Ako odstrániť zápach mačacích močov z obuvi

Obsah

  Roztomilé a našuchorené pečate sú radosťou a radosťou mnohých rodín. Prinášajú radosť a každý deň vás usmievajú.

  Niekedy však existujú situácie, keď domáce zviera spôsobuje vážne problémy. Majitelia mačiek to vedia ako nikto iný.

  Vôňa, ktorú zanechávajú domáci miláčikovia, je jednoducho neznesiteľná. A kvôli nevychovanosti sú mačky často urazené a majú v úmysle pomstiť sa majiteľa.

  Táto pomsta sa často prejavuje v rozmaznanom páre obuvi. Ak chcete uložiť nové topánky, prečítajte si, ako rozoznať nepríjemný zápach.

  Ako eliminovať zdroj zápachu

  Zloženie mačacích močov obsahuje tri aktívne zložky:

  • Močovina (po vysušení poskytuje lepivú textúru).
  • Urochróm (zožltne).
  • Kyselina močová (kryštalizuje a spôsobuje ostrý nepríjemný zápach).

  Malé kryštály sa nedajú rozpustiť vo vode, takže mokré čistenie saponátom zriedka pomáha vyhladiť nepríjemný zápach.

  Na ich rozpustenie sú potrebné závažnejšie látky, ako je napríklad glycerín alebo kyselina citrónová.

  Je dôležité začať s kontrolou moču čo najskôr. Suchá tekutina sa omýva omnoho ľahšie ako eliminácia už vytvoreného nepríjemného zápachu.

  Nie je potrebné strácať peniaze za špeciálne výrobky, ktoré odstraňujú pachy.

  Močia mačka sa môže neutralizovať pomocou niektorých ľudových liekov:

  • ocot;
  • citrónová šťava alebo citrónkyselina;
  • pracie mydlo;
  • sóda;
  • amoniak;
  • peroxid vodíka.

  Povieme vám, ako ušetriť pár svojich obľúbených obuvi pomocou uvedených prostriedkov.

  Prvá pomoc

  Odporúčame vám prečítať si: Ako sa vysporiadať s zápachom potu na odevoch

  Keď prídete domov po náročnom pracovnom dni, môžete naraziť na malé prekvapenie: zápach pochádzajúci z tenisiek. Mačky majú vynikajúce akrobatické schopnosti, takže moč môže byť nielen vonku, ale aj vo vnútri čižiem. Na absorpciu maximálneho množstva tekutiny použite kúsok látky alebo papierovú utierku. Potom pokračujte ďalším spracovaním.

  Špongiu navlhčite teplou vodou a mydlom s mydlom pre domácnosť. Ošetrite celý vonkajší povrch obuvi. Vnútro utrite handrou navlhčenou v silnom roztoku octu. Kyselina octová je schopná neutralizovať zápach kryštalizovanej kyseliny močovej. Po spracovaní octom nalejte do kufra sódu. Nechajte deň na čerstvom vzduchu pár topánok. Potom vylejte zvyšnú sódu. Čím lepšie topánka uschne, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa aróma pri nosení znovu objaví.

  Ragánová obuv

  Výrobky vyrobené z handier handričky sa ľahko čistia, pretože látka sa nebojí tvrdých detergentov. Medzi tieto topánky patria mokasíny, tenisky, tenisky a papuče. Tmavé tenisky musia byť ošetrené slabým roztokom manganistanu draselného (mal by byť mierne ružový). Potom ich pošlite na adresupráčka alebo ju umyte ručne.

  Kryštalizovaná kyselina močová pomáha neutralizovať glycerol. Ak nemáte v lekárni kúpenú fľašu tekutého glycerínu, nezúfajte. Neskoršie stopy moču s mydlom pre domácnosť. Tyč by mala byť hnedá, nie biela. Toto mydlo obsahuje glycerín, takže odstraňuje nepríjemný zápach. Mydlové tenisky by mali stáť asi pol hodiny, potom ich môžete poslať do bubna práčky. Ak sa topánky nedajú prať v automatickom režime, opláchnite ich rukou. Udržujte svoje topánky v suchu. Iba v tomto prípade bude možné vôňu navždy zbaviť.

  Kožené topánky

  Kožené výrobky sa dajú oveľa ťažšie odstrániť z moču zvieraťa. Nebudeme sa šíriť, je to možné iba vtedy, ak je kaluže stále čerstvé. Suchú a absorbovanú tekutinu nie je možné odstrániť navždy. Ak zistíte, že kožené topánky alebo čižmy sú „označené“, skúste nasiaknuť maximálne množstvo vlhkosti papierovou utierkou.

  Rozpustite 10 kvapiek jódu v pohári vody. Vo výslednom roztoku špongiu navlhčite a produkt vymažte zvnútra a zvonka. Tento postup je možné vykonať iba s tmavými topánkami. Druhou možnosťou je spracovanie so silným roztokom manganistanu draselného. Na uloženie bielej koženej obuvi môžete použiť citrónovú šťavu, roztok octu alebo sódy. Pred použitím produkt otestujte v nenápadnej časti kufra.

  Ak mačka zmierňuje potrebu priamo vo vnútri koženej obuvi, navlhčite špongiu látkou obsahujúcou chlór a upravte ju.topánka dovnútra. Potom ho utrite čistou navlhčenou textíliou a nechajte uschnúť najmenej jeden deň.

  ​​

  Koženková obuv

  Je mimoriadne ťažké čistiť mačací moč z topánok vyrobených z koženky. Nie je možné predpovedať, ako bude materiál reagovať na detergenty. Najlepšou možnosťou v tomto prípade je umývanie obuvi domácim mydlom a sušenie na čerstvom vzduchu počas 24 hodín. Len pomocou dlhej ventilácie bude možné odstrániť nepríjemnú arómu. Môžete si umývať topánky octom alebo roztokom jódu, ale tieto metódy musíte vyskúšať na malej nenápadnej ploche.

  Ak to tak nie je prvýkrát, skúste zistiť vzťah so svojím domácim miláčikom. Možno vás urazí. Druhým dôvodom, prečo mačky označujú dom, je nečistý podnos. Prezrite si tieto otázky a vaša obuv a oblečenie budú v bezpečí.