Ako prať a žehliť skladanú sukňu

Obsah

  Skladaná sukňa je jednou z najoriginálnejších a najextravantnejších vecí v ženskej šatníku. Jeho majitelia sa často obávajú, ako sa starať o nejakú vec, aby sa zachovala jej ľahkosť a vzdušnosť. Po preštudovaní správneho zaobchádzania s výrobkom môžete predĺžiť jeho životnosť.

  Ako sa správne starať o sukňu

  Celá milosť skladanej sukne je v jej romantických záhyboch. Keď príde čas na umývanie veci, veľa módy sa zloží so stratou. Je chybou predpokladať, že je možné ich udržať v prijateľnej forme, iba ak ste daný predmet dali na chemické čistenie. S čistením a žehlením sa môžete vyrovnať sami, bez pomoci odborníkov.

  Najprv sa musíte oboznámiť s odporúčaniami výrobcu. Sú uvedené na etikete produktu. Mnoho skladaných sukní je šitých z šifónu alebo úpletu. Tieto materiály si vyžadujú iba umývanie rúk a používanie jemných čistiacich prostriedkov. To neznamená, že musíte práčku opustiť. Väčšina najnovších modelov má krehké režimy, ktoré zachovávajú vzhľad oblečenia. Teplota vody na nich nedosahuje 33 stupňov.

  Dôležité!Ak umývate skladanú sukňu v automobile v intenzívnom režime, nevyvarujte sa stôp a záhybov.

  Pred umytím skladanej sukne ju musíte pripraviť. Za týmto účelom pevne preložte záhyby a spojte ich. Výrobok tak nestratí svoj vzhľad. Spodok sukne je tiež prišitý jednou niťou vo veľkých stehoch. Niť nie je možné utiahnuť, jedeformuje záhyby. Ak je možné stred produktu šiť širokými očkami, spodnú časť je potrebné opatrne a pevne šiť. Tenká tkanina je citlivá na obláčiky, takže musíte basting robiť opatrne, pomaly. Neodporúča sa dotiahnuť stehy - záhyby sa pritlačia a stratia svoj tvar.


  Pred praním záhybov skladanej sukne ju musíte šiť ručne pomocou švov
  .

  Ak sa položka bude prať manuálne, musíte zvoliť správny prací prostriedok. Urobte to podľa druhu látky. Pracie mydlo je ideálne na pranie. V ňom môžete produkt umyť a namočiť, ak je znečistenie silné.

  Najlepšie je prať sukňu v umývadle. Sukňa sa dá na niekoľko hodín do vody. Keď bahno zvlhne, bez trenia ho pomaly zdvíhajte hore a dole. Opláchnutie sa tiež vykonáva po pridaní malého množstva kondicionéra do vody. Zjednoduší žehlenie výrobku, nedovolí jeho elektrifikáciu a tiež pozitívne ovplyvní vlastnosti textílie.

  Voda na pranie nesmie byť horúca - poškodí to tvar predmetu. Je zakázané krútiť sukňu - môže sa zdeformovať. Produkt opláchnite niekoľkokrát po tom, čo na chvíľu ležal v teplej vode.

  Po umytí je sukňa vytiahnutá a zavesená na sušenie bez stláčania. Musíte počkať, kým voda nebude stekať. Je lepšie pripevniť produkt pásom. Ak ide o šaty s plisovanou sukňou, obliekajú sa na trempel.

  Keď voda steká, môžete ju odstrániť. Ak však plánujete aj žehlenie, je lepšie nechať vlákna až doto všetko nezaschne.

  Umývanie v práčke

  Ak je sukňa umývateľná v práčke, budú potrebné ďalšie prípravné postupy. Okrem značenia záhybov musíte mať na pranie aj špeciálnu tašku alebo sieťku. Ak nie, vykoná sa pravidelné skladovanie. Produkt sa vloží do neho a až potom sa odošle do bubna. Umožní to jemnejšie pranie.

