Ako odstrániť škvrny od žltého potu v podpazuší?

Pot obsahuje močovinu, a preto má farbu odevov v žltej farbe. Môže však mať aj iné odtiene: červenkasté, zelenkavé. Niekedy môže dokonca zanechať hnedé škvrny. Všetko záleží na výžive: v rôznych výrobkoch soli rôznych kovov. Vynikajú potom.

3. Problém spočíva v tom, že škvrny na bielom odeve sú viditeľnejšie ako na farebných odevoch. A je ťažké umyť žlté škvrny pod podpazuľa obvyklým umytím. Nezabudnite riešiť problémové oblasti vopred.

Čím čerstvejšie sú škvrny, tým rýchlejšie a ľahšie sa odstránia.Čím dlhšie budete nosiť oblečenie bez prania, tým ťažšie bude odstránenie žltých škvŕn.

Ak má osoba nadmerné potenie, je lepšie zvoliť farebné oblečenie, pretože biela sa stane príliš nepoužiteľnou pri častom praní a iných manipuláciách s textíliou príliš rýchlo. Záleží tiež na druhu tkaniny - napríklad bavlna dobre toleruje trávenie, ale hodváb, vlna, syntetika sa musia bieliť odlišne. Najprv ale najskôr ...

Hodváb

Na odstránenie škvŕn žltého potu na farebných hodvábnych odevoch môžete použiť obyčajnú stolovú soľ alebo hyposulfit sodný (predávaný vo fotografických výrobkoch). Na tento účel rozpustite lyžicu látky v pohári vody. Potom škvrny ošetrite navlhčenou tkaninou alebo tampónom, nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite tkaninu čistou teplou vodou. Táto metóda je dobrá, pretože potomhodváb nestráca svoj lesk.

Biely hodváb bude vyžadovať amoniak a lieh. Skombinujte ho v pomere 1/1 a spracujte problémové oblasti. Potom nechajte látku pôsobiť a po chvíli tkaninu dobre opláchnite teplou vodou.

Amoniak môžete tiež riediť vodou (1/10) a upravovať textíliu. Ak sú škvrny staré, môžete ich odstrániť pomocou nasledujúcej zmesi: benzín

, metylovaný lieh

, amoniak

. Po spracovaní sa musí položka dobre umyť. V prípade hodvábnych vložiek sú tieto recepty tiež vhodné.

Bavlna

Najjednoduchšie je odstrániť škvrny z odevov vyrobených z bavlny. Do práčky môžete jednoducho pridať odstraňovač škvŕn s pracím práškom a počas prania nastaviť teplotu na 90 ° C. Bavlnu môžete ošetriť akýmkoľvek tekutým bielidlom na predaj (napríklad bielym) a po 15 - 30 minútach (čas je zvyčajne uvedený v pokynoch), dobre utrite a opláchnite odev.

Škvrny sa môžu bieliť aj amoniakom a soľou. Aby ste to dosiahli, rozpustite lyžicu soli a amoniaku v pohári vody, vyplňte problémovú oblasť s výsledným produktom, vec po 30 minútach opláchnite.

Vlnené oblečenie

Na odstránenie potu z vlneného oblečenia musíte predmet navlhčiť, vymyť mydlom mydlo a nechať ho niekoľko hodín. Potom je potrebné škvrny ošetriť roztokom kyseliny šťaveľovej (1 liter na pohár vody) a potom prádlo umyť.

Aspirín je medzi ženami v domácnosti rešpektovaný - dá sa použiť na odstránenie škvŕn bielych aj farebných odevov.rôzne druhy tkanín. Za týmto účelom rozpustite 2 tablety aspirínu v pol pohári teplej vody a naplňte ich škvrnou. Po 2 hodinách umyte svoju obľúbenú vec a bude to ako nové.