Ako odstrániť škrabance z šošoviek okuliarov

Obsah

  Aj keď nosíte okuliare v puzdre a často ich utierate handričkou, nie je zaručené, že sa nebudú poškriabať. Vietor prináša malé častice, ktoré zanechávajú mikroskopické poškodenie. Skôr alebo neskôr sa stanú viditeľnými. Stopy zhoršujú viditeľnosť, pretože oči sa musia neustále namáhať. Existujú spôsoby, ako pomôcť odstrániť škrabance z pohárov.

  Ako sa zbaviť domu

  Dá šancu na druhý život leštené poháre. Túto metódu nie je možné použiť na okuliare so sklenenými šošovkami. Najskôr opláchnite poháre studenou vodou, aby ste zo škrabancov odstránili nečistoty, potom ich utrite handričkou z mikrovlákna.

  Môže sa použiť veľa leštiacich prostriedkov. Najdôležitejšou z nich je zubná pasta.


  Hlavné je vziať si zubnú pastu, ktorá neobsahuje abrazívne častice, mentol. Bieliace látky tiež nie sú vhodné

  Aby sa zbavili škrabancov na skle, naneste na šošovky pastu s veľkosťou hrachu a rovnomerne ju rozložte po poškodení bavlnenou podložkou. Je potrebné zabezpečiť, aby sa látka nedostala na rám - z tohto dôvodu môže zmeniť farbu alebo odlepiť. Pasta sa premyje, poháre sa utierajú obrúskom. Ak postup nepomôže, zopakujte ho.

  Soda zriedená vodou nebude pôsobiť horšie ako cestoviny. Zmes sa nanesie na škrabadlo v hrubej vrstve, nechá sa pol hodiny premytú. Ak to nefunguje, mali by ste vyskúšať špeciálne nástroje, ktoré nevymažú škrabance, ale vyplnia ich.

  Účinné opravné prostriedky v prípadeleštiace škrabance

  Lesk na šperky sa používa nielen na starostlivosť o šperky, ale aj na rehabilitáciu okuliarov. Skladá sa z omrvín, ktoré dokážu dokonale vyhladiť šošovky. S jej pomocou nie je leštenie optiky ťažké. Produkt musíte naniesť na šošovky, zobrať vatový tampón a nejaký čas ich trieť. Poškodenie bude menej viditeľné.

  Vosk používaný na spracovanie karosérie sa môže použiť aj na leštenie príslušenstva. Auto-leštenie sa aplikuje na poškodenie, objektív ľahko utrite handrou. Namiesto leštidla na auto je vhodná aj látka na starostlivosť o nábytok. Obsahuje častice, ktoré vyplnia škrabance a skryjú ich. Pri používaní musíte prísne dodržiavať pokyny. Mazajú šošovky, berú trochu vazelíny a šúchajú ich.


  Poháre utrite handričkou, kým nezmizne chyba

  Detský šampón má jemný leštiaci účinok. Ak ju použijete na šošovky a intenzívne ich utrite handrou, škrabance zmiznú.
  Cestoviny, ktoré sa dajú pripraviť z improvizovaných výrobkov, nie sú o nič menej účinné. Musíte vziať lyžicu sódy a rozriediť ju bielym octom.

  Brúska pomôže vyrovnať sa s hlbokými škrabancami. GOI pasta sa nanáša na šošovky, tryska vyrobená z penovej gumy alebo plsti je pripevnená na písacom stroji, povrch je leštený strednou rýchlosťou.

  Alternatívou k brúske môže byť elektrický holiaci strojček s lineárnym pohonom. Ak dom nemá niečo také, môžete šošovky spracovať ručne. Potrebujete intenzívne päť minútšošovku trite krúživým pohybom a rozotierajte leštiaci prostriedok po celom povrchu. Prebytočné prostriedky sa odstránia obrúskom.

  Ako odstrániť vrchný poťah šošoviek

  Ak je škrabanec hlboký a nedá sa stať neviditeľným, pomôže odstránenie vrchného povlaku. Metóda je vhodná iba pre výrobky z plastov. Predtým, ako sa k tomu uchýlite, musíte sa uistiť, že poháre sú vyrobené z tohto materiálu. To je možné dosiahnuť jemným poklepaním na šošovky. Ak sú vyrobené zo skla, ozve sa zvonenie. Plastový materiál nebude vydávať žiadny zvuk.

  Táto metóda by sa mala používať iba v extrémnych prípadoch: odstraňuje antireflexné aj antireflexné povlaky. Stojí za zváženie všetky klady a zápory. Životnosť príslušenstva sa zníži - pred mechanickým poškodením sa stane bezbranným. Odporúča sa použiť túto metódu iba v prípade, že je veľa škrabancov a nie je možné kúpiť si nové príslušenstvo.

  Ak výhody postupu stále prevažujú nad nevýhodami, musíte si kúpiť:

  • brusivo na poháre (vhodná je aj zubná pasta s abrazívnymi časticami);
  • vatové vložky;
  • rukavice;
  • semišová látka.

  Pred zákrokom sa musí dbať na ochranu okuliarov pre videnie. Pred čistením ju môžete zalepiť páskou alebo odstrániť šošovky. Nezabudnite na ruky. Pracujte iba s nasadenými rukavicami.