  Pri výbere umývacieho programu by ste sa mali zastaviť v najmiernejšom režime. Ak má práčka program na umývanie rúk. Musíte sa uistiť, že teplota vody a prací prostriedok sú vhodné pre daný typ sukne.

  Dôležité!Je lepšie neumývať plisovanú skladanú sukňu v písacom stroji, inak sa jej záhyby môžu vyhladiť.

  Do vyplachovacej komory sa nalieva klimatizácia. Režimy ako sušenie a odstreďovanie sú kontraindikované pre skladané veci.

  Ak chcete zabrániť prasknutiu pri rozdeľovaní počas prania, môžete použiť iný spôsob. Sukňa sa narovná, vloží do pančuchového tovaru a potom sa umyje. Takže záhyby budú ležať pevne. Pri skladovaní sa odporúča aj sušenie predmetu.

  Ako žehliť výrobok

  Pred žehlením sa skladaná sukňa nemusí umývať. Je však vhodné skontrolovať na povrchu škvrny. Ak po nich chodíte so železom, pevne sa vstrebávajú do látky.

  Existuje spôsob, ako sa vyhnúť žehleniu. Za týmto účelom navíjajte sukňu pomocou hadičky, spojte ju so závitom alebo povrazom, aby ste záhyby nevyťahovali. Mali by ležať slobodne.


  Vyrovnanie skladanej sukne vyžaduje presnosť a starostlivosť

  Akstále musíte vyhladiť sukňu, musíte začať postup, keď je mierne mokrý. Takže efekt teploty bude jemnejší. Je potrebné doplniť ďalšiu tkaninu, pripraviť žehliacu dosku. Pomôže to znížiť lesk materiálu a chrániť veci pred znehodnotením. Pred začatím postupu by ste mali skontrolovať správnosť nastavenej teploty.

  Toto sa dá dosiahnuť chôdzou so železom cez malú kúsok látky skrytý pred očami.

  Počet záhybov sa berie do úvahy pred žehlením. Čím viac je, tým ťažšie je uviesť vec do elegantného vzhľadu. Môžete ich vyhladiť vodným roztokom.

  Textilná vložka sa musí žehliť iným spôsobom. Urobte to pomocou horúceho železa a tenkej gázy. Skladaný spredu, venujúci pozornosť každému záhybom.

  Plisovanú sukňu je potrebné starostlivo a starostlivo vyžehliť podľa určitých pravidiel:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako vyžehliť tričko s krátkym rukávom
  1. Pred procesom musí byť suknica odskrutkovaná.
  2. Odpadové nite sa nesmú odstrániť až do konca postupu.
  3. Podšívka a vrecká sa musia žehliť osobitne.
  4. ​​
  5. Pás a lem by sa mali vyhladiť.
  6. Sukňa by sa mala otočiť dopredu.
  7. Lesklé časti odevov by sa mali spracúvať bez použitia žehličky, s parou.
  8. Kúsok látky nemôžete dlho žehliť.
  9. Je potrebné vyžehliť bočné švy, opasok, hornú a spodnú líniu.

  Najlepším žehlením pre skladanú sukňu je para, nie pravidelná. Ak to železo neposkytujerežim, musíte ho upraviť na teplotu, ktorá nepoškodí materiál. Zvyčajne ide o prvú alebo druhú pozíciu.

  Pred žehlením sa musí štítok znovu prečítať. Niektoré veci nesmú byť vystavené vysokým teplotám. Musia byť vyhladené rukami.

  Vyrovnávacie záhyby by sa mali zakladať na type materiálu, z ktorého je výrobok vyrobený. Nemusíte sa obávať o stav vecí z kostýmov, vlnenej alebo pletenej látky, ale výrobky z hodvábu a šifónu vyžadujú špeciálne zaobchádzanie. Hodvábna alebo syntetická sukňa je žehlená iba jej otočením. Aj keď hodvábne veci obvykle neprehýbajú, stále je možné ich žehliť, je však potrebné venovať mimoriadnu pozornosť. Hodváb sa nesmie striekať vodou - to môže zanechať nezmazateľné škvrny na povrchu veci. Je žiaduce žehliť citlivú tkaninu z nesprávnej strany. Neodporúčajú žehliť úplne suchú hmotu, je lepšie to urobiť, keď je po praní mierne mokrá.

