Ako odstrániť vírus-adware Súvisiace vyhľadávania z prehliadačov

Vývoj počítačových vírusov dobre zapadá do Darwinovej teórie pôvodu a vývoja druhov. Aj keď vo veku tohto vedca neexistovali vôbec žiadne počítače, dokonca ani v projekte, oblasť jeho výskumu bola biológia. Stále však výrazná podobnosť trendov v tvár.

Posúďte sami. Prvý digitálny malware sa narodil v 80. rokoch. XX storočia. Potom to vyzeralo ako neškodný žart. Čo teraz? Takmer každý deň sa používatelia internetu zoznámia s novým „kmeňom“ - červami, trójskymi koňmi alebo špiónmi v jednej osobe (tj v súbore). A tiež s reklamnými modulmi adware. To je presne to, čo patrí k vírusu Related Searches.

Za zmienku stojí, že bude nebezpečnejší ako jeho bratia. Nie je možné odstrániť ho manuálne z operačného systému odinštalovaním podozrivých aplikácií, doplnkov z prehľadávača a vyčistením registra. Tieto opatrenia sú účinné vo vzťahu k malvéru, ale na krátky čas - až do ďalšieho reštartu OS.

Štartovací modul adware, starostlivo maskovaný v adresároch systémového oddielu, po vyčistení obnoví všetky potrebné súčasti, aby mohol znovu plne fungovať. V Mozille aj v prehliadači Google Chrome sa reklamy znova vkladajú na webové stránky otvorené používateľom - bannery mrakodrapov v plnej výške na celej stránke. A opäť sa načítavanie stránok spomaľuje, ich dizajn je porušený, v procese oboznamovania sa s obsahom sa objavuje nepohodlie. Vo všeobecnosti to nestačí!

Nezúfajte. Odstrániť súvisiace vyhľadávania,stále ju môžete dostať zo systému Windows raz a navždy.

Ako viete, neexistuje žiadny príjem proti šrotu, ak neexistuje iný šrot. A protiľahlým páčidlom v tomto prípade bude Dr.Web CureIt! (všeliek na mnoho druhov digitálnych infekcií) a bezplatná online služba Virusinfo.

Uvádzajú sa vstupy a výstupy protivníka, počítačového škodcu. Teraz je čas ho odstrániť. Pozorne si prečítajte tieto kroky a postupujte podľa pokynov. Čoskoro zmizne „špinavý trik prehliadača“. Navyše zo všetkých internetových prehliadačov - Google Chrome, FF, Opera atď.

Metóda č. 1: Ošetrenie PC pomocou Dr.Web CureIt!

Stiahnutie

1. Otvorte stránku preberania pomocných programov v prehliadači - free.drweb.ru/cureit/(offline web spoločnosti Dr.Web) alebo do vyhľadávacieho dopytu napíšte Google - Dr.Web CureIt! Potom kliknite na prvý odkaz vo výstupe.

2. Prečítajte si úvodné informácie o antivírusovom programe. V dolnej časti stránky kliknite na blok „Stiahnuť zadarmo“.

Rada!Ak chcete dostávať informačné bulletiny od spoločnosti Dr.Web do svojej doručenej pošty, začiarknite políčko vedľa vety „Chcem dostávať ...“ a do zobrazeného poľa zadajte e-mailovú adresu.

3. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

4. Prečítajte si informácie o odosielaní údajov a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť Dr.Web ...“.

5. Na novej stránke v zozname pravidiel začiarknite políčko vedľa položky „Súhlasím ...“. Kliknite na tlačidlo Pokračovať.

6. Počkajte na dokončenie sťahovania. Veľkosť pomôcky je približne 150 - 180 MB.

Inštalácia

1. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu Dr.WebCureIt!

Poznámka.Na účely sebaobrany sa pred stiahnutím automaticky vygeneruje názov inštalátora antivírusu. Je priradená náhodná množina čísel a symbolov (napríklad pk36d69h).

