Ako odstrániť škvrnu z červeného vína

Obsah
  6. Sviatok môže priniesť nielen radosť a zábavu, ale aj nepríjemné prekvapenie vo forme škvrny od vína. Stopy na obruse alebo na šatách môžu pekne pokaziť dojem z dovolenky.
  Ak sa použijú ľudové metódy, je možné škvrnu z červeného vína odstrániť.

  Čo je potrebné urobiť najskôr

  Akonáhle sa škvrna objaví, je potrebné dbať na to, aby nevnikla do tkaniny. Ak to chcete urobiť, otrite ju papierovou utierkou, ktorá sa nachádza na akomkoľvek sviatočnom stole. Takže odstránenie stopy v budúcnosti bude oveľa jednoduchšie.

  Môže sa pokúsiť odstrániť vysušené, čerstvé škvrny pomocou obyčajnej soli. V miske je potrebné naliať lyžicu stolovej soli, zriediť ju malým množstvom vody, až kým sa nevytvorí kaša. Zmes sa aplikuje na znečistenie rovnomerne. Soľ by mala neutralizovať víno. Hneď ako sa to stane, zmení sa na červenú. Potom sa dá odstrániť kefou. Znečistenie po umytí úplne zmizne. V prípade potreby sa postup môže zopakovať.


  Ďalším spôsobom, ako oživiť odev, je zaliatie škvrny okyslenou vodou. Môžete doň pridať citrónovú šťavu, kyselinu citrónovú alebo ocot

  Aby tu určite neboli stopy, mali by ste si ju doma umyť v studenej vode pridaním amoniaku na 1 čajovú lyžičku. na liter tekutiny. Potom je vhodné výrobok opláchnuť v teplej mydlovej vode. Vriaca voda sa neodporúča - môže meniť farbu stopy.

  Viacodporúčame prečítať si: Ako prať mastné škvrny na tkaninách

  Amoniak je dobre známym pomocníkom v boji proti škvrnám od vína. Môže sa pridávať do vody na pranie a upravovať ju miestom kontaminácie.

  Ak dôjde k poškodeniu farebného odevu alebo obrusu, konvenčné metódy nebudú fungovať.

  Glycerín v kombinácii s vaječným žĺtkom pomôže. Miešajú sa do hladkého stavu a aplikujú sa na škvrnu počas 30 minút.

  Citrón pohltí farbivo z vína a umožní vám zabudnúť na nepríjemný incident.

  Stačí odrezať kúsok ovocia a presunúť ho po škvrne. Keď tkanina zaschne, musíte ju umyť obvyklým spôsobom.

  Mliečne výrobky sú nevyhnutné aj vtedy, keď potrebujete niečo rýchlo uložiť z vína. Jogurt alebo mlieko sa impregnuje kontaminovaným tkanivom, ponechá sa štvrť hodiny a potom sa umyje v prístroji.

  Metódy pre rôzne typy tkanín

  Hustá tkanina dobrej kvality sa môže zo škvŕn odstrániť nasledujúcim spôsobom. Prúd vriacej vody sa naleje na znečistenie, až kým nezmizne a potom úplne nezmizne. V prípade citlivého hodvábu nie je táto metóda vhodná. Je lepšie vyčistiť bavlnu namočenú v octe.

  Môžete si vyrobiť elixír na odstránenie vínnych škvŕn sami. Za týmto účelom zmiešajte glycerín a vínny alkohol. Roztok sa nastrieka na miesto kontaminácie. Pre väčšiu efektívnosť môžete pridať niekoľko lyžičiek vodky. Rovnaké riešenie je vhodné pre vlnené veci.

  Ak je odev z nylonu alebo nylonu poškodený, je vhodná táto metóda. Dve jedálnelyžice alkoholu zriedeného tekutým mydlom, pridajte kvapku amoniaku. Zmes sa rozotrie na látku pomocou kefy alebo látky, intenzívne sa trie a potom opláchne predmet studenou vodou.


  Bavlnená položka pomôže odstrániť horúce mlieko. Je potrebné ho namočiť tekutinou a nechať hodinu pôsobiť, potom opláchnuť v mydlovej vode

  Na odstránenie škvŕn z červeného vína z džínsov použite biele víno. Namočte kúsok látky do bieleho vína na 10-20 minút, potom opláchnite a pošlite do práčky. Biele víno je možné nahradiť octom.

  Vymazať škvrny na farebnom oblečení je skutočné, ak pripravíte špeciálne riešenie. Stopa je navlhčená v manganistane draselnom, čajová lyžička peroxidu je chovaná v pohári teplej vody, namočená v bavlnenej podložke a utretá škvrnou.

