Ako odstrániť zápach živočíšneho moču v byte

Obsah

  Všetci majitelia domácich miláčikov boli rozrušení viackrát, pretože na podlahe boli objavení kaluže. Nie každý vie, ako odstrániť vôňu mačacích močov raz a navždy. Toto zviera je skutočnou hrozbou pre domácnosť. Moč z mačky má štipľavý a nepríjemný zápach, ktorý sa niekedy nevyskytuje roky.

  Aby ste sa toho zbavili a vrátili do bytu sviežosť a čistotu, musíte poznať určité triky. Čím čerstvejšia škvrna na koberci alebo pohovke, tým ľahšie je dostať ju von. Vysušená kaluže predstavuje veľké nebezpečenstvo.

  Prečo moči z mačiek tak smrdí

  Zbaviť sa zápachu psieho moču je omnoho ľahšie ako odstrániť zápach zo stolice rodiny mačiek. Mnoho ľudí pozná situácie, keď idete do domu nedbalých majiteľov mačiek, a ostrý neznesiteľný aróma „zasiahne“ ich nos. Takéto byty sa často nedajú umývať a iba väčšie opravy pomôžu obnoviť čerstvosť. Je to kvôli špeciálnemu zloženiu moču mačky.

  Zloženie:

  • Močovina (v dôsledku tejto látky zostávajú sušené škvrny lepkavé);
  • Urochróm (zafarbí kvapalinu a poskytne jej žltý odtieň);
  • Kyselina močová alebo močová (naj perzistentnejšia a najnebezpečnejšia zložka kvapaliny, ktorá môže kryštalizovať).

  Kryštály kyseliny močovej sa nedajú umyť vodou. Nemôžu sa rozpustiť s alkoholom a mnohými ďalšími široko distribuovanými látkami. V priebehu času sa vôňa stáva menej zreteľnou, ale pri kontakte s vlhkosťou sa vôňa vracia a stáva saešte ostrejšie. Miesta, v ktorých sa mačka uspokojuje, sa často nachádzajú na rovnakom mieste a zakaždým, keď sa zápach stáva stabilnejším.

  Z dôvodu poslednej zložky je dôležité kaluže odstrániť skôr, ako má čas vyschnúť a kyselina vykryštalizuje. Je účinné vysporiadať sa s čerstvými kalužami umývaním teplou vodou, mydlom a čistiacimi prostriedkami. Pred umývaním zoberte zbytočné handry alebo papierové utierky a škvrnu vymažte. Väčšinu vlhkosti treba absorbovať. Pokusy o utopenie arómy s osviežovačmi často končia neúspechom: kaluže začnú vonieť ešte silnejšie.

  Boj proti moču pomocou ľudových prostriedkov

  Ak nemáte žiadne špeciálne prostriedky na odstránenie zápachu moču, môžete nahliadnuť do kuchynskej skrinky alebo súpravy prvej pomoci. Po znalosti aspoň niektorých trikov a chemických zákonov môžete eliminovať aj nepríjemný zápach mačacích výkalov.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť zápach z práčky

  Na to budete potrebovať:

  • bielidlo;
  • amoniak (amoniak);
  • citrónová šťava;
  • kyselina octová;
  • peroxid vodíka;
  • jód;
  • sóda;
  • čajové listy;
  • Pracie mydlo.

  Amoniak

  Pred prácou s týmto výrobkom noste respirátor. Chlorid amónny sa používa v čistej forme na stopu moču. Po 10 minútach sa musí umyť veľkým množstvom teplej vody saponátom. Mnohí pochybujú o navrhovanej metóde, čo vysvetľuje tým, že amoniak mačku priťahuje a že to zvládnepotreby na tomto mieste opakovane.

  Chlór

  Úprava podlahy výrobkami s obsahom chlóru nie je v žiadnom prípade šetrnou metódou. Tento postup sa musí vykonať v neprítomnosti psa alebo mačky, aby zviera nebolo otrávené parami chlóru. Chlór je obsiahnutý v belosti, v inštalatérskych a iných čistiacich prostriedkoch. Chlór bez strachu možno použiť na umývanie dlaždíc, linolea, parkiet alebo laminátu. Za týmto účelom zrieďte dve viečka (približne 50 ml) produktu v piatich litroch vody. Handra navlhčená v roztoku by sa mala niekoľkokrát umyť škvrnou.

