Ako odstrániť zápach moču z koberca

Obsah

  Domáce zvieratá alebo malé deti sú potenciálnou hrozbou pre čistotu vášho domova. V období, keď si zvyknú na podnos, sa mačky môžu náhle uvoľniť na podlahe.

  Psi môžu robiť kaluž radosti. Malé deti sa často hrajú na podlahe bez plienky, takže s nimi môže dôjsť k zlyhaniu. Aby sa zabránilo tomu, že sa nepríjemný incident stane globálnym problémom, je dôležité vedieť, ako odstrániť škvrnu a ako odstrániť zápach mačacích močov z koberca. Je to zviera, ktoré je schopné navždy „odmeňovať“ koberec s ostrým zápachom.

  Moč pozostáva hlavne z vody (97%). Zvyšné 3% sú však účinné látky: močovina, glukóza, aminokyseliny, kreatín a bielkoviny, ktoré sa dajú len ťažko odstrániť z odevov, kobercov alebo kobercov. Najväčším nebezpečenstvom je kyselina močová. Po vysušení má schopnosť kryštalizovať. Po tomto procese nemôžu byť kryštály rozpustené pomocou bežného prania alebo mokrého čistenia. Pach moču môžete z koberca odstrániť pomocou rôznych ľudových metód.

  Detský moč

  Dokonca aj pred narodením dieťaťa musíte premýšľať cez interiér domu, niektoré veci bude potrebné vymeniť alebo úplne odstrániť. Palác sa odvoláva iba na také veci. Po prvé, zhromažďuje prach a odpadky, čo z neho robí najlepšie miesto na hranie dieťaťa. Koberec je lepšie odstrániť. To isté platí pre koberec.

  Čím je dieťa mladšie, tým menej výrazný zápach jeho moču je. U dojčiat je úplne bez zápachu, takže ich pranie nie je príliš vysoképráce. Ak ste nepozorovali dieťa a objavili sa malé problémy, okamžite vymažte kaluže detského moču. Odporúča sa to urobiť pomocou papierovej utierky, ale osušku, handru a dokonca aj pre noviny. Hlavná vec je, že väčšina tekutiny nie je absorbovaná do štruktúry koberca.

  Ďalej sa začína záchranná operácia. Napíšte povodie teplej vody, navlhčite špongiu a mydlom vyperte mydlom na pranie. So stopou núdze dôkladne zaobchádzajte mydlovou špongiou. Po 15 minútach mydlové mydlo umyte. Vymeňte vodu v umývadle a pridajte 3 lyžice. ocot. Zafarte škvrnu handrou navlhčenou v roztoku octu, až kým sa nedá vyčistiť od peny. Na konci operácie natierajte bavlnu na koberec a žehlite pomocou žehličky, až kým úplne nezaschne. Ak jeden postup nepomohol vyčistiť koberec alebo koberec, zopakujte všetky manipulácie.

  Moč psov

  Vôňa psích močov je oveľa výraznejšia ako vôňa detských močov. Metódy riešenia tohto znečistenia sú agresívnejšie. Úspešné odstránenie škvŕn je možné iba s jeho včasnou detekciou. Čerstvá škvrna moču pre psov by mala byť okamžite navlhčená uterákmi, až kým nebude takmer suchá. Ocot rozpustite vo vode (100 ml octu na 300 ml vody) a scénu navlhčite roztokom. Nechajte vsiaknuť do kobercovej štruktúry.

  Potom na škvrnu posypte veľkorysú vrstvu sódy. Musí zostať najmenej jeden deň. Aby ste nevstúpili do sódy, zakryte toto miesto medzerou alebo prevrátenou platňou. O deň neskôr, sóda, ktorá pohltila pach moču,vysávať. Budete prekvapení, keď zistíte, že tu nie sú žiadne stopy po škvrne, ani nepríjemná aróma.

  Zastaraný zápach moču možno tiež neutralizovať. Ak chcete začať, skúste kontaminovanú oblasť umývať mydlom pre domácnosť. Ak bola táto metóda neúčinná, pripravte špeciálne riešenie. Aby ste sa zbavili starej vône, potrebujete pol pohára peroxidu vodíka a 1 polievkovú lyžicu. detergenty na umývanie riadu. Navlhčite koberec roztokom a nechajte ho pol hodiny, potom ho opláchnite teplou vodou. Podlahu vysušte najlepšie na čerstvom vzduchu. Čím lepšie koberec zaschne, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa vôňa objaví znova.

  Moč z mačiek

  Moč z mačiek je najnebezpečnejší, pretože má štipľavý zápach. Enzymatické čistiace prostriedky sú výhodné na odstránenie zápachu. Ničia bielkoviny v moči zvieraťa, čo úplne neutralizuje arómu. Ak doma taký prostriedok neexistuje, pripravte ocotový roztok v rovnakom pomere ocot a voda. Nalejte ju na škvrnu (začnite od okrajov do stredu). Ocot dôkladne votrite do koberca štetcom alebo špongiou. Potom škvrnu naplňte sódou a nechajte ju deň.

  Na tmavom koberci je ľahšie oplachovať stopy moču. Pripravte roztok jódu: 100 kvapiek na pohár vody. Namočte ho do kontaminovanej oblasti. Ak sa ukázalo, že tento liek je neúčinný, skúste navlhčiť škvrnu mačacej stolice silným roztokom manganistanu draselného. Počkajte, kým voda nevyschne, aby ste zhodnotili výhody metódy. Koberec by mal zaschnúťčerstvý vzduch pre najlepší účinok. Tu nájdete, ako odstrániť zápach moču z pohovky.

  Nesnažte sa vymeniť koberec, ak neviete, ako odstrániť nepríjemný zápach. Ak sa často stretávate s takouto situáciou, obráťte sa na prací prostriedok. Pomáha veľa riešiť tento druh nečistôt na koberci.