Ako odstrániť zápach moču v byte

Obsah

  Štipľavý nepríjemný zápach moču sa často objavuje v domácnostiach, kde žijú domáce zvieratá. Pes nemusí čakať na prácu od majiteľa a zbaviť sa potreby koberca uprostred obývacej izby. Mačky, ktoré preukazujú silnú vôľu, môžu zámerne označiť vašu obľúbenú dvojicu obuvi, stoličku alebo kvetinu. Je to aróma „mačky“, ktorá má odolnosť, ktorú môže závidieť každá drahá toaletná voda. Ak vyčistíte všetky kaluže včas a zakryte koberce, môžete sa vyhnúť nepríjemným zápachom.

  Keď je v dome malé dieťa, je tu veľa problémov. Najmä vtedy, keď sa dieťa začne plaziť, chodiť a potom bežať po dome, ale ešte nie je príliš pripevnené k hrnci. Kaluže moču sa môžu objaviť nielen v postieľke, ale aj na gauči, kresle alebo vlnom koberci. Čím skôr nájdete „stopy po zločine“, tým nižšie je riziko, že zostane nepríjemný zápach.

  Prečo má moč nepríjemný zápach

  Moč (moč) je produktom životných funkcií tela. Je to odpad, ktorý produkujú obličky ľudí alebo zvierat. Skutočnosť, že uvoľnená kvapalina má špecifický zápach, sa považuje za normu. Ak si však všimnete, že sa aróma zmenila, stala sa príliš tvrdou alebo vzdialene pripomína acetón, je to príležitosť obrátiť sa na urológa, aby zistil takéto zmeny. Často hlásia choroby genitourinárneho systému.

  Moč dieťaťa nemá najčastejšie prakticky žiadnu arómu, pretože sa živí výlučne materským mliekom. Pri stravedieťa sa rozširuje, vôňa moču sa stáva výraznejšou. V starobe majú odpadové produkty zápach plodov. Často chorá osoba, ktorá stratila schopnosť pohybu, zmierňuje potrebu seba. Potom je takmer nemožné dostať zápach z pohovky.

  „Voňavejší“ je aróma moču mačky. Jeho zloženie obsahuje špeciálnu látku, ktorá môže po vysušení kryštalizovať. Je dôležité včas nájsť mačací „darček“ a spracovať ho pomocou špeciálnych nástrojov. Aróma psieho moču je tiež veľmi špecifická, ale táto tekutina sa ľahšie vylučuje.

  Ako odstrániť zápach detského moču

  Ak ste sa v čase hrania s dieťaťom na sekundu odvrátili a podarilo sa mu „urobiť“ na pohovke alebo koberci, neváhajte. Chyťte prvú vec, ktorá sa stretne (obrúsky, uterák sa hodí najlepšie) a namočte kaluže. Čím viac tekutiny budete mať na vstrebanie, tým ľahšie bude zbaviť sa zápachu. Ak vložka alebo uterák zostane po namočení suchý, pokračujte v ďalšom kroku neutralizáciou arómy moču.

  1. Ocot. Môže sa nahradiť čerstvou citrónovou šťavou. Ocot sa zriedi vodou v pomere 1: 4. Navlhčite plienku vo výslednom roztoku a vymažte ju stopou moču. Opakujte tento postup niekoľkokrát. Táto metóda neutralizuje pachy a môže sa použiť na spracovanie farebnej textílie. Ak máte tmavý čalúnený nábytok alebo koberec, môžete si pripraviť slabý roztok manganistanu draselného (voda by mala byť svetloružová).
  2. Jód. Metóda je vhodnávýlučne pre tmavé predmety. Pridajte 15 kvapiek jódu do pohárika vody. Niekoľkokrát vytrite miesto „zločinu“ handrou navlhčenou v jódovom roztoku.
  3. Pracie mydlo. Vlhké škvrny by mali byť mydlom mydlom na bielizeň. Opláchnite ho slabým roztokom octu a nie čistou vodou. Čalúnenie je potrebné vysušiť žehličkou a vyžehlené miesto vyžehliť vrstvou gázy. Táto možnosť je tiež vhodná na odstránenie starých škvŕn. Pred penením navlhčite látku čistou vodou.

