Ako odstrániť výpary doma

Obsah

  Nasledujúce ráno, po zábavnom sviatku alebo večierku, sa u človeka vyvinie zvláštny nepríjemný nepríjemný dych. Vyskytuje sa v dôsledku rozkladu etanolu (alkoholu) v tele. Dym spôsobuje, že sa človek červenáva vo verejnej doprave pod vyčítavými pohľadmi. Môže vás natrvalo pripraviť o rešpekt v očiach šéfov a zamestnancov.

  V žiadnom prípade nejazdite za volantom. Aby sa deň po prechádzkach nepoškodil, musíte poznať všetky možné spôsoby, ako sa zbaviť nepríjemného dýchania doma.

  Čo je dym?

  Mnohí sa mylne domnievajú, že príčinou dymu je nedodržiavanie ústnej hygieny po požití. Skutočná príčina sa skrýva oveľa hlbšie. Zvláštna nepríjemná aróma je dôsledkom rozkladu alkoholu (etanolu) v tele. Akonáhle je v pečeni, etanol sa transformuje na špeciálnu organickú zlúčeninu nazývanú acetaldehyd, ktorá vylučuje kyselinu octovú. Acetaldehyd otravuje telo zvnútra. Táto látka spôsobuje syndróm kocoviny (bolesti hlavy, slabosť, nevoľnosť atď.). Toxíny sa vylučujú z tela cez gastrointestinálny trakt, pľúca a kožu.

  Všetky recepty a tipy, ktoré sľubujú, že sa za hodinu zbavia zápachu, sú neaktívne. Izolácia produktov rozpadu v tele je komplexný proces. Nemôžete ho zastaviť. V ľudských silách iba urýchľujú elimináciu toxínov. Intenzívne kardio cvičenie pomôžeprispieva k veľkému poteniu. Pitné tekutiny (voda alebo zelený čaj) tiež urýchlia proces odstraňovania acetaldehydu z tela. V prípade naliehavej potreby osviežiť dych, môžete zápach zamaskovať tým, že budete jesť určité potraviny.

  Pite veľa.

  Aby ste sa zbavili zatuchnutého dychu, musíte telu pomôcť odstrániť acetaldehyd. Prvým a najúčinnejším spôsobom „spustenia“ tela je obnovenie vodnej rovnováhy. Potrebujete piť veľa tekutín. Najlepšia voľba - mierne sýtená minerálna voda alebo voda bez plynu. Sodná alebo zásaditá voda je vynikajúca: Borjomi, Yesentuki-4 alebo Yesentuki-19. Okrem vody môžete piť aj zelený čaj.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať soľanke. Výhodou jeho použitia je rýchle obnovenie rovnováhy vody. Počas zneužívania alkoholu sa telo rýchlo dehydratuje. Spolu s tekutinou dochádza k strate minerálnych solí. Slaný aromatický nápoj vyrovnáva stratu tekutín a solí. Soľanka navyše pomáha potlačiť pálenie záhy, ktoré často „pijú“ po pití.

  Športujte.

  Dym je zastaraný, špecifický zápach dychu. Filtrovanie tela sa však týka nielen pľúc, ale aj kože. Acetický aldehyd sa uvoľňuje cez póry spolu s potom. Z tohto dôvodu sa ráno po sviatku musíte prinútiť, aby ste šli na šport.

  Nepreháňajte to: je zakázané zapojiť sa do silového tréningu. Natiahnite svaly hlbokodýchať. Ideálnou možnosťou cvičenia je ľahký beh alebo jazda na bicykli. Dva hlavné ciele sú potenie a vetranie pľúc.

  Počas nabíjania zhlboka a pomaly dýchajte. Ak nemôžete cvičiť, choďte na hyperventiláciu pľúc a ľahnite si. Relaxujte a zhlboka dýchajte 5-10 minút.

  Osprchujte sa

  Kontrastná sprcha vám pomáha rýchlo sa zotaviť počas kocoviny a urýchľuje proces odstraňovania toxínov z tela. Oblečenie, ktoré bolo počas večierky na vás, by sa nikdy nemalo nosiť. Ihneď ráno choďte do sprchy. Mydlová voda od vás umyje špinu a pot, ktorý má pravdepodobne nepríjemný špecifický zápach. Najlepším spôsobom, ako povzbudiť a aktivovať metabolické procesy v tele, je kontrastná sprcha. Zmeňte teplotu vody asi 10 krát.

  Venujte osobitnú pozornosť čisteniu zubov. Použite cestoviny s výraznou vôňou mäty. Nepomôže úplne odstrániť horiaci dych, ale budete ho môcť zamaskovať. Použite toaletu alebo krém na holenie. Nechajte príjemnú vôňu utopiť jantár jantáru.