  Najskôr očistite šošovky tkaninou. Disk navlhčite brúsnym materiálom a utrite ho šošovkou. Kompozícia sa na chvíľu nechá na povrchu, potom sa premyje vodou. Škrabance sa odstránia spolu s hornou časťouVrstva

  Leštenie nie je vhodné na okuliare s dioptriami. Môže to negovať ich nápravné funkcie. Taktiež poškodí okuliare zrkadlom, stlmujúcim antireflexným povlakom. Pri intenzívnom trení sa povlak opotrebuje. Najlepšie je vymeniť šošovky do týchto okuliarov.

  Niekedy je potrebné odstrániť vrchnú vrstvu okuliarov, keď sa antireflexný povlak takmer odlúpol. To je zvyčajne potrebné pre plastové doplnky. Ich usporiadanie pomôže opaľovací krém. Zvyšok povlaku úspešne odstráni - viditeľnosť v pohári bude oveľa lepšia.

  Ako čistiť poháre so sklenenými šošovkami od poškriabania

  Ťažkosti s odstraňovaním škrabancov zo sklenených šošoviek bude ťažšie. Pretože sú veľmi citlivé, nemali by sa leštiť samy osebe - to môže zhoršiť ich stav. Je lepšie dať príslušenstvo odborníkom.

  Na sklách so sklenenými šošovkami sa škrabance neobjavujú tak často, ale nezabudnite, že sú krehkejšie a vyžadujú si jemnú manipuláciu.

  Ak nebolo možné škodu ukrývať vlastnými rukami, je rozumné obrátiť sa na odborníkov. Pomocou špeciálnych nástrojov odstránia vrchnú vrstvu a aplikujú novú.

  ​​

  Vosk na drevo a sklo na leštenie tiež pomôže pri maskovaní stôp. Na šošovky sa nanesie malé množstvo produktu a utrie sa handrou. Vybratia budú vyplnené poľskou, budú neviditeľné a nebudú sa ďalej rozširovať.

  Leštidlo na meď a striebro má rovnaký účinok. Použite to rovnakým spôsobomako predchádzajúce zloženie. Proces pokračuje, až kým defekty prestanú priťahovať pozornosť.

  Na utieranie pohárov sa často používa alkohol na lekárske účely. Môže sa používať v čistej forme alebo v zmesi so sódou. Po pohári opláchnite vodou a utrite dosucha.


  Najlacnejším a najjednoduchším spôsobom, ako odstrániť škrabance zo slnečných okuliarov, je namazať ich mydlom a dôkladne ich utrieť handričkou z mikrovlákna

  Ďalším nástrojom na odstránenie škrabancov je leštiaci sprej na CD. rôzne povrchy. Môžete si ho kúpiť v obchode s počítačmi. Pri jej aplikácii musíte zreteľne postupovať podľa pokynov na obale. Zvyšky musia byť odstránené suchou handrou.

  Pomôže sa zabudnúť na problém s prostriedkom na umývanie zrkadiel. Hoci sila jeho pôsobenia je menšia ako sila predchádzajúcich prostriedkov, dokáže skryť menšie poškodenie šošoviek.

  Ak sa v šošovkách vytvorili praskliny, musia sa vyplniť. Bezfarebný lak na nechty je na to skvelý. Na stopu naneste malé množstvo laku handrou a dobre utrite sklo. Lak vyplní jamy a nebude na šošovkách viditeľný.


  Aby nedošlo k poškriabaniu okuliarov, musíte ich uložiť v špeciálnom prípade

  Predchádzanie vzniku defektov

  Aby ste zabránili vzniku škrabancov v budúcnosti, môžete postupovať podľa jednoduchých pravidiel:

  • Pri kúpe výrobku musíte venovať pozornosť tomu, či sa v ňom nachádza ochranný film pred poškriabaním.
  • Okuliare sa musia skladovať v puzdre. Noste ich vo vrecku alebo taške bezochrana sa neodporúča.
  • Pred vyleštením je užitočné na šošovky naniesť malú vazelínu.
  • Pred použitím čistiaceho prostriedku sa uistite, že v ňom nie je acetón.
  • Najlepšie utieracia tkanina je z mikrovlákna, plsti a plsti.
  • Je lepšie kúpiť príslušenstvo s ochranným povlakom, ktorý chráni pred mechanickým poškodením.
  • Po vyleštení je vhodné kvapkať rastlinný olej na šošovky. Utieraním okuliarmi môžete pridať lesk.
  • Ak použijete saponát na riad, škvrny a odery zmiznú.

  Spolu s okuliarmi sa predávajú špeciálne súpravy, v ktorých je všetko potrebné na obnovenie príslušenstva. Sada nástrojov starostlivosti vám pomôže vrátiť výrobok do nového vzhľadu. Veľké obchody s optikou často poskytujú bezplatnú službu na obnovenie vzhľadu pohárov. Na jeho použitie stačí predložiť šek na nákup produktu.

  Škrabance na šošovkách slnečných okuliarov výrazne znižujú ich funkčnosť. Preto je dôležité monitorovať ich stav, včasnú opravu. Potom budú slúžiť viac ako jeden rok.