Ako odstrániť zubný kameň doma

Obsah

  Žiarivý biely úsmev je ukazovateľom mladosti, krásy a zdravého fungovania tela. Ak sa na zuboch začnú tvoriť zubné plaky, žlté škvrny alebo kaz, potom je na čase spustiť alarm. Zbaviť sa zubného kameňa doma je možné iba v počiatočných fázach jeho výskytu. Čím dlhšie budete váhať a dovolíte rozvoju choroby, tým ťažšie a drahšie bude prekonať tento problém. Cena jedného takého postupu v zubnej ordinácii je pomerne vysoká. Výskyt kazu mučenia nielen starších ľudí, ale aj mladých ľudí. Ide o to, že vývoj takejto choroby napomáhajú rôzne faktory: od zlých návykov a nezdravej výživy až po vážne narušenia tela.

  Čo je zubný kameň: je to nebezpečné?

  Nemyslite si, že zubný kameň ovplyvňuje iba krásu vášho úsmevu tým, že si zuby označíte škaredými tmavými škvrnami. Je nebezpečný s vážnejšími následkami: všetky druhy chorôb zubov a ústnej sliznice, ako aj strata zubov. Pamätajte, ako sa mušle a lastúry lepia na časť vlnolama pod vodou alebo na spodok lode. To isté sa deje v ústnej dutine: baktérie, zvyšky jedla a rôzne minerály, ktoré priľnú k zubnej sklovine, odumrú a premenia sa na tvrdý povlak.


  Gingiválny zubný kameň

  Ak ste si niekedy museli zuby čistiť dlhšiu dobu (pravdepodobne v cestovných podmienkach), pravdepodobne ste pocítili jemný povlak.zubné základne. Nebezpečenstvo začína s ním. Ak sa nedodržiavajú základné hygienické pravidlá, zvyšky žuvacej potravy, hlienu a mikroskopických baktérií žijúcich v tele sa premenia na mäkké plaky, ktoré sa usadia medzi ďasnom a zubom (v ďasnovej drážke). Vyčistenie mäkkého náteru nie je ťažké, ale po jeho vytvrdnutí budete mať ťažké časy. Tieto zhluky sa tvoria v tých miestach zuba, ktoré sa tak aktívne nezapájajú do procesu žuvania.

  Tatár je nebezpečný nielen pre zdravé zuby, ale aj pre zubné protézy, ktoré často nosia ľudia v pokročilom veku. Mechanizmus jeho výskytu je rovnaký ako pri prírodných zuboch. Pravdepodobnosť takéhoto problému u starších ľudí je však ešte vyššia. Sliny zdravého človeka obsahujú zložky, ktoré prispievajú k rozkladu nepotrebných zvyškov v ústnej dutine. Po 45 - 50 rokoch je kyslá rovnováha slín výrazne narušená, čo vedie k neschopnosti tela očistiť sa.

  Príčiny zubného kameňa

  Ak chcete zabrániť rozvoju tvrdnutia zubného povlaku na zuboch, musíte sa najskôr oboznámiť s príčinami, ktoré môžu viesť k chorobe. Je lepšie dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel, aby ste nemuseli v mladom veku čistiť zuby z kameňa.

  Príčiny zubného kameňa:

  Odporúčame tiež prečítať si: Liečba tavidla ľudovými prostriedkami
  • nesprávna ústna hygiena (čistenie zubov menej ako dvakrát denne pomocou jedného a druhého)rovnaká zubná kefka po dobu dlhšiu ako 3 mesiace, ignorovanie antimikrobiálnych výplachov pre ústnu dutinu a dentálnu niť, nepravidelné čistenie jazyka);
  • časté umiestňovanie výplní, ktoré ovplyvňuje stav zubnej skloviny, ktorá sa stáva drsnejšou, čo prispieva k lepšiemu zadržovaniu zubného povlaku na povrchu zubov;
  • strach z návštevy zubného lekára na účely profesionálneho čistenia zubov (takéto kefovanie nebudete môcť vykonávať samostatne bez pomoci odborníka);
  • nesprávne zvolená zubná kefka (príliš mäkká alebo naopak tvrdá, traumatická smalt);
  • maloklúzia, ktorá vedie k ukladaniu nadmerného množstva zvyškov potravy na povrch zubu alebo do drážky ďasien;
  • konzumácia nadmerného množstva nealkoholických potravín namiesto hrubých vlákien (zelenina a ovocie pomáhajú čistiť zuby a jazyk);
  • choroby, ktoré majú za následok príliš veľa slín (diabetes mellitus alebo rôzne ochorenia gastrointestinálneho traktu).

