Ako pestovať paradajky v skleníku

Obsah

  Paradajka je v lete jednou z hlavných druhov zeleniny na stole. Jeho chuť, farba a rýchlosť zrenia závisia nielen od odrody, ale aj od klimatických podmienok regiónu, v ktorom sa záhrada nachádza. V južných krajinách, kde leto trvá šesť mesiacov, nie je potrebné inštalovať skleníky. Dva alebo tri mesiace v lete nestačí na zber bohatej plodiny. Záhradníci sa čoraz viac zaoberajú výstavbou skleníkov.

  Skleníkové rastliny si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Skleník má nadmerne vysokú vlhkosť, čo prispieva k rozvoju plesňových baktérií. Teplota vzduchu v polykarbonátovom skleníku môže počas dňa dosiahnuť nebezpečný bod. Sadenice paradajok by sa mali pestovať a pestovať osobitným spôsobom, dospelých kríkov treba kŕmiť a napojiť. Paradajky sa musia rezať, aby sa chránili pred plesňami a aby sa podporil správny vývoj krovia.

  Prečo pestovať paradajky

  Pravidelné prerezávanie rastlín je jednou z povinných poľnohospodárskych techník. Prerezávanie listov a štiepanie paradajok - to je „páka“, ktorá prepína všetky sily rastliny, aby dozrela úrodu. Nezamieňajte si však tieto dva postupy. Štipnutím sa rozumie odstránenie nadbytočných výhonkov, nie listov. Obidva postupy sú dôležité pre kríky, takže ich každý záhradník musí byť schopný správne vykonať.

  Existuje veľa dôvodov na zovretie a prerezávanie prebytočných rajčiakových zelenín:

  • Predčasné dozrievanie úrody.
  • Viac sady ovocia.
  • Rozšírenieplodné obdobie.
  • Prevencia húb.
  • 16. Aktivácia procesu fotosyntézy.
  • Najlepšie vetranie korunky kríka.

  Paradajky majú radi slnečné žiarenie a dobrú ventiláciu
  .

  Paradajky sú veľmi milovať rastliny. Fotosyntéza je zodpovedná nielen za výživu celej rastliny, ale aj za nalievanie a zmenu farby plodu. Preto sa kríky v skleníku vždy vysádzajú vo veľkej vzdialenosti od seba. Husté zarastené kríkmi paradajok nedostane dostatok svetla. Listy obmedzujú rastlinu nielen na prichádzajúcom slnečnom svetle, ale aj na kyslík. Cirkulácia vzduchu nie je zodpovedná iba za rast rastlín, ale tiež zabraňuje hubovým chorobám a infekciám spôsobeným neskorými plesňami.

  Ktoré listy rezané zo skleníkových rajčiakov

  Najskôr sa odstránia staré hnedé listy. Už nemajú ochrannú alebo výživnú funkciu. Staré odumreté listy sú skvelým miestom pre rozvoj plesňových chorôb, ktoré môžu zničiť celú plodinu. Huba sa vyvíja na spodnej strane listu, nie je voľným okom viditeľná.

  Mnoho záhradkárov trvá na odstránení spodných listov. Po určitej dobe presadenia dolné listy padajú a padajú na zem. Pre neviazané paradajky slúžia ako podpora. Skleníkové rastliny sú zviazané, takže nepotrebujú prirodzenú podporu. Odstráňte zeleň na spodku stonky, aby ste sa uistili, že je vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Pod spadnutými listami sa stonka vyvíja zle,pretože nie je zapojený do procesu fotosyntézy.


  Odstránenie spodných listov

  Orezávanie živých zelených listov po nasadení ovocia je téma pre nekonečné diskusie medzi letnými obyvateľmi. Niektorí sa domnievajú, že je potrebné zbaviť sa vrcholov po tom, ako sa zelené plody pripnú na ruky. Iní sa domnievajú, že takýto rúhavý príjem vedie k narušeniu procesov fotosyntézy a výživy. Jediným spôsobom, ako urobiť správne rozhodnutie pre svoju paradajkovú plantáž, je uskutočniť experiment rozrezaním zelene na kríkoch jednej postele a porovnať úrodu s prijatými plodmi z bujnej zelenej kríky.

  Kedy a ako pestovať paradajky

  V prípade rajčiakov pestovaných na otvorenom priestranstve je 1. bod zlomu. Všetky výhonky, ktoré narástli po tomto dni, musia byť odrezané. Ak paradajky rastú v skleníku, načasovanie štiepenia je individuálne. Závisí to od rozmanitosti vysadenej zeleniny a klimatických podmienok v regióne. Sledujte kríky včas a všimnite si rast výhonkov druhej úrovne. Podliehajú odstráneniu.


  Zbavte si malých nevlastných synov prstami

  Pred začatím stláčania sa rozhodnite, koľko stoniek chcete nechať na kríkoch. Výsadba vysokých odrôd paradajok v skleníku, môžete tvoriť jeden až tri stonky na kríku. Tri stonky - maximálny počet pre paradajky. Ak je viac stoniek, krík bude rásť veľmi rýchlo bez zbytočnej zelene. To spôsobí zlé dozrievanie ovocia a zlú úrodu. Uprednostnitevytvorenie rastliny s jedným kmeňom.

  Americký pestovateľ zeleniny Jacob Mitlider navrhol ideálnu schému výsadby sadeníc v skleníkoch. Dodržiavaním týchto noriem uľahčíte starostlivosť o zariadenie:

   37. udržiavať vzdialenosť medzi radmi vo vzdialenosti 1,4 m;
  • udržiavajú vzdialenosť medzi sadenice 20 cm.

  Postele podľa Mitlidera

  . Spočíva v odlomení všetkých bočných výhonkov pred vytvorením prvej kefy s ovocím. Ak si všimnete, že sa tvoria dve kefy, musíte jednu odstrániť. Nechajte silnú kefu tak, aby slabá dvojitá sila neodstránila sily potrebné na dozrievanie. Táto formácia poskytuje maximálnu ventiláciu a osvetlenie rastliny.

  2. Vytvorenie kríka v dvoch alebo troch stonkách

  Odporúčame vám prečítať si: Ako rezať čerešňu v lete ?

  V tomto prípade nezanechávame len hlavný kmeň, ale aj výhonok vytvorený pod prvou kefou na ovocie. Všetky ostatné výhonky musia byť starostlivo odlomené.

  Postup sa vykonáva raz týždenne. Ak sa rozhodnete vytvoriť tri stonky, postup sa vykonáva rovnakým spôsobom, ale pod ovocnou kefou nie sú žiadne iné ako dve výhonky. Vzdialenosť medzi kríkmi a dvoma kefami by mala byť o niečo väčšia ako medzi jednokrídľovými rastlinami.

  Výhonky je možné rezať pomocou dezinfikovaných nožníc alebo ručne odtrhávať. Musíte to urobiť správne: únik je stlačený „rast. “ Ak ju zlomíte opačným smerom, môžete potiahnuť kožu stonky. Ak ste sa neriadili rýchlym rastom kríkov a bočné výhonky sa už vytvorili, stále ich vyberte. Z rajčiakov odoberajú živiny.

  Starostlivosť o zeleninu vonku alebo v skleníku si vyžaduje určité znalosti. Iba odborne vykonávané prerezávanie a štiepanie poskytne bohatú a chutnú úrodu. Pravidlá starostlivosti o paradajky nie sú príliš veľa. Hlavnou vecou je efektívne a včasné splnenie všetkých požiadaviek.