Ako odstrániť zápach moču z pohovky

Obsah

  Čalúnený nábytok často trpí škvrnami a znečistením. Môže to byť jedlo, víno, krv alebo moč. Posledne menovaná situácia je známa rodičom malých detí, majiteľom domácich miláčikov. Pohovka sa niekedy musí umyť z pachu moču dospelých, ktorí ležali. Čokoľvek sa stane, musíte poznať ľudové triky na odstránenie moču z čalúneného nábytku. Ak budete dodržiavať potrebné pravidlá, budete môcť škvrnu nielen natrvalo odstrániť, ale aj zbaviť sa pretrvávajúceho štipľavého zápachu.

  Najnebezpečnejší moč dieťaťa. Pretože sa živí výlučne materským mliekom, jeho výkaly nie sú bohaté na aktívne zložky. Najťažšie je odstrániť zápach mačacích močov z gauča a iných predmetov. Jeho zloženie obsahuje kyselinu močovú, ktorá sa nedá umývať vodou a mydlom. Čalúnený nábytok je ťažké po starostlivosti o pacienta na lôžku prať. Často to musíte vyhodiť. Ľudia majú veľa tipov na odstránenie stôp a zápachu moču.

  Prvé kroky

  Ak k nehode došlo pred vašimi očami a po pohovke sa rozprestiera bazén detského moču, uchopte uteráky alebo papierové utierky a pokúste sa absorbovať viac tekutiny. Čím hlbšie moč preniká do jemnej pokožky, tým ťažšie bude zbaviť sa zápachu. Namočte, kým uterák nie je suchý.

  Ak hovoríme o moči dojčaťa, tieto škvrny sa môžu sušiť bez predchádzajúceho ošetrenia. Ak to chcete urobiť, môžetepoužite fén a žehličku. Pri sušení fúkaním ho nedržte príliš blízko k povrchu nábytku. Aby nedošlo k prehriatiu, nenechávajte ho zapnutý dlhšie ako 7 minút, urobte krátke prestávky. Čalúnenie pohovky vysušte žehličkou, položte bavlnenú handričku alebo dvojitú gázu.

  Eliminácia detského moču

  Keď dieťa začne jesť konvenčné potraviny, jeho moč získa vôňu a farbu moču dospelých. Výkaly jednoročného dieťaťa sa nemôžu sušiť. Musia sa čistiť saponátmi. Po prvé, škvrna musí byť mokrá, aby absorbovala všetku prebytočnú tekutinu. Potom vyberte niektorú z navrhovaných metód.

  1. Mydlo na bielizeň. Najlacnejšia a najúčinnejšia metóda. V teplej vode navlhčite mäkkú špongiu a napente ju, kým sa nevytvorí hustá pena. Na škvrny naneste penu a nechajte pôsobiť 5 minút. Ak hovoríme o starých stopách, ktoré majú zvlášť štipľavý zápach, navlhčite kontamináciu teplou vodou a vypite ju tyčkou mydla na pranie. Po 20 minútach je potrebné zvyšné mydlo odstrániť handrou navlhčenou čistou vodou.
  2. Mangán. Táto metóda je vhodná iba pre nábytok s tmavým čalúnením. Na prípravu svetloružového roztoku bude potrebných niekoľko kryštálov. Navlhčite v nej látku a položte ju na škvrnu. Po pol hodine zmeňte „kompresiu“. Po zaschnutí zápach moču nezanechá stopy.
  3. Citrónová šťava. Čerstvá citrónová šťava sa môže nahradiť kyselinou citrónovou. Nalejte citrónovú vodu do sprejovej fľaše a nastriekajte na miesto moču. skrzTekutinu opäť nastriekajte 15 minút. Citrusová voda pomôže zbaviť sa štipľavého zápachu a naplní dom čerstvou vôňou.

  Odstránenie zápachu starého moču

  Najťažšia vec je umyť posteľ alebo pohovku po starostlivosti o lôžko. U starších ľudí má moč veľmi silný zápach, je ťažké ho umyť doma. Čisteniu často bráni skutočnosť, že k črevnému pohybu dochádza pravidelne a tekutina prúdila hlboko do čalúnenia. Vo väčšine prípadov musíte zmeniť kožu. Ak domáce metódy nepomohli vyrovnať sa so zavedenou vôňou, obráťte sa na čistiareň alebo si kúpte nový čalúnený nábytok.

  1. Chlór. Bude fungovať akýkoľvek prací prostriedok obsahujúci chlór. Sedačky s farebným čalúnením nie je možné čistiť roztokom bielidla, farba určite vybledne. Chlór ničí baktérie, ktoré sú priamym zápachom. Buďte pripravení na pohovku, aby ste mali štipľavú vôňu chlóru.
  2. Alkohol. Môžete použiť vodku. Nalejte fľašu vodky alebo rovnakého množstva čistého alkoholu do priestoru na zber moču. Po hodine a pol položte na povrch pohovky bavlnenú handričku a osušte ju žehličkou. Ak zápach nezmizne, pomôže ho odstrániť iba pri chemickom čistení.

  Vôňa živočíšneho moču

  Vôňa psieho moču je menej agresívna ako moč moču pre mačky. Majitelia domácich zvierat by mali vedieť, ako odstrániť zápach moču z pohovky, aby v dome nebolo nepríjemnéostrá aróma. Najskôr by sa mala škvrna namočiť obrúskom alebo handrou, aby sa z čalúneného nábytku odstránila väčšina moču. Potom pokračujte k „ťažkému delostrelectvu“. Na umývanie budete potrebovať ocot, sódu a peroxid vodíka.

  1. Po namočení by sa mala kontaminácia namočiť octovým roztokom. Pripraví sa takto: 0,5 l vody sa zmieša so 100 ml octu. Zafarbenie by sa nemalo len ošetrovať, ale štedro naliať do výsledného roztoku. Po 15 minútach vysušte oblasť naplnenú octom.
  2. Na vrch naneste vrstvu sódy. Považuje sa za sorbent a rýchlo absorbuje pachy.
  3. Pripraví sa špeciálny roztok vody a peroxidu vodíka (pomer 1: 1). Pridajte 1 polievkovú lyžicu na pohár zmesi. tekuté mydlo. Pomocou striekacej pištole naneste tekutinu na miesto sódy. Zložky budú reagovať a vytvorí sa pena. Okamžite zmizne, ale roztok sa nemusí z pohovky vymyť jednu hodinu. Potom sódu očistite štetcom alebo vysávačom.

  Táto metóda pomáha nielen odstraňovať pachy, ale odstraňuje aj biele škvrny, ktoré často zostávajú na kobercoch a pohovkách po močení mačiek. Informácie o tom, ako odstrániť zápach moču z koberca, nájdete tu.

  Ako vidíte, z čalúneného nábytku sa dá ľahko umývať nielen detský, ale aj zvierací moč. Ak sa na novej pohovke objaví škvrna, neponáhľajte sa k panike. Okamžite uchopte uterák alebo papierový uterák. A potom postupujte podľa schémy a na pohovke nebudú žiadne stopy.