Ako odstrániť vekové škvrny

Obsah
  6. Tmavé škvrny na tele sa nazývajú vekové škvrny. Pigmentový melanín sa nachádza vo vlasoch, koži, rohovke oka a ďalších tkanivách. Hyperpigmentácia sa javí ako móla a pehy alebo tmavé škvrny. Dievčatá sa obzvlášť zaujímajú o to, ako odstrániť vekové škvrny, pretože kazia vzhľad. Plazmy na tvári sú obzvlášť nepríjemné.

  Aj v minulom storočí boli lekári presvedčení, že príčinou hyperpigmentácie je presýtenie ultrafialovým svetlom po opaľovaní. Moderná medicína preukázala, že vystavenie ultrafialovému žiareniu nie je ani zďaleka jediným dôvodom.

  Príčiny vzniku škvŕn

  Farba pokožky závisí od rovnováhy troch pigmentov: karoténu, melanínu a hemoglobínu. Karotén dodáva pokožke žltý odtieň. Hemoglobín je zodpovedný za ružový odtieň. Ľudia s vysokou hladinou hemoglobínu sa začervenajú na lícach.

  Ak je hladina hemoglobínu nízka, koža na tvári a tele má bledý odtieň. Melanín je tmavý pigment. Je zodpovedný za tón pleti. Množstvo melanínu závisí od toho, s akou farbou pleti ste sa narodili.

  Faktory výskytu pigmentácie na tele:

  • ultrafialové žiarenie. Prirodzené ultrafialové svetlo vstupujúce do tela lúčmi slnka a umelé ultrafialové svetlo získané pri návšteve solária sú rovnako nebezpečné.
  • Hormonálne zlyhanie. Nerovnováha v hormonálnej rovnováhe u ženy sa vyskytuje počas tehotenstva a dojčenia po pôrode, perorálnej antikoncepcie a menopauzy.Ďalším dôvodom nerovnováhy hormónov môže byť porušenie štítnej žľazy.
  • Choroby vnútorných orgánov. Porušenie tráviaceho traktu a pečene často postihuje pokožku. Pigmentové škvrny v nasolabiálnom trojuholníku (na brade alebo nad hornou perou) hlásia problémy so žalúdkom, pankreasom alebo pažerákom. Okrem problémov s ochoreniami tráviaceho traktu a pečene (hepatitída A) môžu byť príčinou hyperpigmentácie aj choroby žlčníka.
  • Nedostatok vitamínov a minerálov. Príčinou hyperpigmentácie kože je nedostatok kyseliny listovej a vitamínu C.
  • Poranenia kože a nesprávna starostlivosť. Použitie kozmetiky nízkej kvality, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na ultrafialové svetlo. Drobné poranenia (nesprávne použitie krovín, hrubý peeling, stláčanie akné) môžu viesť k koncentrácii melanínu v mieste rany.
  • Genetika. Materské znamienka sú často na tele od narodenia. Ľudia s červenými vlasmi majú viac pehy.
  • Vek. Po 40-50 rokoch sa na tele objavia škvrny. Môžu sa vytvárať, napriek vyššie opísaným faktorom.

  Boj proti hyperpigmentácii

  Pred vypuknutím choroby sa musí zabezpečiť zdravotná starostlivosť. Ak sa na tele objavia novotvary, robíte niečo zle alebo sú v činnosti vnútorných orgánov poruchy.

  Vo väčšine prípadov sa pehy a vekové škvrny objavujú po návšteve prímorského letoviska alebo po dlhšej práci pod spáleným slnkom. Ak ste si nevzali slnkokúpeľov, ale na tele sa objavili novotvary, je potrebné vykonať vyšetrenie tela a darovať krv hormónom.

  Ak sú výsledky vyšetrenia upokojujúce, telo nie je v nebezpečenstve, môžete materské znamienka úplne odstrániť dvoma spôsobmi:

  • používanie tradičnej medicíny;
  • používajúce moderné kozmetické výrobky.

  Výber metódy závisí od veľkosti a farby pigmentovanej formácie. Ak sa ľahké pihy dajú odstrániť doma, iba svetlé formácie zvládne iba špecialista.

  Alternatívne metódy

  Bylinné infúzie, špeciálne bieliace masky z prírodných prísad, pleťové vody a obklady pomôže odstrániť vekové škvrny. Alternatívne metódy pomáhajú odľahčiť novotvar tromi tónmi a zbaviť sa škvŕn po stlačení akné. Kozmetička neodporúča odstraňovať pigmentáciu na tvári, ktorá sa objavila počas tehotenstva. Po nejakom čase sa hormonálne pozadie ženy normalizuje a škvrny samy zmiznú.

  Účinok každého postupu závisí od individuálnych charakteristík. V zriedkavých prípadoch sa na tele môžu vyskytnúť vyrážky alebo sčervenanie. Alergická reakcia môže byť spôsobená neznášanlivosťou na jednu zo zložiek pripravenej masky alebo infúzie.

  Čítať viac: Ako dostať pehy na tvár

  Najlepšie ľudové lieky sú:

  • Infúzia petržlenu.
  • Zlato.
  • Citrónová šťava.
  • Šťava z uhoriek.
  • Mliečne výrobky.
  • Čierny ríbezle.
  • Bodyagi a peroxid vodíka.
  • Ricínový olej.
  • ​​
  • Ocot jablčný.

  Toto je neúplný zoznam účinných výrobkov, ktoré sa používajú na prípravu masiek a infúzií. Povieme vám, aké najlepšie recepty vám pomôžu odstrániť vekové škvrny.

