Ako odstrániť vírus extsetup.exe?

Obsah

  Extsetup.exe je potenciálne nebezpečný súbor. Vykonáva funkcie skrytého inštalátora. Je zaregistrovaná v automatickom načítaní av adresári C: \ Users \\ AppData \ Local \ Microsoft \ Extensions. Funguje na pozadí. Bez zjavného dôvodu môže vážne načítať centrálny procesor (o viac ako 25%). Pomerne často, pod zámienkou extsetup.exe, sú ich moduly prehliadača skryté „prehliadačmi únoscami“ (malware, ktorý mení domovskú stránku a nastavenia prehliadača) a adware (adware).

  Extsetup.exe môžete odstrániť automaticky (pomocou nástrojov) aj ručne. Úspech čistenia bude závisieť od stupňa infekcie počítača. Na dosiahnutie pozitívneho výsledku môžete použiť dve metódy postupne (prvá, potom druhá). V boji proti extsetup.exe sú všetky prostriedky dobré.

  Metóda č. 1: skenovanie pomocou antivírusových programov

  AdwCleaner

  Najprv skontrolujte systémovú oblasť pomocou pomocného programu AdwCleaner. Perfektne detekuje „prehliadače únoscov“, adware vírusy a iný nebezpečný malware nielen v adresároch súborov, ale aj v registri. Taktiež automaticky lieči infikované skratky umiestnené na paneli úloh a pracovnej ploche.

  1. Otvorte prehliadač a do vyhľadávacieho nástroja (Google alebo Yandex) napíšte dopyt - adwcleaner toolslib.

  2. Kliknite na prvý odkaz v vydaní - https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/(oficiálna stránka na stiahnutie nástroja).

  3. Ak chcete nainštalovať inštalačný program AdwCleaner do svojho počítača, kliknite na „Prevziať teraz“ v pravom bloku. Ak sťahovanie nie jezačne, použite ďalšie odkazy - Mirror Link 1 and 2.

  4. Po dokončení sťahovania kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu inštalačného programu. V zozname, ktorý sa otvorí, vyberte možnosť „Spustiť ako správca“.

  5. Počkajte chvíľu: antivírusový skener aktualizuje svoju databázu podpisov.

  6. V okne programu kliknite na „Skenovať“, čím spustíte skenovanie systémovej oblasti.

  7. Po dokončení kontroly odstráňte všetky vírusy a potenciálne nebezpečné kľúče registra, súbory a priečinky, ktoré našiel AdwCleaner (medzi nimi môže byť extsetup.exe!).

  Rada!Výsledky vyšetrovania sa môžete zoznámiť na samostatných kartách (priečinky, súbory, služby, skratky atď.).

  Na odstránenie pomôcky zo systému s karanténou kliknite na tlačidlo „Odinštalovať“ v jej okne.

  Ďalšia kontrola neublíži ...

  Ak máte pocit, že po „vyčistení“ programu AdwCleaner je stále v systéme Windows niečo zlé, alebo sa v procesoch objaví nešťastná extsetup, skontrolujte počítač pomocou jedného z skenery nižšie.

  Dr.Web CureIt!

  Odporúčame vám prečítať si: Ktorý program vymaže nevymazateľné súbory?

  Bezplatná antivírusová aplikácia. Dôsledne kontroluje prítomnosť vírusov v počítači. Nevyžaduje sa inštalácia (spustí sa okamžite po stiahnutí). Je vybavený mechanizmom sebaobrany pre prípad, že sa malware pokúsi zastaviť skenovanie. Má ďalšie nastavenia (režim skenovania, výber položky atď.)

  1. Otvorte v prehliadači oficiálnu webovú stránku skenera.- https://free.drweb.ru/cureit/.

  2. Posúvajte stránku nadol a kliknite na odkaz „Stiahnuť zadarmo“.

  3. Kliknite na „Stiahnuť“.

  4. Ak sa sťahovanie nezačne automaticky, v texte pod ikonami častí sekcie kliknite na odkaz „nasledovať tento odkaz“ (zvýrazní sa).

  5. Po stiahnutí spustite program Dr.Web CureIt! Ako administrátor.

  6. V okne skenera kliknite na možnosť „Vybrať objekty ...“.

  7. Kliknutím myšou začiarknite políčka vedľa položiek, ktoré chcete skontrolovať.

  8. Kliknite na tlačidlo „Spustiť test“.

  9. Po dokončení kontroly odstráňte všetky nebezpečné súbory a vírusy, ktoré program našiel.

  Malwarebytes Anti-Malware

  Shareware antivírusová aplikácia. Renomovaný líder v oblasti softvérových riešení, ktoré chránia váš počítač pred vírusovými útokmi. Anti-Malware dokáže nájsť a neutralizovať najtajnejší malware (rootkity, trójske kone). Okrem toho je ľahké spravovať a nevyžadovať prostriedky na PC.

