Ako orezať SIM kartu pod micro sim

Obsah

  Vedci prvýkrát uvažovali o vytvorení miniatúrnej SIM karty asi pred 20 rokmi. Až v roku 2003 bol prijatý konečný formát novej karty. Novinkou bola nielen veľkosť, tvorcovia dosiahli rozšírenie telefónneho zoznamu a vylepšené bezpečnostné autentifikačné karty. Spočiatku sa taká malá SIM karta zvažovala na použitie v malých prístrojoch, ale po vydaní iPhone štvrtej generácie začali všetci výrobcovia SIM kariet hromadne vyrábať mikrosim verziu.

  Ak si neželáte zmeniť svoje obvyklé a známe telefónne číslo, zakúpením nového štartovacieho balíčka môžete SIM kartu odrezať doma. Samozrejme môžete ísť do akéhokoľvek salónu s mobilnými telefónmi alebo do opravovne mobilných telefónov a za pár sekúnd sa vaša stará pravidelná karta SIM prispôsobí novým štandardom. Ale vždy to vyžaduje čas a peniaze. Ak sa SIM kartu dokážete sami odrezať bez použitia špeciálneho vybavenia a skúseností, neponáhľajte sa míňať peniaze.

  Na správne orezanie karty SIM doma budete potrebovať:

  • presné pravítko;
  • dobre naostrená ceruzka;
  • ostré nožnice alebo kancelársky nôž;
  • Brúsny papier.

  Čo pozostáva zo sim karty

  Bežná sim karta sa skladá z dvoch častí:

  1. Sim čip . Toto je kovové jadro sim karty. Tento malý pozemokzodpovedný za ukladanie informácií (zoznam hovorov, telefónny zoznam, prichádzajúce a odchádzajúce správy). Preto pri rezaní karty doma nemôže byť čip v žiadnom prípade poškodený.
  2. Plastová doska . Nevykonáva žiadnu inú funkciu, ako zarámovanie čipu. Práve vyplnila slot pre starú kartu sim. Je to tento plast, ktorý už nepotrebujete, ktorý budete musieť rezať.

  Proces transformácie starej sim karty

  Jasne definujte orezové čiary

  Pomocou presného pravítka označte orezové čiary. Ak je veľkosť starej sim karty 25x15x0,76 mm, potom zmenšená verzia (microsymbol) bude mať veľkosť 15x12x0,76 mm. Okolo samotného čipu musíte odmerať a nakresliť obdĺžnik s rozmermi 15 mm x 12 mm. Čip by mal zostať neporušený, okolo neho zostane trochu plastu. Existujú karty s neštandardným nadrozmerným čipom. V takých prípadoch bude potrebné rezať takmer pozdĺž okrajov kovovej dosky. Ak urobíte všetko veľmi opatrne, nepoškodíte tak SIM kartu.

  Rezanie plastového puzdra

  Nožnice na manikúru sú skvelé pre takú jemnú a klenotnícku prácu, pretože majú ostrejšie a tenšie čepele. Opatrne odrežte všetok prebytočný plast okolo čipu. Urobte si čas, nedovoľte náhlym pohybom. Ak sa aspoň niečo pokazí, môžete vyhodiť kartu micro sim. Buď prestane fungovať vôbec alebo sa stále „presunie“ a spojenie sa objaví alebo zmizne. Klerický nôž je ostrejší, s pomocou orezaniahrany môžu vyjsť rovnomernejšie, ale práca s nimi je nebezpečnejšia. Musíte tiež odrezať malý roh zo strany, ktorá na predchádzajúcej sim karte, aby sa bez problémov zmestila do slotu.

  Vyskúšanie

  Po úspešnom dokončení operácie musíte vyskúšať novú kartu. Ak to chcete urobiť, vložte ju do slotu na kartu SIM v mobilnom telefóne. Ak je správne a pevne stanovený, skúste zapnúť telefón a počkajte, kým telefón nájde sieť vášho mobilného operátora. Ak všetko funguje, môžete vám zablahoželať.

  Potrebná korekcia

  Ak sa ukáže, že SIM karta je veľmi veľká, potom to nie je desivé. Tu sa hodí brúsny papier. Odstráňte prebytočný plast pomocou jeho pomoci, pretože pri pokuse odstrániť pol milimeter nožnicami ho určite odrezáte. A v tomto prípade bude takmer nemožné rehabilitovať Simku.

  Ako vidíte, výroba karty micro sim doma je skutočná. Za túto službu nemusíte utrácať peniaze v salóne. A navyše, všetky potrebné materiály sú k dispozícii vo vašej domácnosti. Pri práci s nožnicami alebo kancelárskym nožom nezabudnite na bezpečnostné opatrenia a nezabudnite tiež na staré ruské príslovie: zmerajte sedemkrát, odrežte ho.