Ako odstrániť tvár na tvári? Najefektívnejšie spôsoby

Vzhľad je vo väčšine prípadov prvým, na čo ľudia venujú pozornosť. Preto nie je prekvapujúce, že sa mnohí z nich obávajú, ako vyzerajú, čo majú na sebe a ako sú položené ich vlasy. Je však potrebné uznať, že zatiaľ čo niektoré nedostatky vo vzhľade môžu byť napravené, iné môžu zostať nezmenené počas celého života.

Stav pokožky ovplyvňuje aj hodnotenie vzhľadu osoby, a preto sa jej musí venovať osobitná pozornosť. Jedným z problémov spojených s kožou je tvorba tukov, ktoré sú v medicíne známe ako lipómy. Sú umiestnené pod kožou a pozostávajú z tukového tkaniva. Aj keď nespôsobujú fyzický diskomfort (bolesť, svrbenie atď.), Psychologicky, ich vzhľad môže mať na človeka nepriaznivý vplyv, pretože má okrem iného schopnosť časom zväčšovať svoj objem. Ak spočiatku môže byť wen nie viac ako 1 milimeter, potom môže jeho veľkosť dosiahnuť o niekoľko centimetrov. Obzvlášť nepríjemná je tvorba lipómov na tvári, kde sú veľmi viditeľné. Preto otroctvo vyvoláva otázku: ako odstrániť wen na tvári správnym spôsobom a nepoškodiť seba?

Sebaobsluha

Na rozdiel od zaujatého názoru je potrebné si okamžite všimnúť, že je možné doma odstrániť tvár. V každom prípade existujú jednoduché odporúčania, ktoré by vám mali pomôcť, a oplatí sa ich využiť. Tu je len niekoľko z nich.

Suché

Za týmto účelom si kúpte alkoholovú tinktúru nechtíka /bóru.alkohol /salicylový alkohol. Ten sa predáva v tyčinkách alebo ceruzkách, čo značne uľahčuje jeho použitie. Ak použijete jeden z týchto nástrojov, zbavíte sa tvárou v tvár, ak svoje existujúce vzdelávanie spracujete dvakrát za sebou (napríklad večer a ráno alebo naopak). Po opakovanej aplikácii bude možné wen odstrániť. Táto metóda je obzvlášť účinná, keď je jej veľkosť malá a miesto je pod očami;

Prepichnutie a odstránenie

Okamžite stojí za zmienku, že tento postup je bolestivý, ale jeho účinok je taký, ako sa hovorí na tvári. Ak sa chcete zbaviť bieleho pupienku na tvári týmto spôsobom, musíte vziať:

  1. Ihla bez defektov a hrdze
  2. Alkohol (pokiaľ možno lekársky)
  3. liečivý gél

Najskôr sa ihla dezinfikuje alkoholom a potom sa prepichne knota a dôkladne sa odstráni subkutánna formácia. Potom je rana dezinfikovaná a na rýchle hojenie sa na ňu nanesie gél. Po tomto postupe môže byť na mieste zásahu pozorované začervenanie kože na niekoľko dní;

Kauterizácia

Toto je najdlhšia metóda z hľadiska trvania, ale je tiež dosť efektívna. Ak ju chcete použiť, musíte si v lekárni kúpiť roztok jódu (alkohol 5%) a kauterizovať ich dvakrát denne (keďže jód sa neabsorbuje okamžite, je lepšie vykonať postup večer po príchode domov a pred spaním). Musíte byť opatrní a aplikovať roztok bodovo, bez toho, aby ste sa dotkli pokožky v blízkosti brady, inak dôjde k popáleniu;

Aplikácia masiek

Na odstránenie bradavky pod očami a na tvári sa môžu niektoré masky nanášať bodovo. Napríklad:

  • Cibuľa. Malé množstvo cibule sa natiera na strúhadle, výsledná suspenzia sa nanesie na tvorbu kože a zafixuje sa (napríklad pomocou náplasti). Je vhodné vydržať kompresiu celú noc, a ak zlyhá, opakujte postup dvakrát. Vo väčšine prípadov to stačí na otvorenie wenu a môžu byť odstránené;
  • Z rastlinného nerafinovaného oleja. Musí sa variť, soliť a bez chladenia aplikovať lokálne na wen. To sa dá robiť každý deň, až kým sa v problémovej oblasti nevytvorí kôra. Potom zmizne spolu so subkutánnou formáciou.

Zásah špecialistov

Aj keď v niektorých prípadoch je možné odňať len samotnú osobu, napriek tomu by sa nemalo opomenúť odporúčanie lekárov. To platí najmä pre očné viečko, ak sa neobjavuje samostatne, ale vo veľkom alebo ak je jeho veľkosť viac ako 10 milimetrov (to platí pre útvary, bez ohľadu na umiestnenie na tele). Prečo je potrebné konať takto?

Po prvé, pretože lekár má viac informácií o tomto probléme a môže odporučiť skutočne účinný prostriedok nápravy. Tým sa výrazne ušetrí váš čas, ktorý by ste inak mohli stráviť hľadaním vhodných prostriedkov pre vás, a nie je známe, koľko času to bude stáť. A niekedy nemusíte nič vyberať, pretože problém môžete vyriešiť ibajedna metóda - chirurgickým zákrokom a bez lekára sa neobíde.

Existujú aj situácie, keď je potrebné liečiť, a nielen ich odstraňovať. Koniec koncov, ak sa objavujú znovu a znovu v rôznych častiach tela, potom musíte bojovať proti príčine, nie proti účinku. A na tento účel musíte upraviť stravu, každodennú rutinu, skontrolovať metabolizmus v tele a funkciu pečene. Stručne povedané, jedná sa o náročnú prácu odborníka, bez ktorého pomoci nie je možné sa vysporiadať nezávisle.