Ako odstrániť škvrny od dezodorantu

Obsah

  Moderný človek sa neobíde bez dezodorantu alebo antiperspirantu. Každodenné použitie týchto výrobkov zanecháva na odeve biely povlak, ktorý nakoniec zje do vlákna a zožltne. V článku budeme hovoriť podrobne o tom, či je možné odstrániť stopy dezodorantu a ako to urobiť bez poškodenia oblečenia?

  Ako zabrániť škvrnám?

  Aby sa zabránilo objaveniu žltých a bielych škvŕn na odevoch, je oveľa ľahšie ako ich neskôr odstrániť. Postupujte podľa týchto pokynov:

  • Po aplikácii nechajte dezodorant schnúť 5 minút. Pokožka tak bude suchá a na odeve nebudú žiadne zvyšky.
  • Naneste tenkú vrstvu dezodorantu. Nadbytočné množstvo sa neabsorbuje do pokožky a nemá čas schnúť.
  • Pokúste sa použiť tekuté dezodoranty. Škvrny a škvrny zanechávajú tuhé hygienické výrobky.
  • Používajte špeciálne podložky na podpazušie, ktoré absorbujú nielen nadbytočný dezodorant, ale aj pot.

  Ak sa tieto pravidlá nedajú dodržať, skúste kontaminované predmety denne opláchnuť. Dezodorant nebude prenikať príliš hlboko do tkaniva.

  Ako odstrániť dezodoračné škvrny pomocou domácich prostriedkov

  Najskôr musíte vyčistiť tkanivo od zvyškov deodorantov. To sa dá urobiť teplou vodou a mydlom. Kontaminovanú oblasť predmývajte, aby sa zjednodušila úloha čistiacich prostriedkov.

  Kuchyňaznamená, že to pomôže účinne odstrániť škvrny na odeve:

  Citrónová šťava

  Stlačiť 5-8 lyžice. l. citrónovej šťavy a liberálne ju aplikujte na miesto kontaminácie. Namočte 5-10 minút, potom ich umyte obvyklým spôsobom.


  Citrónová šťava funguje dobre s dezodoračnými škvrnami

  ocot

  Citrónovú šťavu môžete nahradiť ňou. Bude potrebné použiť 3 lyžice. l. ocot pod podpazuším, vydrží 5 minút. Potom odev vyperte obvyklým spôsobom.

  Jemne rozomletá soľ

  Najskôr musíte škvrnu namočiť v horúcej vode po dobu 10-15 minút, potom sa do problémovej oblasti nalejte 1 polievková lyžica. l. soľ. Soľ sa musí nechať cez noc, a potom bielizeň umyť obvyklým spôsobom.

  Soda a peroxid

  Na malej platni zmiešajte sódu, saponát a peroxid vodíka. Mala by sa získať tenká hmota, ktorá by sa mala aplikovať na predtým navlhčenú podpazušie. Po 10 minútach sa musí položka umyť.

  Kvapalina na umývanie riadu

  Tento produkt je vhodný na odstraňovanie mastných škvŕn, a to aj od špinavých bielych kontaminantov pod podpazuším. Produkt by mal byť nanesený na kontamináciu, potom otrieť vatovým tampónom a počkať 10 - 20 minút. Nakoniec odev vyperte v teplej vode.

  Amoniak

  Výrobok môže poškodiť tkanivá, preto sa pred jeho použitím odporúča vykonať test. Ak sa látka nezmenila - môžete ju použiť na malú plochu a počkať 5 minút - môžete ju použiť. Na pohár vody musíte vziať 1 lyžičku. amoniak.Výslednú tekutinu naneste na špinu a nechajte ju stáť 15 minút, potom prádlo vyperte alebo opláchnite.

  Kyselina acetylsalicylová

  Vyžadujú sa tablety čistej kyseliny alebo aspirín.


  Tabletu rozdrvte na prášok a naneste ju na kúsok oblečenia, ktorý bol predtým navlhčený teplou vodou
  .