  Ak sa kaluže objaví na koberci, pohovke alebo šatstve, chlór sa môže používať iba za určitých pravidiel. Pamätajte, že farebné predmety miznú. Ak chcete z oblečenia odstrániť zápach moču, pozrite sa na štítok. Tkanina by mala byť iba prírodná a iba biela. Do 2 litrov vody sa pridajú dve čiapky Domestos alebo bielidla. Namočte roztok do roztoku pol hodiny, potom ho opláchnite, vyžmýkajte a dvakrát ho umyte ručne alebo práčkou.

  Kyselina

  Kyseliny: citrónová šťava, zriedená kyselina citrónová a ocot. Kyselina odstraňuje zápach aj starých mačacích kaluží. Ak nájdete starý „darček“, ošetrite ho roztokom octu (100 ml octu v 400 ml vody) alebo čistou citrónovou šťavou. Po vysušení si všimnete, že zápach takmer zmizol.

  Najťažšie je odstrániť zápach detského alebo zvieracieho moču z postele. Kvapalina je absorbovaná do peria a zápach zostáva v matraci navždy.Ak sa „nešťastie“ stalo pred vašimi očami a podarilo sa vám namočiť kaluže, keď ste absorbovali väčšinu tekutiny do handry, bude ľahšie zvládnuť zápach.

  Nalejte silný roztok kyseliny citrónovej do sprejovej fľaše a upravte pohyb čriev na čalúnenom nábytku alebo na posteli. Ak zistíte, že „prekvapenie“ je príliš neskoro a všetka tekutina bola absorbovaná, potrebujete striekačku s najdlhšou ihlou. Do nej napíšte citrónovú šťavu alebo silný roztok kyseliny citrónovej a tekutinu vložte do peria z pohovky (ak to čalúnenie umožňuje). Škvrnu môžete vysušiť pomocou železa.

  Peroxid vodíka a sóda

  Táto metóda je vhodná na čistenie ľahkého paláca. Tmavé koberce môžu zafarbiť, takže je lepšie odstrániť zápach kyseliny citrónovej alebo octu, jódu alebo čaju. Nalejte veľkorysú vrstvu sódy na mokrú cestu z kaluže. Je to dezodorizér a sorbent. Kým sóda absorbuje nepríjemné pachy, pripravte roztok peroxidu vodíka. Nalejte jednu čajovú lyžičku umývacieho prostriedku do 50 ml peroxidu vodíka a nalejte rovnomerne na škvrnu. Nie je potrebné roztok umyť, nechajte ho úplne vyschnúť. Potom zvyšnú sódu zozbierajte pomocou vysávača.

  Listy jódu a čaju

  Tmavé koberce a pohovky je možné odstrániť pomocou silných listov čierneho čaju. Stačí ich naplniť škvrnou a po 15 minútach umyť čajové lístky teplou vodou. Môžete pripraviť roztok jódu. Miešajte 10 kvapiek jódu v 1 litri vody. Nalejte výslednú tekutinu do sprejovej fľaše.Doprajte špinavú plochu tmavého koberca alebo pohovky. Opláchnutie roztoku nie je potrebné.

  Osobitné neutralizátory zápachu

  Ak nechcete strácať čas testovaním alternatívnych metód, použite špeciálne prostriedky, ktoré neutralizujú zápach živočíšneho moču. Nájdete ich v obchodoch so zvieratami. Tieto zahŕňajú:

  • OdorgoneAnimalGold (Odorgon),
  • odstraňovač zápachu Zoosan,
  • DesoSan,
  • UrineOff,
  • Nodor ",
  • sprej" pán Čerstvé “,
  • „ Monclavit-1 “.

  Prípravky patria do rôznych skupín, pokyny na použitie každej z nich sú uvedené na označení. Ako odstrániť zápach mačacích močov z obuvi nájdete tu.

  Domáce zviera musí byť vychovávané od prvých dní svojho života a musí ho učiť, ako sa vysporiadať iba na špeciálnej toalete. Avšak aj pri kultivovanom a dobre vyšľachtenom miláčiku sa môžu vyskytnúť problémy. V tomto prípade je dôležité reagovať včas a správne.