Ako odstrániť škvrny z bobúľ

Obsah
  6. Leto je veľkorysé s ovocím a bobuľami, ktorých hriech sa nemôže tešiť. Požitok z ovocia uľahčuje farbenie odevov. Škvrny z bobúľ sa ťažko zmývajú, ale je to možné. Všetko, čo potrebujete, je vyzbrojiť sa vedomosťami a byť trpezliví.

  Čo by sa malo urobiť najskôr

  Pri rozhodovaní o spôsobe odstránenia škvŕn z plodov musíte určiť ich pôvod. Staré škvrny sa odstraňujú oveľa ťažšie ako čerstvé. Prvým krokom je vypláchnutie veci studenou vodou, aby sa odstránila väčšina prírodného farbiva.

  Niektorí ľudia si myslia, že odstraňovač škvŕn je v tejto situácii najlepší. Spravidla sa vysporiadajú s akýmkoľvek znečistením zo šťavy z ovocia a zeleniny. Hlavnou vecou je vybrať si dobrý nástroj, ktorý obsahuje aktívny kyslík. Rýchlo odstráni aj staré miesta. Tento nástroj musíte použiť, presne podľa pokynov. Pred použitím je vhodné vec namočiť. Najprv musíte vyskúšať prostriedky so slabou koncentráciou a iba v prípade, že nefungujú, uchýliť sa k silným chemikáliám pre domácnosť.


  Bielidlo je ďalším účinným nástrojom, ktorý pomáha odstraňovať šťavu z bobúľ z oblečenia.

  Ak sú odevy svetlé alebo biele, neexistuje lepší spôsob, ako použiť odstraňovač škvŕn. Stačí kúpiť obyčajnú bielu látku obsahujúcu kyslík a používať ju podľa pokynov. Je lepšie vziať ten, ktorý neobsahuje chlór. Nemusíte sa však spoliehať na úplné odstránenie škvŕn - vo väčšine prípadov zostávajú po odstránení škvrnyžlté značky na odstránenie dodatočných finančných prostriedkov.

  Dôležité!Aby sa zabránilo rozšíreniu škvrny na tkanine, odstráňte ju z okrajov do stredu.

  Ľudové liečivá

  Na odstránenie škvŕn môžete vyskúšať nielen ľudové liečivá, ale aj ľudové liečivá. Poskytujú tiež výsledok. Môžete použiť jeden z nasledujúcich receptov:

  Odporúčané čítanie: Ako odstrániť škvrny od tuku
  • Voda sa zahreje na 70 stupňov a jemne sa zalieva škvrnou, až kým úplne nezmizne. Trasa zmizne okamžite. Hlavné je, aby ste sa vopred ubezpečili, že materiál môže byť vystavený vysokým teplotám.
  • Ak v kuchyni zostane kyslé mlieko, odstránenie škvŕn bude ešte jednoduchšie. Sérum je nepriateľom pre bobule. Oblečenie v ňom je potrebné na niekoľko hodín namočiť a potom obvyklým spôsobom prať.
  • Roztok octu a vody tiež pomôže obnoviť čistotu vecí. Zložky sa zmiešajú v rovnakých pomeroch, navlhčia sa tekutou bavlnou alebo tkaninou a nanesú sa na škvrnu, až kým nezmiznú.
  • Kyselina citrónová je dobre známy prírodný odstraňovač škvŕn. Musíte vziať lyžicu prášku, rozriediť ju v pohári vody a namočiť škvrnu do nej štvrť hodiny. Pre väčšiu účinnosť môžete pridať čajovú lyžičku octu. Citrónová šťava je tiež vhodná. Musíte im zaliať problémové miesto, pripevniť gázu a kráčať po nej so železom. Miesto zmizne doslova sekundy.
  • Ak je biely odev kontaminovaný, pomôže peroxid vodíka. Môžete buď zafarbiť malú škvrnumnožstvo produktu alebo navlhčite látku a utrite ju špinou. Na ľahké veci sa odporúča používať peroxid v zriedenej forme.
  • Ak sa v dome nenachádza nič z vyššie uvedeného, ​​soľ ušetrí. Zriedi sa vodou, kým sa nevytvorí kaše, hmota sa aplikuje na škvrnu jednu hodinu. Potom sa odstráni a vec sa umyje na písacom stroji. Stačí len posypať soľ škvrnou, počkať, kým pohltí farbivo a opláchnuť kontaminovanú oblasť.
  • Glycerín je ďalším liekom, ktorý si milovníci bobúľ musia vziať so sebou. Zahriata látka je schopná škvrnu úplne odstrániť. Stačí ho nechať v blate niekoľko hodín a potom prádlo umyť.

  Ak ľudové recepty nepriniesli výsledky prvýkrát, ich použitie by sa malo opakovať.

  Niektoré ženy v domácnosti odstraňujú škvrnu a celú vec namáčajú horúcou vodou. Robia chybu: šíria sa do ďalších častí látky, kôlne. Ak je oblasť kontaminácie veľká, namočte ju do priestranného kontajnera, aby tam voľne sedela.

  Aby nedošlo k náhodnému pokazeniu látky, mali by ste ju pred použitím vyskúšať v oblasti skrytej pred očami. Ak tkanina po 10 minútach nezmenila farbu, môžete ju bezpečne používať.

