Ako odstrániť yambler z prehliadača Opera?

Ak používateľ v jednom okamihu namiesto svojich záložiek a známej začiatočnej stránky pri spustení prehliadača nájde podivný vyhľadávací nástroj s názvom Yambler, odporúča sa tento program čo najskôr zbaviť. A nejde vôbec o to, že bol nainštalovaný samostatne a teraz, keď spustíte prehliadač, musíte sa pozrieť na veľa reklamných bannerov. V skutočnosti je ťažké zavolať spoločnosti Yambler vyhľadávací nástroj. A objavil sa kvôli skutočnosti, že počítač bol infikovaný vírusom.

Ak sa chcete zbaviť tohto vyhľadávacieho nástroja a získať späť svoje obľúbené záložky, nestačí iba zmeniť úvodnú stránku v nastaveniach prehliadača. Ak pri prístupe na internet jednoducho zmeníte stránku, ktorú je možné stiahnuť, Yambler sa po chvíli znova objaví na svojom mieste. Najprv musíte odstrániť niektoré súbory a samotný vírus, čo viedlo k vzniku tohto vyhľadávacieho nástroja.

Čo robiť ako prvé?

V prvom rade, po zobrazení tejto nepotrebnej stránky, používatelia začnú hádať, ako sa zbaviť tohto Yamblera, pretože zmena štandardu nastavenia prehľadávača v takom prípade jednoducho nepomáha. Zároveň môžete vymazať počítač tejto metly a obnoviť program na prezeranie internetových stránok v priebehu niekoľkých minút. Ak to chcete urobiť, musíte vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

Odporúčame vám prečítať si:

Ako odstrániť úvodnú stránku sindex.biz?
  1. Najprv musíte zistiť, v ktorom priečinku Opera bola nainštalovaná. Za týmto účelomjednoducho vyberte odkaz na prehliadač a kliknite naň pravým tlačidlom myši.
  2. Potom vyberte položku „Vlastnosti“.
  3. V poli „Object“ môžete presne vidieť, kde sa Opera nachádza. V predvolenom nastavení je tento prehľadávač umiestnený v priečinku „Program Files“, ktorý sa nachádza na jednotke C.
  4. Ďalším krokom je vymazanie súboru „opera.url“ umiestneného v priečinku programu. Mali by ste tiež vymazať všetky staré skratky Opera, ktoré sa môžu zobraziť na paneli Rýchle spustenie, v ponuke Štart alebo na pracovnej ploche.
  5. Teraz je potrebné vytvoriť novú skratku na spustenie prehliadača kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor „opera.exe“ a výberom zodpovedajúcej položky v zobrazenom okne.

Potom môžete prehliadač spustiť a používať v normálnom režime. Môžete však hrať bezpečne a nielen odstrániť Yamblera, ale tiež sa pokúsiť zbaviť vírusu, vďaka čomu sa objavil v pamäti počítača.

Ničíme škodlivý vírus

Yambler sa s najväčšou pravdepodobnosťou objavil na počítači alebo notebooku nielen, ale „v spoločnosti“ malého vírusu trójskych koní, ktorý je tiež potrebné odstrániť. Nájdete všetko v rovnakom priečinku "Program Files". Zvyčajne sa „skryje“ v adresári s netriviálnym názvom „Zaxar“. Uistite sa, že všetky prehliadače momentálne nie sú spustené, a tento priečinok vymažte.

Kontrolná strela

A aby ste sa uistili, že v pamäti počítača nie sú škodlivé programy, je vhodné po vyššie uvedených krokoch vykonať úplnú antivírusovú kontrolu. Ak taký bezpečnostný softvér nie jenainštalovaných alebo jednoducho neaktualizovaných na dlhú dobu, môžete pomocou jedného z bezplatných obslužných programov skontrolovať prítomnosť vírusov.

Jedným z najlepších takýchto programov je malá aplikácia Cureit od známej spoločnosti Dr.Web. Tento program určite pomôže natrvalo odstrániť nielen Yambler, ale aj ďalšie potenciálne nebezpečné aplikácie a priečinky.