Ako odstrániť vírusy z Androidu?

Obsah

  Miera počítačových hrozieb a rozmanitosť vírusov v mobilných systémoch Android, ako aj v počítačoch, v systémoch Windows, Linux, Mac, postupujú znepokojivo. Blokátory Ransomware, trójske bankári, zasielatelia SMS sa snažia preniknúť do smartfónu, aby ukradli peniaze, heslá, dôverné údaje. Jeho vlastník preto musí vedieť, ako vírus odstrániť z Androidu.

  Tento článok vám pomôže zbaviť sa škodlivého softvéru (ak už je v systéme vášho zariadenia nebezpečný!) A vykonávať antivírusovú prevenciu.

  Mobil pred našimi očami „máva“ ... Čo mám robiť?

  Ak sa sila vášho Androidu náhle topí („sotva sa hádže a otáča“, náhodne spúšťa aplikácie a vytvára sieťové pripojenia). A máte podozrenie, že príčinou týchto príznakov je vírus, postupujte takto:

  Riešenie č. 1: skontrolujte telefón na počítači

  1. Pripojte svoje mobilné zariadenie k počítaču alebo notebooku pomocou USB. -cable.

  2. Aktualizujte databázy antivírusových programov nainštalovaných v operačnom systéme PC.

  3. Stlačte Win + E (v systéme Windows).

  4. V zozname diskových oddielov kliknite pravým tlačidlom myši na pamäťovú jednotku Android.

  5. V kontextovej ponuke systému Windows vyberte možnosť „Skenovať (alebo skontrolovať) ...“.

  6. Počkajte na dokončenie kontroly. Zničte vírus a ďalšie potenciálne nebezpečné súbory pomocou bežných systémových antivírusových nástrojov.

  7. Rovnakým spôsobom skontrolujte časť vymeniteľnej flash karty (jejsekcia sa zobrazí aj v zozname).

  Riešenie č. 2: mobilný antivírus na pomoc

  Mobilný antivírus je nástroj „číslo jedna“ na ničenie trójskych koní, červov a iného škodlivého softvéru v smartfónoch a tabletoch. Ich výber v internetovom obchode Google Play je pomerne veľký. Zameriame sa však iba na najúčinnejšie ochranné výrobky, ktoré získali kladné hodnotenie nielen od bežných používateľov, ale aj od odborníkov na bezpečnosť informácií.

  360 Security

  Bezplatný antivírus od čínskych vývojárov softvéru Qihoo 360. Spoľahlivo chráni systém pred nebezpečnými trójskymi koňmi a SMS ransomware. Na žiadosť používateľa môže z adresárov súborov telefónu odstrániť nepotrebné súbory a aplikácie. Optimalizuje OS. Riadi proces energetických výdavkov. Skenovanie objektov rýchlosťou blesku (o 300% rýchlejšie ako pri analógoch). Vykonáva overenie pomocou dvojjadrového systému: algoritmus QVS a 360 Cloud.

  Gepard Mobile (CM Security)

  Produkt geparda Mobile (Čína). Opakovane sa radí na prvé miesto v prestížnych bezpečnostných testoch AV-TEST. Počas skenovania používa lokálne aj cloudové jadrá. Je schopný odstrániť zraniteľné miesta v telefóne, vyčistiť systém od nevyžiadanej pošty. Vykoná globálnu kontrolu médií za 5 sekúnd. Chráni dôverné údaje používateľa v reálnom čase. Je schopný obmedziť prístup k aplikáciám a súborom. Podporuje možnosť Rodičovská kontrola. Urýchľuje RAM a procesor zariadenia.

  ESET Mobile Security & amp; Antivirus

  Shareware antivírusový softvér (zadarmo a prémiový) pre smartfóny od populárneho vývojára Eset. Vykonáva selektívne a globálne skenovanie. Môže automaticky odstrániť škodlivý softvér pri sťahovaní obsahu alebo spúšťaní aplikácie. Zamknuté a neutralizované objekty sa umiestnia do karantény. Poskytuje možnosť ich obnovy. Chráni SIM kartu, filtruje SMS správy. Je vybavený modulom „Anti-Theft“, ktorý podporuje diaľkové začlenenie výstražného signálu, blokovanie a prijímanie súradníc polohy zariadenia pomocou GPS.

