Ako odstrániť zarámovaný displej z počítača?

Zarámované displeje - adware (adware). Podľa vývojárov je SuperWeb navrhnutý tak, aby pomohol používateľom s online nákupmi - zobrazovať v ďalšom okne produkty, ktoré sú zaujímavé v iných online obchodoch za zníženú cenu, ako aj poskytovať informácie o kupónoch. A zadarmo!

V skutočnosti však orámovaný displej nemá prakticky žiadny úžitok. Ale viac ako dosť problémov! Faktom je, že tvorcovia tohto „produktu“ úzko spolupracujú s obchodnými spoločnosťami a obchodmi - tzv. Tretími stranami. Preto - v prvom rade sa ich snažia potešiť (ich sponzorov a inzerentov), ​​a nie používateľa.

Ako rámcové grafické reklamy poškodzujú Windows?

Zarámovaný displej je potenciálne nebezpečný softvér. Musí sa odstrániť z operačného systému - a čím rýchlejšie, tým lepšie.

Existujú najmenej štyri dôvody na to:

1. Tento modul Adware je nainštalovaný ako vírus. Inštalátor je rovnako ako samotný proces inštalácie skrytý pred očami používateľa. Zabudované podvodníkmi do iných aplikácií, súborov, archívov.

2. Surfovanie na webe je náročné. „Visí na“ otvorených stránkach internetových obchodov so svojimi „odporúčaniami“ - zobrazuje reklamy v samostatných blokoch, ktorých rozmery sú približne 1/4 displeja. Časť vitríny (nadpisy) pre používateľa zostáva neviditeľná.

3. Odkazy v reklamách aplikácie sú tiež pochybné. Pri ich prechode existuje určité riziko zachytenia vírusu.

4. Orámovaný displej sa nezaobíde bez spywareRybné hospodárstvo - zhromažďuje údaje o používateľovi (technické údaje o počítači, história návštev a nákupov) na účely marketingového prieskumu a štatistiky. Inými slovami, „odvádza“ dôverné informácie z počítača vývojárom alebo tretej strane.

Mnoho používateľov nevie, ako odstrániť zarámovaný displej, resp. Trpí jeho obsedantnou prítomnosťou v systéme Windows. Štandardné metódy odstraňovania nefungujú pre tento adware program - tvorcovia sa o to postarali!

Existuje však účinný spôsob, ako vyčistiť systém tohto „reklamného poradcu“. Pozrime sa na to podrobnejšie - krok za krokom.

Postup odstránenia

Kontrola prehliadačov

Okrem softvérového modulu je v prehliadačoch nainštalovaný ako doplnok aj program Framed Display. Musí sa odstrániť ručne. Postupne otvorte zoznam nainštalovaných rozšírení v každom prehľadávači.

Prístup k rozšíreniam:

  • Firefox- Nástroje → Doplnky;
  • Google Chrome- Nastavenia → Rozšírenia;
  • Opera- Nástroje → Rozšírenia → Spravovať rozšírenia.
  • Internet Explorer- Konfigurácia doplnkov → Panely nástrojov.

Spustenie vstavaného odinštalačného programu

1. Otvorte ponuku Štart → Ovládací panel.

2. Prejdite do časti „Odinštalovať program“.

3. Kliknite ľavým tlačidlom myši na „Zarámovaný displej“ a potom kliknite na možnosť „Odstrániť“ (spustí sa odinštalačný modul reklamného modulu).

4. Odpovedzte na bezpečnostnú otázku (aritmetické riešeniepríklad), potom - „Ďalej“.

5. Aktivujte tlačidlo „Odinštalovať“.

Čistenie OS zvyšných prvkov

Odinštalačný program vykonal iba povrchové odstránenie, zostávajúce komponenty programu adware zostali na svojich miestach bez akýchkoľvek zmien. Ak ich chcete nájsť a zničiť, musíte použiť pomocný program SpyHunter; rýchlo a efektívne neutralizuje mnoho adware a spyware modulov.

1. Stiahnite si SpyHunter v kancelárii výrobcu - enigmasoftware.com/products/spyhunter/. Nainštalujte a spustite ho.

2. Kliknite na tlačidlo „Skenovať počítač teraz!“.

3. Na konci kontroly kliknutím na možnosť „Opraviť hrozby“ vymažete všetky nájdené adware súbory.

4. Kliknite na tlačidlo „Reštartovať počítač“. Počítač sa reštartuje a škodlivé zarámované grafické reklamy zmiznú.

Nikdy neignorujte vzhľad reklamných modulov v systéme, nesľubujú nič dobré. Verdikt tejto kategórie softvéru je jednoznačný - nájdite a odstráňte!