  Ako odstrániť zápach dospelého moču

  Bohužiaľ, veľa ľudí si kladie túto otázku pri starostlivosti o pacientov pripútaných na lôžko. Je veľmi ťažké získať takú vôňu z pohovky. Najmä ak sa „nehoda“ vyskytla opakovane. Moč nasiaknutý hlboko do čalúneného nábytku. Skúste zmiešať vodku s amoniakom v pomere 10: 1. Výsledný roztok zo spreju sa nastrieka na škvrnu a nechá sa pol hodiny.

  Ak táto metóda nepomohla vyčistiť nábytok od zápachu, môžete použiť špeciálne náradie. Nie sú lacné, ale často vykazujú najlepší výsledok a stávajú sa jediným spôsobom, ako sa zbaviť štipľavého zápachu.

  Ako odstrániť moč z mačiek

  Na prvý pohľad nemožno uveriť, že také roztomilé nadýchané zviera môže zanechať zápach, ktorý zje všetky možné povrchy.

  Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť mačacích močových zápachov, je to, že má na odkrytej podlahe toaletu (laminát,parkety, linoleum). Je potrebné čo najskôr utrieť moč z handry handrou a potom stopu niekoľkokrát umyť jedným z navrhovaných prostriedkov:

  • ocotový roztok;
  • voda s prídavkom činidla obsahujúceho chlór;
  • ústne oplachovanie;
  • vodka;
  • mydlový roztok.

  Ak sa vyskytnú problémy s čalúneným nábytkom alebo kobercom, majiteľ sa bude musieť potiť, aby sa zbavil nepríjemného zápachu. Za týmto účelom čo najskôr navlhčite mačací moč pomocou papierových utierok, aby sa absorbovala väčšina tekutiny. Ak je škvrna takmer na dotyk suchá, naplňte ju roztokom octu a vody v pomere 1: 2. Ocot sa nemusí umyť, nechajte ho vyschnúť, ale nezabudnite v dome otvoriť okná.

  Zistená vysušená škvrna by sa mala navlhčiť vodou a pokryť vrstvou jedlej sódy. Po pol hodine je potrebné koberec alebo pohovku vysať. Soda je dobrý sorbent a rýchlo absorbuje cudzie pachy.

  Ako odstrániť zápach psieho moču

  Pes je priateľom človeka. Nezdá sa, že by zámerne zmierňovala potrebu v strede domu. Môže to však urobiť z iného dôvodu: dlho ste ju nechodili, bola potešená príchodom svojho milovaného majstra a nedokázala potlačiť svoje emócie alebo pes ochorel. V takom prípade by ste mali okamžite kontaktovať veterinárnu kliniku. Nedobrovoľné močenie môže byť príznakom cystitídy alebo vážnejšej choroby.

  Keď vidíte psa „hotového“ na koberci alebo pohovke, uchopte kotúčikpapierové utierky a pokúste sa odstrániť viac tekutín. Po absorpcii vlhkosti pripravte roztok peroxidu vodíka, saponátu a vody. Na rozprašovanie použite vlhkú striekaciu pištoľ a na ňu nalejte vrstvu sódy. Po pol hodine koberec alebo pohovka vysajte. Po úplnom vysušení nebudete počuť zápach moču psa.

  ​​

  Všetky navrhované metódy sú veľmi účinné a ľahko odstraňujú nepríjemný zápach v byte. Ak stále nedôverujete výrobkom pripraveným doma, kontaktujte obchod s domácimi zvieratami. Predstavuje širokú škálu špeciálnych nástrojov na neutralizáciu zápachu moču u domácich miláčikov.