  Kaspersky Internet Security

  Bezpečnostný softvér od spoločnosti Kaspersky Lab. Automaticky blokuje spúšťanie aplikácií obsahujúcich vírus. Chráni používateľa pred webovými podvodníkmi počas surfovania na webe (filtruje phishingové odkazy, pochybné stránky). Pomáha nájsť mobil v prípade straty alebo krádeže prostredníctvom GPS a Wi-Fi (zobrazuje svoju polohu v Mapách Google, na diaľku). Skryje osobné údaje cudzincov (kontakty, korešpondencia).

  Dr.Web Light

  Bezplatná verzia (Light) mobilného antivírusového softvéru domáceho vývojára Dr.Web. Nejde o komplexný ochranný nástroj, ale organizuje minimálnu nevyhnutnú prekážku pre vírusy v systéme Android. Môže neutralizovať blokátory trójskych koní (odomknúť telefón), detekovať neznámy vírus. Ovláda systém súborov v reálnom čase prostredníctvom monitora SplDer Guard.

  Rady!Rozhodnutie č. 1 a č. 2 sa môže používať komplexným spôsobom. To jePostupne vykonajte dve kontroly.

  Aké antivírusy sa dajú použiť v iOS, čítajte tu.

  Riešenie č. 3: vynulovanie nastavení

  Ak vyššie uvedené riešenia nepomáhajú, môžete podniknúť extrémne opatrenia. Vykonajte globálny reset systému, t. J. Obnovte výrobné nastavenia zariadenia. Ak sa však vírus týmto spôsobom zničí, vymažú sa aj všetky údaje používateľa (mediálny obsah, aplikácie, kontakty atď.). Čo je, samozrejme, veľká nevýhoda.

  ​​

  Ako odomknúť ransomware CMC?

  Na displeji, ktorý vás žiada, aby ste vložili určité množstvo peňazí na určený účet alebo telefónne číslo za údajne nezákonné akcie na internete, blokované funkcie a možnosti zariadenia, to všetko sú znaky trójskeho koňa s blokmi.

  Na neutralizáciu systému zo systému, vykonajte nasledujúce operácie:

  1. Reštartujte smartphone v núdzovom režime: počas jeho zapínania podržte bočné tlačidlo „Zníženie hlasitosti“.

  Poznámka.Prechod do bezpečného režimu na vašom zariadení sa môže líšiť od popisu v pokynoch. Všetky potrebné informácie o tomto probléme nájdete v dátovom liste alebo na webovej stránke výrobcu. Napríklad možnosti aktivácie režimu v Samsung Galaxy nájdete na - samsung.com/sk/support/skp/faq/1055476.

  2. V núdzovom režime nainštalujte antivírusový program Avast Mobile Security & from Google Play. Antivírus (alebo Dr.Web; efektívne sa zaoberá aj vírusmi ransomware).

  3. Opäťreštartujte systém, ale v normálnom režime. V čase načítania prejdite do časti Aplikácie a klepnite na ikonu Avast.

  Poznámka.Ak táto akcia zlyhá, počkajte približne 5 - 10 minút. Program Anti-Virus prehľadá operačný systém a nahlási nájdený vírus.

  4. Použitím bežných prostriedkov Avast odstráňte detekovaný malware: na paneli správ kliknite na tlačidlo Odstrániť.

  5. Po dokončení čistenia znova reštartujte počítač.

  6. V správe „Aplikácia bude odstránená“ klepnite na „Áno“ (vo väčšine prípadov sa blokovač SMS prestane maskovať ako prehrávač videa).

  7. Počkajte na dokončenie skenovania Avast. Po ďalšom reštarte systému by mal vírus zmiznúť.

  Nechajte obchádzať svoj obľúbený digitálny malware pre Android! Chráňte ho pred neznámymi aplikáciami a pochybnými stránkami. Pravidelne kontrolujte svoje adresáre súborov pomocou antivírusu.