Ako odstrániť zápach horenia v byte alebo v dome

Vo vôni spáleného jedla alebo opáleného elektrického spotrebiča nie je nič príjemné, ktorý napúšťa byt jeho vôňou a vytvára nepohodlie z pobytu v takejto atmosfére. Človek sa musí pýtať: ako sa zbaviť zápachu horenia v byte? Našťastie existuje pomerne účinný spôsob, ako tento problém vyriešiť.

Nasleduje niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zápachu pálenia vo vašom byte.

Ak máteklimatizáciu alebo čistič vzduchu , stačí zatvoriť všetky okná a dvere v byte a zapnúť spotrebič. Ak takéto zariadenia nemáte vo svojom dome, môžete nechať otvorené okná a dvere, až kým nezmizne zápach horenia alebo pokiaľ to počasie neumožňuje.

Osviežovač aerosólového typu môžete rozprašovať aj v byte, ale nepreháňajte ho, pretože príliš veľa aerosólu môže poškodiť vaše zdravie, pohodu vašej domácnosti a domácich miláčikov. Vhodný na tento účel a vonné sviečky a oleje.

Aby sa zbavil zápach horenia v byte,odstráňte všetky veci , ktoré by mohli absorbovať nepríjemný zápach (prikrývky na posteľ, záclony, posteľnú bielizeň atď.). A tie veci, ktoré sa nedajú prať (kožušiny, koberce), visia na ulici kvôli dôkladnej ventilácii.

Vykonajtemokré čistenie domu , utrite podlahy, nábytok, dlaždice v kuchyni av kúpeľni, koberce čistite mokrým spôsobom, ak máte umývateľné tapety, je dobré ich tiež utrieť. Používajte špeciálne na mokré čisteniealebo pridajte ocot do vody.

Vlhké uteráky a plachty navlhčite vo vode, pridajte trochu octu a zaveste vo všetkých miestnostiach. Zápach dobre absorbuje vlhká handrička.

Rozprestierajte plátky citrónov a pomarančov po celom byte .Chlieb kôry tiež prispievajú k odstráneniu zápachu z pálenia.

Do miestností vložte nádoby so slabýmroztokom manganistanu draselného . Riešenie je potrebné z času na čas zmeniť.

Môžete použiť taký efektívny a zároveň príjemný prostriedok. Aromatické bylinky a rôzne koreniny (levanduľa, klinčeky, mäta pieporná, medovka, citrónová repka, rasca atď.) Sa vkladajú do hrnca s vriacou vodou a do vývaru môžete pridať niekoľko kvapiek aromatického oleja.

A ak došlo k požiaru?

V prípade, že zápach horenia v byte spôsobí požiar, aby sa ho zbavil, je potrebné vymeniť všetky poškodené vnútorné časti, ako aj vymeniť podlahu, povrchovú úpravu stien a stropov, tapetu a rámy okien opäť natrieť. Bez tohto nie je možné zbaviť sa nepríjemného zápachu v miestnosti výrazne poškodenej ohňom.

Do zásuviek a skriniek môžete vložiť vrecká naplnené aromatickými bylinkami, ako náplň môžete použiť aj kávové zrná alebo pomarančové kôry.

Vôňa horenias aktívnym uhlím a sódou na pečenie je dokonale absorbovaná . Položte ich tam, kde nebudú zasahovať, a občas ich menite. Spolu s aktívnym uhlím a sódou sa môže použiť aj zmes voňavých provensálskych bylín s vlhkou.piesok.

Všetky tieto metódy vám pomôžu rýchlo a efektívne vyriešiť problém, ako sa zbaviť páliaceho zápachu.