Ako odstrániť tmavé kruhy pod očami?

Ktoré dievča nie je oboznámené s problémom kruhov pod očami? Pre niektorých sú trvalé, zatiaľ čo pre iné sa objavujú za určitých okolností. Poďme zistiť, aké sú dôvody a ako odstrániť kruhy pod očami?

3. Prečo sa pod očami objavujú tmavé modriny?

Dôvody môžu byť veľmi odlišné. Tu sú najbežnejšie:

  • Únava . Ak sedíte pri počítači do dvoch v noci a do ôsmich chodíte do práce, nebuďte prekvapení, že vaše oči nechávajú veľa toho, čo je potrebné.
  • Zdravotné problémy . Porušenie kardiovaskulárneho, endokrinného a genitourinárneho systému môže viesť k vzniku tmavých kruhov pod očami.
  • 11. Genetická predispozícia . Ak máte hlboko zakorenené oči, vzhľad modrej farby je prirodzený proces.
  • Štruktúra krvných ciev . S tenkou stenou krvných ciev alebo v tesnej blízkosti kože sa môžu tiež objaviť kruhy pod očami.

Zistili sme dôvody. Bohužiaľ ich nemôžeme vždy ovplyvniť, a preto nemôžeme zabrániť takémuto nepríjemnému problému. Ale ako sa vysporiadať s týmto problémom? Ako odstrániť tmavé kruhy pod očami?

Odstraňovanie modrín pod očami

Existuje mnoho spôsobov, receptov a odporúčaní na riešenie tohto problému. Postupne môžete vyskúšať všetko a potom zvoliť najvhodnejšie. Je dôležité monitorovať kožnú reakciu na určité zložky. Ak sa objavia najmenšie príznaky podráždenia alebo alergie, mali by ste tento recept opustiť a vyskúšaťďalší.
Aké sú spôsoby odstránenia čiernych kruhov pod očami?

1. Maska zemiakov.Toto je pravdepodobne najslávnejší recept na boj proti tejto chorobe. Zemiaky by sa mali trieť na jemnom strúhadle zmiešanom s mliekom a múkou v rovnakom množstve. Naneste masku po dobu 20 minút, opláchnite teplou vodou. Môžete tiež použiť iba dva plátky čerstvých zemiakov. Položte ich na niekoľko minút na spodné viečka a výsledok nebude dlho trvať.

2. Šalvová kompresia.Do pohára nalejte jednu čajovú lyžičku šalvie, nalejte 100 ml horúcej vody a nechajte ju 15 minút stáť pod vekom. Potom vložte polovicu infúzie do chladničky a do zvyšnej časti navlhčite vatové vankúšiky a nasaďte oči na 10 minút. Potom disky navlhčite studenou infúziou a vložte do ďalších 10 minút. Tento postup sa najlepšie vykonáva pred spaním.

3. Maska ich petržlenu.Jemne nasekajte veľa čerstvej petržlenovej vázy a nasaďte na pokožku dolných viečok. Prikryte vlhkou bavlnenou podložkou alebo gázou. Podržte 15 minút a opláchnite studenou vodou.

4. Maska z uhoriek, koriandru a kyslej smotany.Musíte vziať dve čajové lyžičky jemne nakrájanej uhorky a koriandra a zamiešať do jednej lyžice kyslej smotany. Naneste na pokožku okolo viečok počas 15 minút, opláchnite studenou vodou a naneste zvlhčovač.

5. Kozmetické prípravky.V súčasnosti existuje pod očami veľa kozmetických výrobkov z kruhov. Ak sa chcete správne orientovať v tejto odrode, nezabudnite na niekoľko tipov:

  • vzloženie krému by malo obsahovať hyalurónové a ovocné kyseliny;
  • Mali by byť prítomné zložky znižujúce opuchy, ako napríklad zelený čaj, neroli olej, výťažok z gaštanu konského.

6. Dekoratívna kozmetika.Ak nie je možné odstrániť podliatiny pod očami, môžu sa vždy zakrývať. Na to môžete použiť špeciálnu maskovaciu ceruzku alebo korektor. Konzistencia takýchto výrobkov by mala byť ľahká a zvlhčujúca, aby sa starostlivo ošetrovala tenká a krehká pokožka okolo očí. Nezakrývajte kruhy pod očami pravidelným základom. Z toho môžu byť ešte zreteľnejšie.

7. Gymnastika pre oči.Pomáha spevňovať pokožku a svaly viečok. Výsledkom je zlepšenie krvného obehu, čo pomáha v boji proti modrinám.

  • v pohodlnej polohe na sedenie alebo ležanie zavrite oči a na minútu ich otočte v oboch smeroch;
  • so zavretými viečkami zdvihnite oči osemkrát nahor a nadol;
  • pozerajú priamo vpred a často blikajú 30 sekúnd;
  • Pri otvorených očiach napíšte do vzduchu písmeno V osemkrát.

Tieto cvičenia sa najlepšie vykonávajú ráno po prebudení a niekoľkokrát počas dňa.

8. Všeobecné odporúčania.Je veľmi dôležité starať sa o seba, o svoju každodennú rutinu a stravovacie návyky. Ak zanedbáte svoje zdravie, žiadna maska ​​z kruhov pod očami nebude úplne účinná. A ak ku všetkým vyššie uvedeným tipom pridáte viac ovocia do svojej každodennej stravy a zdravého spánku, potom zbaviť sa modrín nie je ťažké. Je veľmi užitočné spať v dobre vetraných izbách, ako aj s otvoreným oknom. Príjem vitamínu C pozitívne ovplyvňuje stav krvných ciev. Posilňuje steny krvných ciev.