Ako odstrániť toxíny a toxíny z tela?

Keď Boh poslal človeka na hriešnu zem, vedel, že ho umiestňuje do agresívneho vonkajšieho prostredia spočiatku pozostávajúceho z čistého čerstvého vzduchu, priehľadných rezervoárov a neuveriteľného množstva prírodných, zdravých a ekologických potravín. Stvoriteľ, ktorý mal predstavu o latentných sklonoch svojho milovaného dieťaťa, predstavil, samo o sebe, mechanizmy samočistenia tela, vrátane hrubého čreva, pečene, obličiek, ako aj obehového a lymfatického systému.

Kedysi Andrei Makarevič spieval (z iného dôvodu): „Je príliš skoro na záchranu, príliš neskoro - v krajine.“ Spasenie krajiny je nad rámec tohto článku, ale pre tých našich čitateľov, ktorí sú pripravení začať sa šetriť, povieme vám, ako odstrániť toxíny z tela. Koniec koncov, každý jednotlivec planéty, aj keď nedokáže ovplyvniť ekológiu životného prostredia, môže preukázať veľké úsilie a je schopný výrazne zlepšiť svoje osobné zdravie až do pôvodného stavu.

Cesty prenikania toxínov do tela

Všeobecne sa uznáva, že človek konzumuje prírodné organické jedlo, pije vodu a dýcha zmes plynov nazývaných vzduch. Zároveň človek spotrebuje asi 20 kg vzduchu, asi 4 litre vlhkosti (uvažuje sa aj pivo) a 2 kg potravy denne. Samozrejme, tu sú spriemerované približné údaje, pretože presná závislosť od mnohých parametrov. Aj tieto informácie však naznačujú, že väčšina toxínov z agresívneho prostredia vstupuje do tela presnevzduchom. Existujú však aj iné zdroje dodávok.

Tiež vám odporúčame prečítať si:

Liečba intestinálnej dysbiózy

Faktom je, že v poslednej dobe boli všetci častejšie vdychuje zmes plynov, ktorá sa veľmi líši od plynov uvedených v projekte, jej potraviny stále organického pôvodu (nazývané prírodne, hlavne z marketingových dôvodov) a nápoje ... áno, vy sami viete všetko. Toxíny sa dajú z tela rýchlo odstrániť iba vtedy, ak sa tam dostali v krátkom čase v primeranom množstve a bez občerstvenia. Veľmi účinná metóda pre túto situáciu by mala byť uznaná ako provokujúca reflex roubíka. Ale vtipy stranou, pretože náš článok nie je o tom.

Toxíny teda vstupujú do tela zo vzduchu znečisteného priemyselnými, automobilovými a inými škodlivými emisiami. Toto nebezpečenstvo je obzvlášť dôležité pre obyvateľov veľkých miest. Voda, ktorú mnohí z nás používajú na pitie a varenie, podľa tichých odhalení známeho ekológa, v rozvinutých krajinách nedosahuje technické normy (s takou vodou nemôžete ani prať práčky). K nahromadeniu trosiek v našom tele prispieva aj zlá a „takmer“ prírodná strava, ktorá obsahuje ako doplnkové látky, tak dusičnany.

Metódy odstránenia toxínov z tela

Hinduisti odporúčajú, aby sa k výsledku nepripájali. Ale vy a ja ešte nie sme Indovia, takže veľká väčšina očakáva pozitívny výsledok pri odstraňovaní toxínov z tela. Za účelomnádeje sa naplno realizovali, je veľmi užitočné začať zisťovať a odstraňovať zdroj škodlivého účinku.

Zmeniť zlé návyky na dobré: vzdať sa tabaku a alkoholu, používať iba prírodné jedlo, používať čistú (dobrú - môžete si kúpiť vyčistenú) vodu na pitie a varenie. V ideálnom prípade opustiť fajčené mesto a viesť zdravý a aktívny životný štýl v dedine.

Ak je to možné (a rád by som uveril, že je), mali by ste venovať osobitnú pozornosť výrobkom, ktoré odstraňujú toxíny z tela. Po prvé, toto je vlákno. Pretože akákoľvek účinná terapia sa uskutočňuje podľa určitej schémy, je potrebné vziať do úvahy, že hrubé črevo sa najskôr vyčistí. Vláknina nájdená v zelenine, ovocí a obilninách dobre čistí črevá. Jedným z najlepších „vnútorných“ krovín a zároveň sorbentu sú otruby.

Použitie želé sa môže považovať za miernejší spôsob čistenia. Ak ste niekedy museli naliať ovocné želé do šálky, ktorá má ťažko umývateľný čajový obal, a vypiť túto želé až nasledujúci deň, potom viete, ako dobre sa povrch hlinenej nádoby vyčistí. S črevami sa stane niečo podobné.

V prípadoch, keď nie je možné zmeniť miesto pobytu a škodlivé účinky na životné prostredie sa neustále prejavujú nepríjemnými symptómami, používajú sa spravidla lieky, ktoré odstraňujú toxíny z tela. Samozrejme by sa nemali používať podľa vlastného uváženia, ale mali by sa dodržiavaťpokyny lekára. O potrebných vymenovaniach rozhodne špecialista po preštudovaní anamnézy. Ak je cesta na kliniku nútená odložiť, môžete dočasne prijať enterosgel: okrem črevnej atónie neexistujú žiadne kontraindikácie pre jeho použitie.

Predpokladá sa, že osoba pozostáva zo 75% vody (niektoré pravdepodobne ešte viac), preto je veľmi vhodné odstrániť toxíny pomocou čistej vody. Toto odporúčanie je použiteľné tak pri použití alternatívnych metód, ako aj pri liečbe drogami. Voda bude užitočná nielen na vnútorné použitie, ale aj na pravidelné zavlažovanie najväčších ľudských orgánov - pokožky. Toxíny, ktoré prechádzajú cez póry a usadia sa na povrchu kože, majú takmer rovnaký škodlivý účinok ako toxíny vo vnútri.

Okrem znaleckého posudku o tom, ako odstrániť toxíny z tela, sa môžete zoznámiť aj so sledovaním navrhovaného videa: