Ako odstrániť Spyhunter z Windows

SpyHunter (lovec špiónov) - výkonný antivírusový program. Má pôsobivú databázu podpisov a jeden z najrýchlejších skenovacích algoritmov. Dokáže detekovať rootkity, keyloggery, Adware /SpyWare moduly a ďalšie infekcie, ktoré iné antivírusy „nevidia“ a neprechádzajú do OS. Odstraňuje nielen súbory a priečinky škodlivého softvéru z počítača, ale tiež nežiaduce súbory cookie uložené v prehľadávačoch, položky registra.

SpyHunter má však so zrejmými výhodami niekoľko veľmi významných nevýhod:

  • Nie je odstránený zo systému pomocou bežných nástrojov Windows. Pri aktivácii
    odinštalačného programu (v ponuke „Štart“ alebo prostredníctvom „Ovládacieho panela“) sa na pracovnej ploche zobrazí okno s reklamou a rozhraním na zakúpenie pomôcky.
  • V neregistrovanej verzii programu Spyhunter, keď sa pokúsite vymazať vírus nájdený pomocou funkcie „Dezinfikovať hrozby“, otvorí sa okno s ponukou na registráciu programu.
  • Ak sa program Spyhunter neodstráni z preberania, automaticky začne skenovať diskové oddiely ihneď po spustení systému Windows.

Ak chcete úplne odstrániť Spyhunter z operačného systému, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1. Kliknite ľavým tlačidlom myši na ikonu pomocného programu v lište. V ponuke funkcií vyberte možnosť „Exit“.

Pozor!Ak ikona „spyhunter“ nie je viditeľná, potom v paneli kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu „trojuholník“ (funkcia „Zobraziť skryté ikony“); zobrazí sa v ďalšom okne.

2. Kliknite ľavým tlačidlom myšiklávesová skratka umiestnená na pracovnej ploche. V kontextovej ponuke vyberte položku „Vlastnosti“.

3. V paneli vlastností skratky skopírujte cestu do priečinka a antivírusových súborov v stĺpci „Pracovný priečinok“. Preneste ho do štandardného textového dokumentu s príponou .txt. (Toto je možné vykonať v systémovom programe Poznámkový blok).

4. Reštartujte systém Windows v bezpečnom režime (podržte stlačené tlačidlo „F8“, kým sa na čiernom pozadí nezobrazí ponuka).

Varovanie!V žiadnom prípade neignorujte odsek 4 tohto pokynu. Inak (v pracovnom režime) nie je možné odstrániť samostatné súbory SpyHunter.

5. Vyhľadajte priečinok pomocných programov (pozrite si cestu k nemu uloženú v textovom súbore). Kliknite ľavým tlačidlom myši a potom kliknite na príkaz Odstrániť.

6. Stlačte kombináciu klávesov „Ctrl + E“.

7. V hornej časti vyhľadávacieho poľa napíšte SpyHunter.

8. Počkajte na dokončenie skenovania. Rovnakým spôsobom pošlite nájdené antivírusové položky do koša (pomocou systémovej funkcie „Odstrániť“).

9. Vyprázdnite „Kôš“ a reštartujte OS v prevádzkovom režime.

10. Po načítaní systému Windows kliknite na „Win + R“.

11. V príkazovom okne „Spustiť“ v stĺpci „Otvoriť“ zadajte regedit a stlačte „Enter“ (otvorí sa editor databázy Registry).

12. V sekcii „Upraviť“ (horizontálne menu) otvorte „Nájsť ...“.

13. Zadajte do vyhľadávacieho riadku (riadok „Nájsť“) - SpyHunter.

14. Spustite skenovanie databázy Registry pre danú požiadavku (tlačidlo „Nájsť ďalšie“).

15. Kliknutím na ikonu (vľavo) vyberte zistený kľúč databázy Registry s názvom nástrojakliknite na tlačidlo myši) a potom kliknite na príkaz Odstrániť.

16. Pokračujte v kontrole registra (kláves F3), kým sa z počítača neodstránia všetky položky.

17. Vyčistite systém pomocou CCleaner.

18. Reštartujte počítač. V ovládacom paneli otvorte časť „Odinštalovať program“. Ak ste urobili všetko správne, program SpyHunter nebude na zozname nainštalovaného softvéru.