Ako odstrániť škrabance na stroji sami?

Dokonca aj naj opatrnejší majiteľ automobilu bude skôr alebo neskôr čeliť takému problému, ako sú všetky druhy škrabancov a triesok, ktoré sa vyskytli na aute alebo na oknách. Ako sa vysporiadať s takouto chybou, je možné ju odstrániť sami pomocou improvizovaných prostriedkov, alebo bude potrebná konzultácia s odborníkmi?

Ako opravím drobné škrabance na svojom stroji?

Tento problém sa, samozrejme, dá bezpečne označiť za jeden z najdôležitejších medzi motoristami. Navyše z dôvodu malej chyby často nechcem kontaktovať službu a vynaložiť značné prostriedky na jej odstránenie. Čo sa bude vyžadovať, aby sa škrabance skryli?

Najskôr je potrebné určiť povahu škody. Ak to nie je príliš významné, nebude sa s tým nakladať lacným, ale veľmi užitočným spôsobom. Na to budete potrebovať jednu z možností:

  • Poľská
  • ceruzka proti poškriabaniu
  • proti poškriabaniu

Aké sú hlavné črty každého z týchto nástrojov?

Poľštinaje univerzálna voľba, ktorá je ideálna pre každé auto. Aby ste mohli na stroji natrieť škrabance, stačí dôkladne vyčistiť miesto štiepenia, potom naň naniesť vhodný produkt a jemne ho otrieť čistou suchou handrou.

Pôsobenieceruzkyna škrabance je však založené na prítomnosti špecializovanej látky prenikajúcej do čipu a podľa toho vyplneniavoľný priestor. Hlavnou výhodou tohto produktu je ľahké používanie, avšak hodnotenia jeho účinnosti sú dosť protichodné.

Špecializovaný nástrojAnti-poškriabaniu , čo je pasta, ktorá neodstraňuje až také skryté nedostatky, pomôže odstrániť drobné škrabance na stroji, čo je tiež celkom dobré vzhľadom na nízke náklady na túto akvizíciu.

Cena všetkých týchto fondov je viac ako prijateľná, čo je nepochybnou výhodou takého riešenia, najmä preto, že je k dispozícii všetkým spotrebiteľom bez ohľadu na ich finančné možnosti.

Ako odstrániť hlboké škrabance na stroji?

Je nepravdepodobné, že by so značnými poškodeniami a čipmi, ktoré by boli schopné zvládnuť samy a bez primeraných skúseností, uspelo. Z tohto dôvodu budete musieť kontaktovať autoservis, ktorého zamestnanci pomôžu obnoviť pôvodný vzhľad vozidla. Náklady na takúto prácu budú, samozrejme, omnoho vyššie ako pri sebaprevádzaní, ale konečný výsledok sa oplatí.

  1. Odstránenie škrabancov si preto bude vyžadovať dlhú, dôslednú a dôkladnú prácu. Pre začiatočníkov musíte miesto štiepenia dôkladne vyčistiť špeciálnym šampónom pre autá a potom ho utrieť dosucha čistou handrou.
  2. Potom môžete pokračovať v odmasťovaní a napustení poškodenej oblasti.
  3. Pred nanesením farby požadovanej farby ju nezabudnite uzavrieťNeporušené miesta s príslušnou páskou.
  4. Ak je trieska správne natretá a poškodenie sa stane nepostrehnuteľným, je potrebné túto oblasť pokryť lakom alebo leštením.

Je dôležité poznamenať, že napriek zjavnej jednoduchosti si táto práca vyžaduje presnosť a dostatočné odborné zručnosti, a preto nebude ľahké úplne odstrániť škrabance na aute, najmä ak sú dostatočne hlboké.

Ako sa zbaviť škrabancov na skle?

Čo je dôležité, ak dokážete škrabance na stroji vyleštiť sami, potom triesky a poškodenie skla sú problémom, ktorý si vyžaduje okamžitý zásah odborníkov.

V tomto prípade je dôležité pochopiť, že aj zdanlivo nevýznamné chyby sa môžu stať vážnym problémom. Preto by ste sa v žiadnom prípade nemali pokúsiť vyrovnať sa s týmto nedostatkom masívnym nákupom široko inzerovaných finančných prostriedkov - nakoniec to bude len plytvanie peniazmi a nakoniec to povedie len k výraznému zhoršeniu situácie. Z tohto dôvodu bude pokus o úsporu viesť k značnému zvýšeniu finančných nákladov, a preto nebude úspora v tomto prípade jednoducho nevhodná.

Odborníci však pomôžu čo najskôr sa zbaviť škrabancov na skle, najmä preto, že cena takejto služby, hoci je dosť vysoká, je v porovnaní s úplnou výmenou skla cenovo dostupnejšia. , Na odstránenie čipov sa okrem toho používajú skutočne jedinečné.technológie a materiály, s ktorými sa nebude pravdepodobne manipulovať doma.

Netreba dodávať, že otázka, ako odstrániť škrabance na stroji, nestráca svoj význam, najmä preto, že nikto nie je imunitný voči možným chybám alebo trieskam. A ak sa s malými vadami dá zaobchádzať samostatne pomocou lacných a ľahko použiteľných improvizovaných prostriedkov, ale vážne škody bude potrebné kontaktovať odborníci.