  Použitie mydla na škvrny tohto druhu sa neodporúča - bude mať opačný účinok. Bobule obsahujú prírodné farbivo, ktoré v kombinácii s alkáliami fixuje znečistenie a mení jeho farbu. Výnimkou je pracie mydlo. Pre nichmusíte škvrnu nasiaknutú nastrúhať vodou a nechať ju cez noc. Ráno sa vec umyje.


  Džínsy zo škvŕn bobúľ umyte obzvlášť opatrne

  Ak šťava z bobúľ pokvapkáva na vaše obľúbené džínsy, nie je to dôvod na zúfalstvo. Džínsovinu treba dôkladne vyčistiť - môže sa zbaviť. Použitie bielidla je prísne zakázané. Normálna sódová voda pomôže zbaviť sa škvŕn. Stopu je potrebné zalievať, až kým nebude menej viditeľná, a umyť sa obvyklým spôsobom.

  Ako odstrániť starú škvrnu

  Ak sú stopy malín, čerešní a jahôd staré, budete sa musieť viac usilovať o ich odstránenie. Bude to trvať:

  • 20 g 95% alkoholu;
  • 2 g kyseliny citrónovej.

  Prášok sa rozpustí v kvapaline, upraví sa na 40 stupňov a zalieva sa škvrnou. Keď škvrna zafarbí na bielu, odev sa prepláchne vodou a potom sa vloží do roztoku amoniaku. Posledným krokom je opláchnutie vecí roztokom octu a vody.

  Hydroperit má rovnaký účinok. Tableta sa rozpustí v polovici pohára vody, tampon sa navlhčí a nanesie na stopu. Potom musíte odstrániť škvrny z bobúľ v stroji.

  Zmes amoniaku a peroxidu vodíka môže tkanivo rýchlo očistiť. Je potrebné ho aplikovať na znečistenie a počkať, až sa rozpustí. Potom sa produkt musí umyť studenou vodou. Táto metóda sa najlepšie používa na obyčajné, nie farebné veci.

  Ak je farebný predmet poškodený, jeho spracovanie pomocou jedného nástroja nebude fungovať, inak na určitom mieste vybledne. Aby sa tomu zabránilo,Je dobré sa pokúsiť zmiešať glycerín a vodku. Impregnujú rozmazané miesto tekutinou a čakajú štvrtinu hodiny, po ktorej sa zmyjú.

  ​​

  Existuje ďalší rovnako účinný recept s použitím glycerínu. Látka sa kombinuje s vaječným žĺtkom a veľkorysou lubrikáciou problémovej oblasti zmesou. Tkanina sa ponechá v noci sama, ráno sa praním obvyklým spôsobom. Dôležitým nuansom je, že je lepšie postupovať z nesprávnej strany.


  Glycerín s žĺtkom - účinný prostriedok proti škvrnám z bobúľ

  Ako odstrániť zo svetlého tkaniva

  Ak sa na vašej milovanej bielej košeli objaví svetlá stopa bobúľ, nie je to dôvod na rozruch. Čerstvá kontaminácia pomôže odstrániť normálne mlieko. Musí sa zahriať a dať tam niečo. O niekoľko hodín neskôr sa oblečenie umylo na písacom stroji.

  Namiesto mlieka si môžete vziať jogurt a pridať k nemu trochu kyseliny citrónovej. Zmes musí byť navlhčená škvrnou a na chvíľu nechať na pokoji.

  Čistiaci prostriedok na riad sa môže použiť nielen na určený účel, ale aj na odstránenie škvŕn z plodov. Gél musíte vziať a silne ho očistiť špinou, trieť ho prstami alebo mäkkou kefou. O pätnásť minút neskôr je možné látku prať.

  Ak všetko ostatné zlyhá, nastal čas použiť zubnú pastu. Malé množstvo pasty sa vytlačí a rovnomerne rozloží po škvrne. Keď takmer zmizne, pridajte saponát a opláchnite oblečenie.

  Mangán pomôže odstrániť škvrny z plodov. Malé množstvo látky sa rozpustí v octe, až kým sa nevytvorí.vínová farba. Bavlnená vložka sa v zmesi navlhčí a nanesie na nečistoty. Potom sa naleje peroxidom vodíka a intenzívne sa trie, potom sa premyje.

  Dôležité!Metóda je vhodná iba pre ľahké oblečenie. Musí sa zabezpečiť, aby sa kryštály manganistanu draselného úplne rozpustili v octe.

  Používanie chemikálií

  Sortiment obchodov má dostatok koncentrátov na odstránenie škvŕn. Najobľúbenejší medzi spotrebiteľmi je Vanish. Bude pôsobiť rýchlejšie, ak stopu najskôr namastíte bielidlom. Potom je potrebné ju umyť ručne alebo v práčke pomocou odstraňovača škvŕn.

  Silný OXY-CLEAN dokonca odstráni škvrny od plodov, ktoré sú staré mnoho rokov. Spôsob jeho aplikácie je jednoduchý: prášok sa rozpustí v teplej vode, uložia sa šaty a nechá sa niekoľko hodín. Potom sa tkanina intenzívne vyperie a opláchne.

  Predchádzanie vzhľadu stopy je jednoduchšie ako jej odstránenie. Stojí za to si ju pamätať zakaždým, užívať si bobule a buďte opatrní.