Ako odstrániť Yandex Defender z počítača: pokyny krok za krokom

V poslednom čase sa čoraz viac počítačových programov počas inštalácie dodáva s bezplatnými aplikáciami „load“. Ale nie všetkým používateľom sa to páči pri inštalácii akéhokoľvek softvéru, navyše dostanú nepotrebný softvérový balík.

Yandex Defender sa vzťahuje aj na také aplikácie, ktoré sa automaticky inštalujú s mnohými aplikáciami z obľúbeného vyhľadávacieho nástroja. A niekedy dokonca aj skúsení používatelia nie sú schopní zbaviť sa tohto nepríjemného programu sami. Ak neviete, ako odstrániť program Yandex Defender, tento článok vám pomôže vyriešiť tento problém.

Ako sa program Defender dostane k počítaču používateľa?

Na odstránenie tohto programu z operačného systému musíte najskôr zistiť, ako sa tento program dostane do pamäte počítača. Najčastejšie sa to stáva počas inštalácie ľubovoľného softvéru od spoločnosti Yandex (napríklad J. Browser) alebo počas aktualizácie už nainštalovaného softvéru zo známeho domáceho vyhľadávacieho nástroja. Aby ste tomu zabránili, stačí si počas inštalácie text pozorne prečítať a zbaviť sa všetkých zbytočných kliešťov včas.

Čo však, ak sa ochranca už usadil v počítači a nechce odísť? Stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov, po ktorých tento program už nebude používateľov obťažovať.

Ochráncu odstránime v niekoľkých jednoduchých krokoch

Ochránca môžete zakázať v priebehu niekoľkých minút, ak viete presne, čo a ako má robiť. Zbaviť sa toho je celkom jednoduché. Za týmto účelomstačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

Odporúčame vám prečítať si tieto informácie:

Ako deaktivovať GuardMailRu?
  1. Prvým krokom je prechod na „Štart“ (tlačidlo v pravej dolnej časti obrazovky) a spustenie položky „Odinštalovať program“ z „Ovládací panel“. Potom v zobrazenom okne vyhľadáme nepotrebné služby od spoločnosti Yandex a zbavíme sa ich. Ak to chcete urobiť, jednoducho vyberte príslušný program (napríklad Y. Bar), kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz „Odstrániť“. Potom stačí vykonať odinštalovanie (odstránenie) služby.
  2. Teraz by ste mali znova kliknúť na tlačidlo „Štart“, vybrať položku „Spustiť“ a do zobrazeného prázdneho riadku napísať „msconfig“. Po kliknutí na tlačidlo „OK“ sa otvorí okno pod názvom „Konfigurácia systému“. V nej vyberte kartu „Po spustení“ a zrušte začiarknutie všetkých softvérových produktov spojených s produktom Yandex. Nezabudnite však, že ak má používateľ v úmysle prezerať internetové stránky prostredníctvom prehľadávača z tohto vyhľadávacieho nástroja, potom by malo byť začiarkavacie políčko vedľa riadku Yandex Browser zaškrtnuté.
  3. Potom by ste mali ísť do priečinka „Program Files“, ktorý sa zvyčajne nachádza na jednotke C:, vyhľadajte a vymažte v ňom priečinok „YandexBar“. Ak vlastníci tohto počítača v budúcnosti nechcú používať programy Yandex, môžete tiež odstrániť všetky priečinky s názvom „Yandex“. Nájdete ich v priečinku „Users“ na tej istej jednotke C. Môžu byť „skryté“ v jednom z ďalších adresárov, napríklad „AppData“.
  4. Potom stačí reštartovať počítač alebo laptop a nakoniec sa zbaviť programu s názvom Defender.

Záver

Vypnutie nepríjemného a nepotrebného softvéru teda nie je vôbec ťažké, ak v zhone urobíte niekoľko jednoduchých krokov, pozorne si prečítajte pokyny a výzvy, ktoré sa zobrazia operačnému systému. Použitím rovnakej schémy môžete odstrániť nielen program Yandex Defender, ale aj veľké množstvo ďalších nepotrebných alebo nudných programov.