  Nechajte ju pôsobiť 3-4 hodiny, potom ju obvyklým spôsobom vyperte. Potom môžete z dezodorantu odstrániť ruky bielymi škvrnami.

  Prací prášok

  Zmiešajte malé množstvo prášku s vodou, aby sa vytvorila lepkavá pasta. Výsledná hmota sa pri kontaminácii rozšíri. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom umyte ako obvykle.

  Soľ

  Čerstvá škvrna sa môže vyčistiť pomocou obyčajnej jemnej stolovej soli. Votrite ho do nečistôt a nechajte ho stáť 5 minút.

  Vodka alebo alkohol

  Táto metóda pomôže odstrániť škvrny od čiernych vecí. Namočte kontamináciu po dobu 20-60 minút. Potom položku umyte rukami.


  Ak potrebujete odstrániť čierne škvrny z dezodorantu z čiernych odevov, použite iba druhú metódu. Iné domáce metódy môžu tkaninu lokálne odľahčiť, predmet bude nenávratne poškodený

  Ako odstrániť žlté škvrny

  Žlté škvrny potu sú najviac korozívne. Odstránenie týchto kontaminantov je najťažšie, je to však možné, ak sa k problému pristupujeme komplexne.

  V prvom rade je potrebné poznamenať, že škvrny od potu na bielych odevoch nemožno odstrániť bielidlami alebo výrobkami na báze chlóru. Žltosť bude výraznejšia.

  Domácemetódy, ktoré účinne pomôžu odstrániť škvrny potu:

  Podobný článok: Ako odstrániť staré mastné škvrny
  • Rozpustite malé množstvo soli vo vode. Namočte tričko do roztoku cez noc. Táto metóda pomôže s miernym žltnutím plátna.
  • Vlhkú látku navlhčite teplou vodou, naneste malé množstvo sódy. Nečistoty očistite špongiou.
  • Miešajte ocot s alkoholom v pomere 1: 1. Naneste na kontamináciu a nechajte cez noc.
  • Peroxid vodíka s bielou handrou účinne odstraňuje stopy potu. Produkt nalejte na nečistoty a nechajte ho cez noc.
  • Vezmite starú zubnú kefku a bieliacu pastu, hojne ju naneste na nečistoty. Morte škvrnu 1-2 minúty a potom nechajte zmes 30 minút. Potom by sa mal produkt umyť ručne, pričom by sa mala venovať osobitná pozornosť podpazušiam.

  Oblečenie môžete bieliť na slnku. Nechajte bielu vec za slnečného počasia na ulici 2-3 hodiny. Pri farebných a čiernych šatách je lepšie túto metódu nepraktizovať, pretože môžu byť nudné.

  Ako kaziť tkaninu

  Nie všetky metódy sú rovnako dobré pre rôzne druhy tkanín. Aby nedošlo k pokazeniu látky, postupujte podľa niekoľkých pravidiel:

  • Acetón a ocot nepriaznivo ovplyvnia tkaniny vyrobené z prírodnej vlny, viskózy a hodvábu. Je lepšie ich používať na bavlnených výrobkoch.
  • Amoniak zožiera farbu od čiernych vecí.
  • Hydrochloridovú a dusičnú kyselinu nie je možné používať na bavlnených tkaninách.
  • Chlór nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu akéhokoľvek tkaniva,preto, ak je to možné, je lepšie ho nepoužiť. Chlór zanecháva na tmavých a farebných tkaninách svetlé škvrny.

  Pri použití ktoréhokoľvek z prostriedkov uvedených vo výrobku je potrebné chrániť pokožku rukavicami. V prípade kontaktu s pokožkou alebo očami je potrebné ich ihneď vymyť veľkým množstvom tečúcej vody.

  Zakúpené výrobky

  Odstraňovač škvŕn z nánosu pomôže profesionálne sa zbaviť znečistenia. Tento výrobca má rôzne prostriedky na odstraňovanie škvŕn z dezodorantov z bielych a farebných vecí. Perwoll Black môžete použiť na pranie čierneho oblečenia.