí od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Pokožka je známa ľahkým odpudzovaním nečistôt. Látka a semiš sa nemôže pochváliť touto vlastnosťou. Hlavnou výhodou textilnej obuvi je však odolnosť proti agresívnym pracím prostriedkom a schopnosť prať v práčke. Tenisky a tenisky vyrobené z prírodných materiálov neznášajú takú úzku interakciu s vodou a môžu sa zhoršiť pri kontakte s čistiacimi prostriedkami.

  Čistenie kožených tenisiek

  Pred umývaním odstráňte vložky a šnúrky. Napriek tomu, že stielka nie je v kontakte s asfaltom, vyzerá špinavšie ako povrch topánky. Prach vstupujúci do topánky pri interakcii s vlhkosťou je hlboko v štruktúre tkaniny. Aby sa vložky vložili do belosti, namočte ich do silného mydlového roztoku po dobu 60 minút. Pridanie sódy do vody podporuje dezinfekciu a lepšie bielenie. Šnúrky musia byť mydlom mydlom na pranie (pokiaľ možno s účinkom)bielidlo), nechajte pôsobiť 45-60 minút.

  Hlavnou podmienkou prania kožených topánok nie je umožniť dlhodobý kontakt s vodou. Nemôžu sa namočiť do umývadla a prať v práčke. Vlhká pokožka po zaschnutí stratí svoju pružnosť a hladkosť. Výrobok sa môže zdeformovať. Kožené tenisky sa musia umývať navlhčenou špongiou alebo vatovým tampónom namočeným v mydlovej vode. Obzvlášť znečistené miesta ošetrite štetcom so slabou tuhosťou. Po spracovaní sa musí mydlo umyť a tenisky sa musia utrieť dosucha suchou handrou.


  Postup prania bielych kožených tenisiek

  Domáca pasta na pranie bielej kože: zmiešajte mlieko a zemiakový škrob v rovnakých pomeroch. Výsledná hmota sa nanesie v tenkej vrstve na pár topánok, potom sa opláchne suchou handrou. Domáci liek pomáha umývať biele tenisky od prachu, špiny a škvŕn rôznych druhov. Na vyživenie pokožky po umytí ošetrite pár tenisiek bezfarebným krémom. Vyčistite povrch topánky, aby bol úplne nový.

  Obuv na pranie látky

  Látkové tenisky sa znečistia rýchlejšie, ale ľahšie sa prajú. Najbežnejšie moderné materiály, ktoré sa používajú na šitie tenisiek, sú nylon a polyester. Obe látky nezmiznú a pri nízkych teplotách dokonale prajú v práčke. Ak sú vaše biele tenisky šité z akejkoľvek látky, môžete si myslieť, že máte šťastie, pretože ich môžete prať na písacom stroji. Výnimkou sú ťažké tenisky s podrážkou z gumy. Môžu rozbiť sklo písacieho stroja a poškodiť integritu.bubon.

  Pred umytím písacím strojom by sa obuv mala namočiť do mydlovej vody a na odstránenie jednotlivých škvŕn by sa malo postupovať opatrne. Tuk sa dobre odstraňuje pomocou detergentov na umývanie riadu, tráva sa odstraňuje peroxidom vodíka alebo sódou a bielidlo OxiAction šetrí vykurovací olej (nie vždy ho však šetrí). Venujte osobitnú pozornosť umývaniu podrážok. Čistite ho mydlovým roztokom alebo zubnou pastou.

  Pranie v práčke je úplne bezpečné, ak podrážka topánky je vyrobená z ľahkých materiálov - vlákna alebo polyuretánu. Ľahké bežecké topánky je možné umiestniť do bubna stroja bez ďalšieho oblečenia. Ak sa obávate, že topánky môžu pri umývaní spôsobiť na povrchu bubna jamky, umyte si tenisky teplákovou súpravou alebo starými uterákmi. Nemali by ste používať obyčajný prášok, keď sa na tkanine môžu objaviť žlté škvrny. Do nádrže na prášok alebo gél vložte malé hobliny bieliaceho mydla (alebo mydla antipyatínu). Po umytí nerozpoznáte svoje vlastné tenisky. Režimy odstreďovania a sušenia odmietnite (ak to váš model vybavenia poskytuje).

  Ak si chcete tenisky alebo tenisky umyť ručne, použite tieto tipy:

  • Pripravte cestoviny: 2 lyžice. l. ocot a 1 polievková lyžica. l. sóda. Buničinu votrite do textilného povrchu topánky a nechajte ju 15 minút sedieť. Opláchnite a znova skontrolujte topánky. Ak nie sú žiadne škvrny, môžete zaslať tenisky na sušenie.
  • Biely tenisky alebo tenisky umyte zmesou.saponát na umývanie riadu a sódy. Mydlová kaša by sa mala rovnomerne vtierať do tkaniny, pričom by sa mala venovať osobitná pozornosť kontaminovaným oblastiam. Povrch kefy vyčistite zubnou kefkou. Mriežka sa musí opatrne trieť, je veľmi ľahké ju roztrhnúť.
  • Za najagresívnejší sa považuje tento recept: mix 3 lyžice. l. ocot, 1 lyžička. peroxid vodíka a 1 polievková lyžica. l. prací prášok. Prášková hmota musí byť vtieraná do štruktúry tkaniva pomocou zubnej kefky. Opláchnite svoje topánky v studenej vode, aby po uschnutí nezanechali škvrny na tkanine.