2. V systémovej ponuke vyberte „Spustiť ako správca“.

3. Povoľte sieťové pripojenie k obslužnému modulu ZRrTaDTX.

4. V inštalačnom okne „Licencie a aktualizácie“ začiarknite políčko „Súhlasím s účasťou ...“.

5. Kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Nastavenie a skenovanie

1. Ľavým tlačidlom myši kliknite na ikonu „kľúč“ (hlavná ponuka) v pravom hornom rohu okna antivírusu.

2. V zozname funkcií vyberte položku „Settings“.

3. Na paneli nastavení na karte Všeobecné povoľte tieto možnosti:

  • Zvuková stopa udalostí (aby ste držali krok s výsledkami detekcie, v prípade, že sa počas kontroly budete venovať iným činnostiam v blízkosti PC);
  • Automaticky uplatňuje činnosť ...;
  • Ochrana práce ... CureIT!
  • ​​
  • Zakázané aplikácie na nahrávanie na nízkej úrovni ...

4. Na karte Akcie môžete nechať predvolené nastavenia. Na karte Výnimky však povoľte možnosť Archívy, aby antivírus skontroloval ich obsah. (Pomerne často sa malware skrýva v súboroch s príponami .ZIP, .RAR, .7z).

5. Ak chcete získať podrobnú správu o kontrole počítača, na karte „Správa“ zdvihnite posúvač na hodnotu „Maximum“.

6. Kliknite na tlačidlo OK.

7. V hlavnom okne programu Dr.Web CureIT! kliknite na funkciu „Vybrať objekty prekontroly. “

8. Začiarknutím políčka vedľa položky „Prehľadávať objekty“ vyberte všetky položky v zozname (koreňový adresár, bootovacie sektory, body obnovenia, dočasné súbory atď.).

9. Uveďte, ktoré časti by sa mali skenovať:

  • v dolnej časti zoznamu položiek kliknite na „kliknutím vyberte ...“;
  • začiarknite políčka vedľa oddielov (v blízkosti systémovej jednotky C bez porúch!);
  • kliknite na tlačidlo OK a potom kliknite na položku Spustiť test.

Poznámka.Odporúčame odpojiť vaše pripojenie k internetu.

10. Po dokončení kontroly odstráňte všetky škodlivé objekty, ktoré našla Dr.Web CureIT !.

Kontrola prehliadačov

Otvorte všetky prehliadače jeden po druhom. Pozrite sa na ich prácu. Sledujte načítanie webových stránok (či už zobrazujú vírusové reklamy alebo nie). V prehliadačoch Google Chrome, Firefox, Opera a ďalších používaných internetových prehliadačoch odstráňte podozrivé doplnky a doplnky. V tomto prípade sa vírusový doplnok môže nazývať Wander Burst.

Metóda č. 2: vyhľadajte pomoc od Virusinfo

Ak ste z nejakého dôvodu nedokázali vyliečiť systém a prehliadače zo súvisiaceho vyhľadávania, kontaktujte antivírusovú online službu Virusinfo.info. Kvalifikovaní špecialisti vám pomôžu rýchlo a správne odstrániť adware modul zadarmo.

Ak chcete použiť, vyplňte nasledujúce údaje:

  1. Otvorte v prehliadači - virusinfo.info/content.php?r=136-pravila.
  2. Trochu posuňte stránku nadol a postupujte podľa pokynov v časti „Príprava“ a „Diagnostika“.

Počas ich vykonávania budete potrebovaťstiahnite si niekoľko antivírusových programov, prehľadajte systém a protokoly (správy) kontroly, ktoré zašlete servisným špecialistom (vytvorte tému na fóre a odovzdajte súbory). Na základe získaných údajov vypíšu individuálne „lekárske“ ošetrenie pre váš počítač.

Nechajte zradné adware moduly obísť váš počítač pri návšteve stránok a inštalácii aplikácií!