  Pravidlá používania nití

  Ak dodržiavate všetky uvedené pravidlá, vzdajte sa zlých návykov vo forme fajčenia alebo nadmernej konzumácie kávy a silného čaju, nemusíte počas sedenia bolestivo a bolestivo odstraňovať kamene z vašich zubov. v zubárskom kresle.

  Populárne metódy boja proti zubnému kameňu a kameňu

  Vo väčšine prípadov nebudete môcť problém zubného kazu doma prekonať ľudovými metódami. Ak si však všimnete zubný kameň v počiatočnej fáze jeho výskytu,potom, keď to ešte nie je viditeľné voľným okom, môžete skúsiť odstrániť pomocou ľudových trikov.

  reďkovka čierna

  Na prevenciu stačí jesť túto koreňovú plodinu len na jedlo. Vychádzajú z toho vynikajúce a veľmi zdravé šaláty. Ak sa vám to nepáčilo, môžete vyrobiť špeciálny liek, ktorý koroduje zubný kameň. Zmiešajte reďkovkovú šťavu v pomere 1: 1 s citrónovou šťavou. Po večernom kefovaní musíte zubnú kefku namočiť do tejto tekutiny a starostlivo ošetriť zuby postihnuté zubnými plakmi a potom prejsť všetkými zubami, aby ste zabránili. Takýto nástroj bude účinný iba vtedy, ak sa terapeutický a preventívny postup vykonáva pravidelne.

  Soda s peroxidom vodíka

  Bez sódy nie je možné v domácnosti ani v ľudovom liečiteľstve. Aby sme sa vysporiadali s dentálnymi tvrdnutiami, potrebujeme 1 lyžičku. sóda a 1 polievková lyžica. l. peroxid vodíka. Mal by to byť druh zubnej pasty, nie veľmi príjemnej chuti. Ale kvôli uzdraveniu zubov je možné tolerovať.

  Takéto zubné pasty sa môžu ošetrovať najviac raz týždenne a iba vtedy, ak nedochádza k mechanickému poškodeniu sliznice ústnej dutiny a ďasien. Soda dokonale čistí zuby, ale môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zubnej skloviny. Po tomto postupe musíte ústa vypláchnuť teplou prevarenou vodou najmenej päťkrát.

  Popol z baklažánu

  Jeden baklažán musí byť úplne spálený skôr, ako sa úplne zmení na popol. Táto metóda sa zdá niekomumagický rituál, ale na tom nie je nič magické, ale výsledok. Týmto popolom musíte čistiť zuby, podobne ako zubné prášky, jeden mesiac dvakrát denne po čistení pravidelnou zubnou pastou. Počas tohto procesu sa nemusíte báť, že vaše zuby budú čierne. Výsledok tohto čistenia „baklažánu“ bude zrejmý po týždni pravidelných procedúr.

  Citrusové plody

  Táto terapia je najpríjemnejšia, pretože na dosiahnutie tohto výsledku stačí jednoducho jesť pomaranče, grapefruity a mandarínky. Ak to nie je možné, musíte si jedenkrát denne utrieť zuby plátok čerstvého citróna.

  Kyselina, ktorú obsahuje, nielen účinne bojuje proti zubnému kameňu, ale je tiež vynikajúcim antiseptikom pre naše ústa.

  Mäkký vývrtka

  Kúpiť lekáreň z farmácie a pripraviť ho. Na to nalejte 2 polievkové lyžice. l. lastúrnik s jedným litrom vody, privarte a nechajte variť najmenej pol hodiny. Tento vývar si musí vypláchnuť zuby dvakrát denne: ráno po jedle a večer pred spaním. Rovnako ako citrón, je lastovičník vynikajúcou antimikrobiálnou látkou.

  Medzi poprednými zubármi sú diskusie o možnosti zbaviť sa kameňov doma zuba. Ich názory sú radikálne odlišné. Nebudete mať možnosť zbaviť sa zubného kameňa doma tak rýchlo ako v zubnej ordinácii. Ale veľa metód má veľa pozitívnych recenzií a sú veľmi populárne.medzi ľuďmi. Hlavnou vecou je dodržiavanie všetkých hygienických pravidiel, správne stravovanie a vzdanie sa škodlivých zlých návykov. Potom vaše zuby zostanú mladé a krásne a ostatných oslníte žiarivým úsmevom.