  Petrželka a med

  Ak chcete pripraviť masku doma, vezmite 2 lyžice medu, 30 g nasekanej petržlenovej vázy a stlačte 1 lyžicu citrónovej šťavy. Petržlen by sa mal nakrájať na najjemnejšiu možnú mieru (pokiaľ možno rozpadať v trecej miske). Všetky prísady je potrebné zmiešať a aplikovať na tvár. Takáto maska ​​bieli pigmentované útvary, zlepšuje farbu pleti a zanecháva príjemný pocit sviežosti.

  Ako bieliaca zložka slúži zmes petržlenu a citróna a pridáva sa med, aby sa zabránilo tomu, aby maska ​​presušila pokožku. Výsledky sú viditeľné po 2 týždňoch dennej aplikácie. Aj po odstránení novotvarov je možné masku aplikovať na tvár kvôli výžive a bieleniu.

  Uhorková maska ​​

  Uhorky sú v kozmetike nepostrádateľnou zeleninou. Na základe uhorkovej vody sa pripravujú masky a pleťové vody. Ak chcete očistiť pokožku podľa veku, pripravte krém. Nastrúhajte jednu uhorku (najlepšie domácu) na jemnom strúhadle a pridajte do nej lyžičku olivového oleja. Naneste hmotu na tvár po dobu 20 minút. Šťava z uhoriek bieli pokožku a vyživuje olivový olej.

  Mliečna maska ​​

  Kefir je najlepší fermentovaný mliečny výrobok na bielenie tváre. Do dvoch polievkových lyžíc kefíru pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy. Ak máte suchú pokožku, nebude to bolieťpár kvapiek olivového oleja. Výsledný krém sa nanáša na pokožku počas 15 minút a potom sa premyje studenou vodou.

  Maska medu a čierneho ríbezle

  Odtrhnite nezrelé bobule čierneho ríbezle v záhrade. Môžete použiť rozmrazený produkt pripravený na budúce použitie. Rozdrviť hrsť bobúľ a zmiešať s medom v rovnakých pomeroch. Výsledná maska ​​by sa mala aplikovať iba na nádor na tele. Hmota by sa mala po polhodine vyprať a oblasť pokožky by sa mala utrieť studenou vodou s prídavkom citrónovej šťavy.

  Stlačenie z telových zbraní a peroxidu vodíka

  Práškové telové zbrane sa dajú kúpiť v lekárni. To sa považuje za agresívne. Pomáha odstraňovať škvrny na rukách, je nežiaduce ich nanášať na pokožku okolo úst a očí. Bodyagi sa mieša s peroxidom vodíka, až kým sa nevytvorí kaša. Výsledná zmes sa nanesie iba na problémovú oblasť a po 15 minútach sa vymyje. Po 2 dňoch sa koža v mieste aplikácie bodyagi začne odlupovať, musí sa namazať mastným krémom alebo vazelínou. Toto je jeden z mála spôsobov, ako rýchlo dosiahnuť liečivý účinok.

  Jablčný ocot

  Aplikácia je veľmi jednoduchá: malé množstvo octu sa nanáša na farbiacu farbu na pol hodiny a potom sa umyje vodou. Na zvýšenie účinku môžete pridať jablkovú šťavu. Je dôležité si uvedomiť, že tento produkt pokožku zaschne, preto sa neodporúča aplikovať ju viac ako raz denne. Po mesiaci a pol sa spoty spravidla zreteľne zblednú.

  Ricínový olej

  Po nanesení oleja na problémové oblasti ľahkomasírujte pokožku, až kým nie je vstrebaná - asi dve minúty. So suchou pokožkou môžete do kolieska pridať trochu olivy. Zlepšenia sa prejavia po mesiaci pravidelného používania dvakrát denne - ráno a večer.

  Lekársky zákrok

  Ak sa známe ľudové metódy preukázali ako bezmocné v boji proti pigmentácii na tele, je rozumné kontaktovať dermatológov. Jedným z najpopulárnejších kozmetických procedúr je kozmetický peeling na tvár. Pomáha zosvetľovať pigmentované útvary, odstraňuje jazvy a jazvy, vyhladzuje vrásky a vrásky.

  Druhy peelingu:

  • chemická látka,
  • laser,
  • ultrazvuk,
  • glykol atď.

  Laserové odstránenie novotvarov sa považuje za jednu z najbezpečnejších a najúčinnejších metód. Pomáha odstraňovať škvrny akéhokoľvek jasu. Na dosiahnutie ideálneho výsledku musíte minúť 1 až 3 sedenia. Frekvencia medzi zákrokmi by nemala byť kratšia ako 1 mesiac, aby mala pokožka čas na zotavenie.

  Pri laserovom vystavení pokožky neexistuje riziko infekčného ochorenia. Na tele nie sú žiadne jazvy ani jazvy. Počas procedúry pacient necíti bolesť. Moderná medicína poskytla veľa príležitostí na udržanie krásy. Jedinou nevýhodou postupu sú vysoké náklady. Nie každé dievča si môže dovoliť laserové odstránenie vekových škvŕn.

  Opaľovací krém

  Vzhľad pigmentácie je často spôsobený ultrafialovým žiarením, takže nezabudnitena exponovanú pokožku naneste špeciálny ochranný krém. Samozrejme neodstráni existujúce miesta, ale zabráni vzniku nových a nedovolí starým stmavnúť sa. Najlepšie je použiť krém na báze oxidu zinočnatého s ochranou SPF najmenej 15.