  Okamžité spôsoby, ako utopiť výpary

  Všetky ilúzie o rýchlom vymiznutí výparov sa po zistení príčiny jeho výskytu odparia. Od príchodu alkoholických nápojov však ľudstvo našlo účinné spôsoby, ako sa zbaviť arómy vydýchnutého dychu. Môžete utopiť alebo zamaskovať určité výrobky zaev. Prerušenie horiaceho dychu pomôže:

  Viacčítaj: Ako odstrániť zápach cesnaku v ústach
  • Olej (ľanový alebo vlašský orech). Potrebujete prehltnúť 2 lyžice. špecifikovaný rastlinný olej, bez zachytenia alebo pitnej vody. Pažerák je obklopený tenkou ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje uvoľňovaniu zápachu a čistí dych.
  • Kávové zrná. Pravidelne pražené kávové zrná sa musia žuť každých 15 minút. Aróma utopí dym, ale u ľudí v okolí vyvolá podozrenie. Zamrzanie pri žuvaní zŕn nebude zamestnancom bez povšimnutia.
  • Petržlenový koreň. Koreň voňavých zelení môžu získať majitelia súkromných domov iba v určitých obdobiach roka. Ak si sami nerastiete petržlen, kúpte v supermarkete alebo na trhu veľké množstvo čerstvej trávy. Žuvačka je počas dňa žuť a zápach bude menej výrazný.
  • Cibuľa alebo cesnak. Táto metóda je veľmi pochybná. Ostrá cesnaková aróma dokáže v dychu utopiť všetky vedľajšie „tóny“. Tento spôsob zamaskovania však spôsobí ešte väčšie nepohodlie v spoločnosti. Zápach cibule alebo cesnaku budú počuť ostatní.
  • Korenie. Pikantná aróma pomôže prelomiť horiaci dych. Môžete žuť sušenú púčik klinčeka, muškátový oriešok, kúsok škorice. Pomáha tiež žuvací list. Táto aktivita nie je príjemná. Korenie harmonizuje oveľa lepšie v hotových jedlách a zákuskoch, nie každý ich môže žuť v čistej forme. S muškátovým orieškom musíte byť opatrní: predĺžené žuvanie môže mať narkotický účinok.
  • Benzín. Je to klasickémužský spôsob, ako sa na chvíľu zbaviť dymu. Muž zachytí plyn v ústach a hneď vyplije. V prípade zastavenia dôstojníka dopravnej polície má vodič solídnu výhovorku: pokúsil sa naliať benzín z nádrže automobilu a palivo náhodou spadlo do ústnej dutiny. Väčšina hliadkových dôstojníkov pozná tento trik.

  Okrem týchto trikov pomáha bežná žuvačka. Vyberte si žuvačku skôr ovocnú ako mätovú. Pomáhajú tiež ústne vody (Colgate, Lysterine) a pastilky proti kašľu.

  Ľudové recepty

  Na maskovanie výparov bolo vynájdených veľa ľudových receptov. Pozostávajú z použitia špeciálnych odvarov alebo infúzií, ktoré sa dajú pripraviť doma.

  • 2 lyžice. čerstvé listy meduňky alebo mäty zalejeme 0,5 litra vriacej vody a necháme pôsobiť asi hodinu. Vypláchnite si ústa každú hodinu chladným roztokom.
  • 1 polievková lyžica materská voda, 3 lyžice šípky a 2 polievkové lyžice sušené hypericum zalejeme 1 liter vriacej vody. Chladená infúzia sa má piť 4-krát denne, každá po 1 pohár. Pred použitím pridajte 1 lyžičku. med.
  • ​​
  • 1 lyžica jelša listy naliať 1 liter vriacej vody, trvať na tom, kým vychladnúť. Infúzia sa používa na prepláchnutie ústnej dutiny.
  • 1 polievková lyžica Nalejte palinu s litrom vriacej vody a nechajte pôsobiť 20 minút. Infúzia musí vypláchnuť ústnu dutinu.

  Lekári odporúčajú pitnú vodu s citrónom a vypláchnu si ústa silným roztokom citrónovej šťavy. Pomáha obnoviť rovnováhu vody a zbaviť sa nepríjemných tónov dýchania.

  Lieky

  K rýchlemu odháňaniu syndrómu kocoviny as tým spojeného dymu prispejú iba špecializované prostriedky nápravy. Náklady na lieky sú rôzne. Najlacnejším nástrojom je aktívne uhlie. Pomáha telu zbaviť sa toxínov. Prípravky sú dostupné v rôznych formách: lupienky, tablety, prášky na riedenie vo vode. Väčšina liekov pomáha telu obnoviť rovnováhu vody a kyselín, urýchľuje proces eliminácie toxínov. Špeciálne lieky vykazujú lepšie výsledky ako domáce infúzie.

  Pamätajte, že ani po zamaskovaní výparov nejazdite deň po požití alkoholu. Alkohol v krvi je obsiahnutý v priebehu jedného alebo viacerých dní.