Ako odstrániť škvrnu sviečky - osvedčené spôsoby

Je príjemné pozorovať ich odmerané a teplé osvetlenie. Chcem sa dotknúť mäkkého vosku tečúceho po tele sviečky. Dáva to veľa potešenia. Môžete dokonca mať čas na vytvorenie niečoho z tohto plastového materiálu alebo na kreslenie. Niekedy také krásne večery a chvíle môžu byť zatienené kvapkami vosku na elegantných šatách alebo oblekoch. Dá sa parafínové farbivo bezpečne odstrániť z materiálu? Poďme to zistiť.

Z odevov odstránime škvrny sviečok

Na tento postup budeme potrebovať papierové utierky, utierky, žehliace dosky a žehličku. Schéma akcií podľa algoritmu, ako odstrániť miesto zo sviečky, je nasledovná:

 1. Na žehliacu dosku položíme handričku, potom papierovú utierku. Takáto postupnosť je nevyhnutná, pretože papier absorbuje vosk a látka chráni. Je tiež nevyhnutné, aby sa povrch vašej dosky nepoškodil alebo nezafarbil (stále sa hodí bez zvláštnych škvŕn);
 2. na túto vrstvu kladieme oblečenie so škvrnou. Oblečenie je potrebné správne narovnať, aby sa v ňom nenachádzali záhyby ani záhyby. Je tiež potrebné dokonalejšie očistiť voskové škvrny;
 3. prikryte papierovou utierkou a potom textilnou utierkou (je lepšie zobrať uteráky, ktoré nie sú škoda pokaziť alebo zastaviť na nepotrebných handrách);
 4. železo s dobre zahrievaným železom. Pomáha to odstrániť škvrnu z vosku, pretože pri zahrievaní prechádza z nášho produktu na papierovú utierku. Počas tohto postupu sledujte žehličku. Je dôležité, aby jeho teplota ohrevuPostupujte podľa pokynov na etikete produktu, inak môžete oblečenie jednoducho zničiť.
 5. Oblečenie si dobre umyte. Po žehlení všetok vosk zostane na papieri a uteráku a na tkanine môže zostať mastná škvrna. Preto použite dobrý odstraňovač škvŕn a kvalitný prášok. Takže svojmu obľúbenému odevu môžete dať druhý život.

Z koberca odstraňujeme škvrny

Stáva sa, že nielen naše oblečenie trpí, ale aj koberec z miestnosti, kde sa uskutočnil ten istý romantický večer. Ako odstrániť škvrnu sviečky z paláca?
Železo nám v tom tiež pomôže. Tentoraz sa musíte postarať o kartón, nožnice a zbytočný uterák. Predstavujeme teda algoritmus na odstránenie škvrny zo sviečky:

 1. V hárku lepenky je potrebné vyrezať otvor s priemerom, ktorý nie je oveľa väčší ako je veľkosť bodu. Tu budete musieť tvrdo pracovať, ale verte mi, že úsilie stojí za to;
 2. vyrábame niekoľko podobných prírezov z lepenky;
 3. varené kartónové šablóny by sa mali nanášať na škvrnu tak, aby bola len v diere;
 4. zakrývajú otvor látkou a žehličkou pri vysokej teplote. Vosk parou zmäkčuje a ľahko sa dá následne odstrániť.
 5. , potom je potrebné koberec ošetriť mydlovým roztokom špeciálneho čističa kobercov. Tým sa konsolidujú výsledky dosiahnuté zahrievaním.

Odstráňte škvrnu od sviečky z nábytku

Ak kvapka zo sviečky dopadne na nábytok so zamatovým poťahom, nie je to vôbec príjemné. žeAk chcete odstrániť škvrnu zo sviečky, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. berú alkohol alebo terpentín;
 2. v ktoromkoľvek z týchto rozpúšťadiel je potrebné škvrnu mierne otrieť;
 3. , potom môžete použiť rovnaký čistiaci šampón, aký sme použili na záverečné čistenie koberca. S týmto mydlovým roztokom je potrebné čalúnenie ošetriť a potom umyť vodou. Dávajte pozor, aby ste pohovku príliš navlhčili, pretože sa v nej môže hromadiť vlhkosť, čo bude mať za následok nepríjemný zápach a nároky susedov.

Video o tom, ako odstrániť parafín z koberca:

Ako viete, znalosti sa vybavujú. Teraz ste dôvtipní v prípade nepredvídaných situácií so sviečkou. Nezúfajte, ak nie vždy všetko pôjde podľa plánu. A nebojte sa o pokazené veci. Hlavná vec je, že vzťahy s blízkymi by mali byť bezpečné a zdravé.