Ako odstrániť škvrny červeného vína z oblečenia?

Všetko záleží na situácii: doma alebo na verejnom mieste, existuje možnosť okamžite začať „šetriť“ odev, alebo bude musieť byť odložený, je možné prať látku alebo je vyrobený z materiálu, ktorý by nemal byť znova namočený? ,

Prvá pomoc

Ak môžete látku navlhčiť a máte možnosť látku okamžite spracovať, tu je potrebné urobiť to, čo musíte urobiť najskôr: šaty vložte pod prúd studenej vody a dôkladne ich opláchnite. Čím dlhšie to urobíte, tým hlbšie víno prenikne tkaninou a bude prakticky nemožné utrieť víno z oblečenia.

V žiadnom prípade nevypláchnite šaty horúcou vodou - červené víno prenikne hlbšie do vlákna a nedá sa odstrániť ani po suchom vyčistení. Na odstránenie škvŕn od vína nie je možné použiť terpentín alebo benzín - výsledok sa nemusí dať predvídať.

Niektoré zdroje naznačujú, že na zafarbenú plochu alebo z horúcej škvrny od vína sa posype soľ, ale neodporúčame to, pretože je nielen neúčinná, ale môže situáciu aj zhoršiť.

odstraňovače škvŕn

  1. Čo môže rozpustiť víno, je kyselina octová. Ak chcete odstrániť škvrnu, ocot zmiešajte s vodou v pomere ½ a roztok aplikujte špongiou počas 20 minút. Ak postup vykonáte okamžite, je pravdepodobné, že ocot problém úplne odstráni. Po spracovaní tkaniny octom musíte prať oblečenie.
  2. Môžete tiež skúsiť odstrániť škvrny od vína z obrusu (tam to tiež je)môže sa objaviť) Vanish alebo obyčajný prostriedok na umývanie riadu. Hlavná vec je urobiť to ihneď po znečistení.
  3. Ďalším účinným prostriedkom je tekuté mydlo s prídavkom peroxidu vodíka. Musí sa aplikovať na miesto problému a držať 1 minútu. Potom vec opláchnite v studenej vode. Táto metóda odstráni problém aj z bielej košele.
  4. Podporuje odstraňovanie škvŕn pomocou amoniaku zmiešaného s vodou (1 polievková lyžica na liter). Pred spracovaním látky môže byť oblasť s vínom mydlom, len ju príliš neotierajte, aby nedošlo k zhoršeniu situácie.

Ak sa rozhodnete dať predmetu chemické čistenie

V niektorých prípadoch sa neodporúča odstraňovať škvrny od vína sami: farebné tkaniny, hodváb, syntetika. Potom je lepšie kontaktovať čistiareň. Tam sa tiež odstraňujú staré škvrny. Iba ak sa rozhodnete urobiť to, v žiadnom prípade sa s vecami nezaoberajte. Nechajte to tak, ako je. Potom budete môcť úplne opraviť poškodené tkanivo. Kontrolovaná. A naopak, ak sa pokúsite šaty odovzdať spolu s vínom (po umytí), môže vám byť odmietnutá služba.