  Ako odstrániť starú škvrnu

  Ak je škvrna stará, jej odstránenie bude ťažšie. Úlohu zvládne peroxid vodíka, amoniak, pohár horúcej vody. Všetko je potrebné zmiešať a výslednú tekutinu opláchnuť. Je zaručené, že škvrna zmizne.

  Odstránenie starej škvrny pomôže alkoholu. Mal by byť zriedený vo vode a ošetrený znečistenou oblasťou. Potom, čo sa vec umyje obvyklým spôsobom.

  Ak nič nefunguje, môžete použiť nasledujúci recept. Šampón, amoniak a terpentín sa zmiešajú v pomere 8: 2: 1. Pripravená zmes sa nanáša na miesto po dobu pätnástich minút, potom sa odstráni horúcou vodou.

  Denaturovaný alkohol je ďalší účinný prostriedok, ktorý odstraňuje škvrny červeného vína. Je potrebné s ním spracovať stopu vína,opláchnite predmet v teplej vode s pracím práškom.

  Dôležité!Táto metóda sa môže použiť, iba ak tkanina nie je náchylná k vyblednutiu.

  Škvrny vína z bieleho oblečenia: najlepšie spôsoby, ako ho odstrániť

  Vymazanie červeného vína z bieleho oblečenia je ťažké, ale možné. Na tento účel pripravte lyžičku peroxidu a rovnaké množstvo amoniaku. Zvlhčujú znečistenie. Ak škvrnu nebolo možné odstrániť prvýkrát, manipuláciu treba zopakovať.

  Jemne ovplyvňuje kyselinu citrónovú na bielom tkanive. Nepoškodí tkaninu a umožní odstránenie zvyškov vína. Môžete si vyrobiť buničinu z prášku a vody a distribuovať ju cez oblečenie. Po ukončení postupu je potrebné tkaninu umyť.

  Nasledujúca metóda pomôže vyčistiť biely obrus. Škvrna sa posype soľou. Keď prestane absorbovať nečistoty, nahradí sa novou. Potom sa stopa pretrie plátok citróna a obrus sa premyje v horúcej vode.


  Prvá vec, ktorú treba urobiť, ak sa červené víno rozleje na obrus, je posypať škvrnu soľou
  .

  Čo robiť, ak je na koberci škvrna

  Stáva sa, že otvorená fľaša vína spadne zo stola a zafarbí koberec. V takýchto prípadoch pomôže soľ alebo sóda. Je potrebné štetku dôkladne posypať práškom, nechať chvíľu pôsobiť. Zvyšky sa odstránia pomocou vysávača alebo metly. Škvrna by mala byť bledá. Môžete sa ho úplne zbaviť pomocou špeciálneho riešenia.

  Existujú dva spôsoby, ako ju pripraviť:

  • Lyžicu octu a saponátu rozpustite v pohári vody.
  • lyžička umývacieho gélumisky sa zmiešajú s peroxidom vodíka.

  Aby sa koberec nepoškodil, odporúča sa vykonať test, ako reaguje na výrobok. Za týmto účelom naneste malú časť zmesi na oblasť skrytú pred očami. Ak sa farba koberca nezmenila, riešenie môžete bezpečne použiť. Zmes sa nanesie na škvrnu vína, zvyšok je vlhký obrúskom. Postup sa opakuje, až kým nezmizne znečistenie.

  Ak žiadna z vyššie uvedených metód nepomohla, je čas obrátiť sa na ukladanie finančných prostriedkov. Stačí si kúpiť pravidelný odstraňovač škvŕn alebo pracie mydlo. Postupujte presne podľa pokynov. Najčastejšie sa odporúča ponechať zmes niekoľko hodín.

  Stáva sa, že sa na tapetu dostane víno. V žiadnom prípade nemôžete čakať, až zaschne: v tomto stave nebude možné škvrnu odstrániť. Najprv ho musíte vysušiť navlhčením obrúskom, potom ho utrite navlhčenou bavlnou.

  Ak sa nápoj vyleje na nábytok, musíte byť pri jeho vyberaní mimoriadne opatrní. Stopa sa okamžite posype soľou, na vrch sa naleje čistiaci prostriedok a jemne sa kefou odstráni špina. Potom sa zvyšné prostriedky odstránia špongiou namočenou vo vode.

  Tieto recepty sa môžu použiť nielen na škvrny od vína, ale aj na iné druhy škvŕn. Použitím niekoľkých metód môžete zaručiť dosiahnutie požadovaných výsledkov.