  Hodvábne pleteniny sa žehlia gázou. Je zakázané navlhčiť, inak sa na povrchu objavia hnedé škvrny.
  Šifónová sukňa je jednou z najtmavších, pokiaľ ide o žehlenie. Ak je žehlička príliš horúca, možno ju za jednu sekundu zničiť. Voda a para sa nesmú dostať na materiál. Nie je možné rozdrviť železo. Musia sa presunúť zo stredu na okraj produktu. Po zákroku musíte materiál nechať vychladnúť. Počas toho sa odporúča nedotýkať sa veci.

  Ak je sukňa vlnitá a vyrobená z úpletu, žehlí sa dvojitou vrstvou gázy. jehoskôr žehlite, ale naparujte. Ak je vyrobená z bavlny, môže byť mierne škrobená. Veci vyrobené z hodvábneho úpletu sa žehlia ako posledná možnosť, potom, čo sa prvýkrát otočili a navrchu navlhčili handričkou navlhčenou vodou. Skladané šaty sa žehlia rovnakým spôsobom.

  Ako obnoviť vlnité záhyby

  Ak sa vlnitý efekt stratí v dôsledku nesprávneho prania alebo žehlenia, môžete ho vrátiť pomocou mydla. Zvnútra rozotierajú záhyby pomocou mydla, záhyby navzájom prechádzajú, prechádzajú nimi železom a silno ich drvia.

  Záhyby možno obnoviť aj nasledujúcim spôsobom. Pracie mydlo sa treje, triesky sa riedia teplou vodou, naleje sa vaječná bielka, trochu škrobu, lyžica octu. Tento roztok sa navlhčí tkaninou alebo gázou. Cez jej mŕtvicu sukňu. Majte na pamäti, že v dôsledku bielkovín sa materiál môže zachytiť na železe - je lepšie položiť naň veľký list papiera.


  Pri správnom a šetrnom zaobchádzaní bude skladaná alebo vlnitá sukňa vyzerať perfektne

  Odporúča sa žehliť skladanú sukňu pomocou gázy. Po tomto postupe je možné vybraté vlákna odstrániť. Ak má žehlička režim naparovania, žehlenie sukne je oveľa jednoduchšie. Stačí ho zavesiť na plecia, narovnať záhyby a priviesť k nim pribalený parník. Predtým si musíte prečítať štítok, aby ste sa ubezpečili, že postup nepoškodí.

  Existujú skladané sukne, ktoré nemožno žehliť. Pre nich by sa plisovanie malo vytvárať ručne. V takom prípade sa vec nedá roztiahnuť, inak po vyschnutí stratí svoj estetický vzhľad.Môžete si kúpiť špeciálnu tekutinu, ktorá je ošetrená látkou. Zachováva tvar produktu po dlhú dobu.

  Aby sa zabránilo pokrčeniu po žehlení, uložte ho do skrinky iba na trempel a uistite sa, že záhyby sú vyhladené. Sušenie špáradlami sa neodporúča - budú tam stopy.

  Dôležité!Ak je položka silne zvlnená, značková alebo drahá, je lepšie ju vysušiť alebo žehliť parou. Aby ste to dosiahli, naplňte kúpeľ horúcou vodou, aby ste získali pary. Sukňa je zavesená hore, takže visí vo voľnom stave. Po štvrťhodine je možné produkt dobre pretrepať. Tento postup sa nezaobíde bez železa.

  Mnoho moderných modelov sukní nevyžaduje žehlenie. Po umytí ich môžete jednoducho zavesiť a pretrepať. Ak je starostlivosť o vec príliš silná, je lepšie dať ju odborníkom. Sukňu prinesú rýchlo a za prijateľný poplatok do pôvodnej podoby.