  1. Prilepte do panela s adresou svojho prehľadávača - https://ru.malwarebytes.org/(oficiálna stránka skenera) a stlačte kláves „Enter“.

  2. Umiestnite kurzor myši na sekciu „Stiahnuté súbory“ a v rozbaľovacom zozname vyberte položku Produkty.

  3. Ak chcete stiahnuť bezplatnú verziu Anti-Malware, v prvom bloku kliknite na tlačidlo „Bezplatne stiahnuť“. Ak sa súbor nestiahne, na novej stránke kliknite na možnosť Stiahnuť.

  4. Po dokončení sťahovania spustite distribúciu s právami správcu (kliknite pravým tlačidlom myši → v kontextovej ponuke).

  5. V časti „Informáciepanel “, v riadku„ Verzia databázy “kliknite na príkaz„ Vyhľadať aktualizáciu “.

  6. Po dokončení aktualizácie kliknite na kartu Overenie.

  7. Pomocou ľavého tlačidla zapnite režim „Vlastné skenovanie“. Kliknite na možnosť „Konfigurovať skenovanie“.

  8. V zozname Nastavenia vlastného skenovania povoľte všetky položky. V nasledujúcom bloku začiarknite políčko vedľa jednotky C (povinné!).

  9. Kliknite na tlačidlo „Spustiť skenovanie“ v dolnej časti okna.

  Rada!Ďalšiu kontrolu počítača možno vykonať aj pomocou nástroja na odstránenie vírusov spoločnosti Kaspersky alebo hlavného antivírusu po aktualizácii jeho databáz.

  Metóda č. 2: ručné odstránenie

  Ak vám metóda č. 1 nepomohla zbaviť sa extsetupu alebo z nejakého dôvodu nemôžete použiť nástroje popísané v tomto dokumente, skúste vykonať manuálne čistenie iba pomocou pomoci bežné nástroje systému Windows.

  Umiestnenie

  1. Stlačte súčasne tlačidlá „Ctrl“ + „Shift“ + „Esc“.

  2. V Správcovi úloh, ktorý sa zobrazí na pracovnej ploche, kliknite na kartu Procesy.

  3. Vyhľadajte extsetup v zozname aktívnych procesov. A potom naň kliknite pravým tlačidlom myši.

  4. Na paneli s kontextovými ponukami kliknite na možnosť „Vlastnosti“.

  5. V okne vlastností skopírujte a uložte cestu (umiestnenie potenciálne nebezpečného súboru v systéme) do stĺpca „Umiestnenie“ do textového súboru.

  6. Teraz, keď vieme, kde nebezpečný prvok „leží“, môžete ho skontrolovať v online službe Virustotal (na webovej stránke).vybranú položku kontroluje viac ako 20 antivírusov):

  • Zatvorte okno „Vlastnosti“ a spustite akýkoľvek prehliadač;
  • prejdite na webovú stránku antivírusovej služby - www.virustotal.com;
  • uistite sa, že je otvorená karta „Súbor“;
  • kliknite na tlačidlo „Vybrať súbor“;
  • v okne, ktoré sa otvorí po kliknutí na tlačidlo, otvorte diskový oddiel a priečinok, v ktorom sa nachádza extsetup (ak nemôžete navigovať v adresároch, otvorte textový dokument s uloženým umiestnením);
  • vyberte ho kliknutím myši a kliknite na „Otvoriť“;
  • na webe pod políčkom na stiahnutie kliknite na Skontrolovať!

  Poznámka.Ak po antivírusovej kontrole väčšina antivírusových programov naznačuje, že súbor extsetup je malvér, určite musí byť odstránený.

  7. Prejdite do okna Správca úloh. Pravým tlačidlom myši kliknite na potenciálne nebezpečný proces. Ale tentoraz v doplnkovej ponuke vyberte možnosť „Ukončiť proces“.

  8. Otvorte priečinok, v ktorom je uložený súbor. Potom ho štandardným spôsobom odstráňte: presuňte ho do koša alebo v kontextovej ponuke kliknite na príkaz Odstrániť.

  Prevencia

  1. Po vyčistení počítača (akýmkoľvek spôsobom!) Odstráňte všetky podozrivé programy zo systému pomocou ovládacieho panela (časť „Odinštalovanie programu“) alebo pomocou programov na odinštalovanie, odinštalačných programov Revo Uninstaller.
  2. Dajte prehliadačom do poriadku pomocou bezplatného pomocného programu Avast Browser Cleanup: obnovte svoje nastavenia a úvodnú stránku (ak je to potrebné), odstráňte podozrivé doplnky.
  3. Odstráňte zo systémového oddielu (jednotka C) a register „digitálny odpad“ (zbytočné záznamy a súbory) pomocou CCleaner.
  4. Aktualizujte antivírusový program alebo ho nahraďte iným antivírom (ak nie je funkčný a nie je aktualizovaný).

  Úspešný boj proti škodlivému softvéru! Nechajte svoj počítač rýchlejšie sa zotaviť!