Ako odstrániť Yambler z Mozilla FireFox?

V posledných niekoľkých mesiacoch, po spustení prehliadača, používatelia často uvidia namiesto svojich obľúbených záložiek podivný vyhľadávací nástroj s názvom Yambler. Zároveň ho nikto nenainštaloval a nie je úplne jasné, ako sa tento vyhľadávací stroj dostal do pamäte počítača, a dokonca sa stal úvodnou stránkou v Mosile.

Nie je potrebné si myslieť, že Yambler je nejaký nový sofistikovaný vyhľadávací nástroj, ktorý kombinuje niekoľko populárnych stránok naraz. Celkovo to je bežný škodlivý program, ktorý dokázal obísť antivírus. A tvorca tohto nešťastného vyhľadávača sa jednoducho rozhodol povýšiť svoje myslenie nie tým najprimeranejším spôsobom. Celkovo je ťažké pomenovať Yamblera a vyhľadávací nástroj. Ide skôr o webovú stránku vytvorenú a distribuovanú s cieľom zarobiť peniaze z reklamy zobrazovanej používateľom. Preto je po zobrazení tejto úvodnej stránky v prehliadači najlepšie ju rýchlo odstrániť.

Problémy pri deaktivácii Yambllera

Odstránenie nepríjemnej aplikácie však nie je také jednoduché. To si mohli všimnúť nielen milovníci prehliadača z Mozilly, ale aj ostatní používatelia, ktorí pristupujú na internet pomocou iných programov.

Na odstránenie Yamblera nestačí iba zmeniť úvodnú stránku v nastaveniach prehľadávača, ako je to v prípade iných stránok. Po nejakom čase, keď sa pokúsite získať prístup na internet, nepríjemný „vyhľadávací nástroj“ bude opäť pred vami. Ako sa teda môžeme zbaviť Yamblera, keď sa bude stále objavovať?

Postup

Na uloženieFirefox z tohto vírusu, musíte vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

  • kliknite pravým tlačidlom myši na štítok Mozilla a vyberte položku „Vlastnosti“;
  • pozorne si prečítajte umiestnenie spusteného súboru v riadku „Object“, aby ste určili, v ktorom priečinku je program nainštalovaný. V predvolenom nastavení bude prehľadávač umiestnený na jednotke C v adresári „Program Files“;
  • prejdite do priečinka „Mozilla Firefox“ a vymažte súbor s názvom „firefox.url“;
  • , potom je potrebné vytvoriť odkaz na súbor „firefox.exe“, ktorý by mal spustiť prehliadač.

Tieto akcie budú častejšie stačiť na odstránenie spoločnosti Yambler raz a navždy. Ale len pre prípad, môžete hľadať v priečinku "Program Files" s názvom "Zaxar". Práve v ňom sa veľmi vírus skrýva, vďaka čomu je Yambler stále a znova úvodnou stránkou v prehľadávačoch. Ak bol taký priečinok nájdený, okamžite sa ho zbavte.

Teraz zostáva iba aktualizovať antivírusový program a vykonať úplnú kontrolu ďalších škodlivých aplikácií. Niektorí odborníci tiež odporúčajú úplnú preinštalovanie Mozilly, ale ak vás otravný „pseudo-vyhľadávací nástroj“ už neobťažuje, odinštalovanie a opätovná inštalácia prehliadača nie je vôbec potrebná.