Ako orezať obrázok v programe Skicár?

Obsah

Editor farieb je integrovaný do operačného systému Windows. To znamená, že je v predvolenom nastavení nainštalovaný. Nesvieti rozsiahlymi funkciami, ako je napríklad obrovský program Photoshop. Ale to je všetko jeho kúzlo. Maľovanie je nevyhnutné, ak potrebujete použiť najjednoduchšie možnosti úprav (mierne opraviť obrázok): otočiť, odtieň, pridať text atď. Rýchlo. Just. Ľahko. A čo je najdôležitejšie, nemusíte nič sťahovať a inštalovať do systému.

Tento rýchly sprievodca vám povie, ako orezať fotografiu v programe Skicár.

Spustenie editora

1. Stlačte kláves „Win“ alebo kliknite na ikonu „Windows“.

2. Na úvodnom paneli otvorte priečinok Príslušenstvo. Ak to nie je viditeľné, pomocou kolieska myši posúvajte zoznam programov a adresárov nadol.

3. Kliknite na meno editora.

Rada!Ak nemôžete nájsť pomôcku na systémovom paneli, do vyhľadávacieho poľa napíšte „Paint“. Editor sa objaví v bloku „Programy“. Kliknutím na ňu spustíte.

Stiahnutie obrázka

1. Ak chcete nahrať obrázok do editora, otvorte rozbaľovaciu ponuku v ľavom hornom rohu (tlačidlo sa nachádza pod ikonou diskety).

2. V zozname možností vyberte možnosť „Otvoriť“.

3. Zobrazí sa ďalšie okno. Na ľavom paneli kliknutím myši vyberte jednotku a priečinok, v ktorom je uložený obrázok, ktorý chcete upraviť.

4. Kliknite ľavým tlačidlom myšimyš vyberte požadovaný obrázok v galérii. Kliknite na tlačidlo „Otvoriť“.

Orezanie obrázka

1. Na paneli Maľovanie aktivujte nástroj „Výber“: kliknite naň myšou.

2. Ak chcete nastaviť okraje orezania, podržte ľavé tlačidlo myši a presuňte kurzor nad obrázok. Po orezaní sa oblasť uzavretá prerušovanou hranou námestia zachová. A mimo to je odstránený.

3. Po načrtnutí kontúr upravte fotografiu alebo obrázok kliknutím na „Orezať“ (možnosť sa nachádza na pravej strane tlačidla „Vybrať“).

Rady!Ak potrebujete vyrezať obrázok so zložitejšími kontúrami, napríklad podľa tvaru objektu, kliknite na šípku pod nápisom „Vybrať“ a v časti „Formy výberu“ kliknite na „Ľubovoľná oblasť“. V tomto režime môžete nastaviť flexibilnejšie hranice orezania.

Uloženie upraveného obrázka

1. Znova otvorte hlavné menu editora: kliknite na ikonu „šípka nadol“ v ľavom hornom rohu.

2. Presuňte kurzor na „Uložiť ako ...“. Na otvorenom prídavnom paneli vyberte formát (kliknite naň), v ktorom sa upravený obrázok uloží.

3. V okne „Uložiť ako ...“ zadajte diskový oddiel a priečinok, do ktorého sa obrázok uloží. Pomysli na názov (riadok „Názov súboru“).

4. Kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

To je všetko! Teraz otvorte zadaný adresár (diskový oddiel → priečinok) a upravený obrázok použite podľa plánu.

​​

Dobrá práca v programe Paint!