Ako prať atrament z oblečenia: efektívne prostriedky

Každý z nás čelil problému škvŕn z guľôčkových pier. Či už je to kresba dieťaťa na oblečenie alebo nábytok alebo jeho vlastná nedbanlivosť, zdá sa, že jeho obľúbená vec je neodvolateľne poškodená. Ale neponáhľajte sa zúfalstva. Výrobcovia moderných guľôčkových pier používajú atrament, ktorý je omnoho ľahšie tlačiť ako tekutý atrament pre staré plniace perá.

Rukoväť rukoväte je však iná. Lacné perá používajú menej odolný atrament. Neprijímajú papier príliš dlho, ale jeho odstránenie nebude ťažké. Ak používate drahé perá vysokej kvality, nezabudnite, že to, čo píšu, sa s časom nevymaže ani nezmizne, ale budete musieť tvrdo pracovať, aby ste škvrnu z takejto pasty odstránili. Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť atrament z oblečenia.

Rovnako ako v prípade akýchkoľvek škvŕn, najdôležitejšou vecou je včasné oznámenie a konanie. Ale aj keď už uplynulo veľa času, je možné z odevu odstrániť škvrnu z atramentu.

12 spôsobov, ako odstrániť škvrny

 1. 8. Pero na dávkovanie atramentu . Na odstránenie atramentovej škvrny môžete použiť také pero. Absorbuje atrament a potom zostáva iba na dôkladné pranie oblečenia a nezanechajú na ňom žiadne zvyšky.
 2. Odstraňovač škvŕn . Ak je výrobok označený Ohi, potom je vhodné odstrániť škvrny od farby. Produkt nalejte na nečistoty, chvíľu počkajte a umyte. V prípade potreby postup zopakujte.
 3. Mlieko . Farbu na atrament môžete vymazať pomocoupomocou mlieka. Musíte mať škvrnu v mlieku a opláchnuť ju. Potom umyte.
 4. Citrón . Šťavu z čerstvého citróna vytlačte na škvrnu. Ponechajte položku na chvíľu. Potom sa dobre umyte. Atrament by mal vypadnúť z látky.
 5. 16. Kerozén . Ak sa atramentové škvrny vyschli na vlnenej textílii, možno ich ošetriť petrolejom. Potom sa umyte v teplej vode.
 6. Alkohol . Na bavlnených tkaninách môže byť škvrna od farby odstránená alkoholom. Musíte trieť škvrnu a potom ju umyť.
 7. terpentín a amoniak . Ak staré zafarbenie atramentu zostane na farebných tkaninách, možno ich odstrániť pomocou zmesi amoniaku a terpentínu v rovnakom množstve. Potom dôkladne umyte a opláchnite.
 8. Kyselina octová . Mnoho ľudí má otázku, ako je možné z koberca odstrániť atrament? Pomáha zohriať kyselina octová. Čistia sa nasledovne: vatový tampón sa navlhčí kyselinou a znečistené miesto sa utrie. Potom sa okamžite umyte vínom alkoholu, aby nedošlo k poškodeniu farby hromady. Potom sa vyčistené miesto premyje zmesou vody a amoniaku. Pri zahrievaní kyseliny octovej dodržujte bezpečnostné opatrenia. Postup sa najlepšie vykonáva na ulici, na balkóne alebo na dobre vetranom mieste, aby sa zabránilo otrave kyslými výparmi.
 9. Soda a alkohol . Zriediť 2 lyžičky sódy v 1 čajovej lyžičke alkoholu a zamiešať v pohári vody. S týmto roztokom ošetrite atramentové škvrny.
 10. Glycerín a alkohol . Ak je škvrna zapnutáfarebná tkanina, táto zmes pomôže zachovať farby a zbaviť sa atramentu. Je potrebné pripraviť roztok piatich dielov alkoholu a dvoch častí glycerínu. Naneste na škvrnu. Nechajte chvíľu pôsobiť, opláchnite a umyte.
 11. Pivo . Ak na leštenom nábytku zostanú škvrny od farby, utrite škvrnu handrou namočenou v pive. Nechajte to zaschnúť. Potom pomocou voskovej sviečky trite miesto kontaminácie. Nakoniec si toto miesto pretrite vlnenou handričkou.
 12. Zápasy . Na odstránenie atramentu z olejovej utierky pomôže síra zo zápaliek. Mokré miesto znečistenia vodou, trieť hlavou zápasu. Postup zopakujte niekoľkokrát. Stopy by mali zmiznúť.

Teraz sa nebojíte nedorozumení a žiadnych škvŕn atramentu.