  Ako prať semiš

  semišové topánky sú veľmi chúlostivé a rozmarné, takže nenájdete odpoveď na otázku, ako prať semišové tenisky.


  Suede sa nedá umývať rovnakým spôsobom ako tenisky

  Jediným spôsobom je suché čistenie alebo naparovanie.

  • Suché čistenie. Získajte špeciálnu kefku na nubuk alebo semiš a utrite prach a nečistoty z problémových oblastí. Ak používate starú kefu, uistite sa, že nie je znečistená, pretože namiesto čistenia môžete poškodiť iba biele topánky. Ďalšou podmienkou - topánky musia byť suché. Neponáhľajte sa čistiť mokré nečistoty zo semišových tenisiek. Buďte trpezliví a vyčkajte, kým nezaschne.
  • Naparovanie. Zoberte neúplnú kanvicu s vodou, nechajte ju prevariť a píšťalku vytiahnite z výtoku. Prineste pár semišových topánok pod potok, bijúcich z nosa. Týmto spôsobom sa odporúča čistiť nielen tenisky, ale aj iné druhy semišovej obuvi. Para zdvíha hromadu a podporuje jurýchle odstránenie prachu.
  • Špeciálne nástroje. Najlepší spôsob, ako vyčistiť semiš, možno oprávnene považovať za profesionálne náradie. Môžete použiť suchý šampón alebo penu. Pred použitím čističa odstráňte všetky viditeľné časti nečistôt. Všetko, čo musíte urobiť, je naniesť penu na povrch obuvi (môžete lokálne na najviac kontaminovaných miestach), po chvíli ju odstrániť suchou špongiou.

  Ako čistiť bielu podrážku

  Je dôležité udržiavať dokonalú čistotu nielen na povrchu topánky, ale aj na podrážke. Bez ohľadu na to, aké módne sú vaše tenisky, žltá podrážka im poskytne vzhľad starých opotrebovaných topánok.

  Ďalší článok: Ako odstrániť hrdzu z bielej látky
  • Na čistenie podrážky bielej použite zubnú pastu alebo zubný prášok. Na čistenie je vhodné použiť starú zubnú kefku (alebo akúkoľvek kefu malej veľkosti so strednou tvrdosťou). Zubná pasta pomáha čistiť bielu podrážku vďaka abrazívnym časticiam obsiahnutým v zložení a bieliacim vlastnostiam.
  • Použitím konvenčnej gumy na odstraňovanie ceruziek môžete odstrániť čierne pruhy, ktoré zostali z oteru plastom alebo gumou.
  • Zubná kefka namočená v bieliacom mydle urobí zázraky so špinavou podrážkou. Budete sa však musieť snažiť vyvinúť fyzické úsilie. Podrážka by sa mala prať v kruhovom pohybe, pričom každá topánka by mala minúť 10-15 minút.
  • Ak si všimnete, že podrážka je po celom obvode žltá (k čomu dochádza v dôsledku vystavenia slnečnému žiareniu), skúste ju bieliťs odstraňovačom lakov na nechty. Naneste malé množstvo tekutiny na bavlnenú podložku a utrite gumu alebo penu. Namiesto odstraňovača laku sa na pranie môže použiť chlórové bielidlo.
  • Najlepší účinok sa dá dosiahnuť po dlhodobom bielení podrážky. Pravidelne umyte umývadlo, nalejte doň trochu vody a pridajte bielidlo alebo odstraňovač škvŕn na báze kyslíka. Malo by byť dosť vody, aby pokrývala iba podošvu tenisiek bez toho, aby sa dostala do oblastí tkaniny. Nechajte svoje topánky na noc a ráno vás prekvapí nedotknutá belosť.
  • Bielu podrážku tenisiek možno uložiť pomocou kyseliny citrónovej alebo citrónovej šťavy. Navlhčite starú zubnú kefku, namočte ju do prášku kyseliny citrónovej a „choďte“ cez každý centimeter podošvy.
  • ​​

  Biela podošva tenisiek sa čistí zubnou kefkou s čistiacimi prostriedkami
  .

  Nosenie bielych topánok je náročná úloha, ktorá si vyžaduje určité úsilie. Všetky ťažkosti spočívajú v náležitej starostlivosti. Ak sa včas postaráte o čistotu svojich tenisiek, váš milovaný pár vám vydrží dlhšie ako jeden rok a zároveň bude vyzerať ako nový.