Ako odstrániť úvodnú stránku Yambler.net?

Surfovanie na pochybných stránkach a inštalácia softvéru od neznámeho výrobcu neprináša počítaču používateľa dobré výsledky. Jedným z najčastejších problémov je inštalácia začiatočnej stránky yambleru do všetkých dostupných prehľadávačov v systéme. Aj keď to nie je trójsky kôň, ktorý kradne heslá, ale stále ... Kto chce, namiesto obvyklých služieb Google, Yandex alebo Bing, uvidí a ešte viac používa Yambler.net - prefíkaný vyhľadávací nástroj s neuveriteľným množstvom reklamy a odkazmi na infikovaný web. -Pages.

Je potrebné ho čo najskôr odstrániť zo základných hľadísk bezpečnosti počítača a všetkých údajov v ňom obsiahnutých.

Ak váš počítač stále trpí chorobou nazývanou yambler, nezúfajte a riaďte sa pokynmi uvedenými nižšie. Po jednoduchej manipulácii so softvérom bude o 15 až 20 minút opäť zdravý.

Uvoľňujeme prehliadače a OS zo škodlivého zdroja Yambler.net

1. Upravte vlastnosť odkazu

Odkaz na yamblera je vložený do zástupcu prehliadača v čase infikovania, ktorý musí byť najskôr odstránený. miesto. Je potrebné poznamenať, že nebude možné odstrániť stránku s rušivou službou zmenou iba štandardných nastavení.

Pozor! Opravujeme odkazy na všetky nainštalované internetové prehliadače!

Google Chrome:

  • kliknite na ikonu prehľadávača počítača PC;
  • z kontextovej ponuky vyberte možnosť „Vlastnosti“;
  • v okne, ktoré sa objaví v stĺpci „Object“, opravte „chrome.url“ (jedná sa o záznam, ktorý presmeruje nanešťastný yambler) na "chrome.exe".


Firefox

Rovnakým spôsobom môžete odstrániť škodlivý odkaz v FF: „Vlastnosti“ & gt; "Objekt". Odstránime odkaz na stránku vyhľadávacieho nástroja (http://yambler.net/), ktorá sa nachádza za „.... firefox.exe ''”.

Iné prehliadače

V označení Opera, Yandex a iných prehliadačov môžu odkazy, ktoré ich presmerujú na Yamblera, vyzerať inak, ale toto sa nezmení. ich špinavá podstata. Vo voľbe „Object“ sa musí zadať iba cesta k spustiteľnému súboru prehliadača s príponou exe. Preto musia byť odstránené všetky ostatné „doplnky“.

2. Odstraňujeme škodlivé súbory z miestnych priečinkov webových prehliadačov.

Aby sme sa zbavili odkazov, pokúšame sa zničiť vírusové objekty, ktoré sú zradne umiestnené v adresároch:

  • znovuotvorí vlastnosti skratiek;
  • kliknite na možnosť „Umiestnenie súboru“;
  • prehľadá v prehliadačových súboroch podozrivé skratky. Môžu mať rovnaké meno ako odkaz v zázname o objekte, alebo sa môžu skryť pod inými prezývkami (napr. Xplorer, názov prehľadávača s príponou URL). Kliknite na počítač (kliknite pravým tlačidlom) na malware a vyberte funkciu „Odstrániť“ (nezabudnite vyprázdniť kôš Windows!).

Testovacia strela od Yambler.net!

Niekedy sa stáva, že centrálny zavádzač je zodpovedný aj za vytváranie chaosu vo webových prehliadačoch. Usadí sa spravidla do priečinkov Program Files /(x86). V takejto situácii nebudú stačiť miestne vymazania a záplaty.

Preto - lepšie buďte v bezpečí! Prehliadať nedávnonainštalované súbory v týchto adresároch (analyzujte dátum a čas vo vlastnostiach objektu). Hackeri ich často nazývajú menami ako „zaxar“, „tooldev234“ atď. Keď ich na svojom počítači uvidia, kliknite na „Odstrániť“ okamžite!

Dodatočná profylaxia

Po vyššie uvedených krokoch nebude zbytočné vymazať obsah priečinkov Temp a odstrániť podozrivý softvér (ak bol nedávno nainštalovaný) pomocou špeciálnych pomôcok (napríklad Revo Uninstaller). A tiež skenujte systém a ďalšie oddiely externých médií pomocou alternatívnych antivírusových programov: Nástroj na odstránenie vírusov spoločnosti Kaspersky alebo Dr.Web CureIt!

Prajeme vám, aby váš počítač prešiel zdravým a bezpečným surfovaním!