Ako odstrániť sami start.search.us.com?

Problém infikovania počítača vírusovými programami je dosť závažný a pre jednoduchého používateľa môže byť niekedy ťažké zvládnuť ho. Aby ste zabránili vniknutiu škodlivých súborov do systému, mali by ste nainštalovať spoľahlivý antivírusový program s neustálou aktualizáciou databáz. Žiadny antivírusový softvér zároveň nezaručuje 100% ochranu údajov pred infekciou, takže vždy by ste mali byť pripravení čeliť možnému vírusovému útoku.

Jedným z nepríjemných a zložitých škodlivých programov je start.search.us.com, ktorý prenikne do počítača používateľa a sám spustí pracovný postup start.search.us.com, opakovane sa kopíruje a tiež iniciuje vytvorenie Úplne nový spúšťací kľúč s náhodnou hodnotou. Na odstránenie infekcie je možné odporučiť niekoľko metód, ktorých použitie závisí od úrovne znalostí používateľa, ako aj od schopnosti pracovať so systémovými súbormi:

  1. Nezávislé odstránenie infikovaných systémových súborov z registra, ako aj s nimi spojených údajov
  2. .
  3. Používanie antivírusových programov a špeciálnych pomôcok.

Samostatné mazanie súborov z koreňového registra je pomerne komplikovaný a zodpovedný postup, pretože by sa malo chápať, že náhodné vymazanie aspoň jedného dôležitého systémového súboru môže viesť nielen k nesprávnemu fungovaniu softvéru, ale aj k úplnej nefunkčnosti systému Windows. Preto je na odstránenie search.us.com najlepšie použiť špeciálne programy,určené iba na čistenie systému od akýchkoľvek nepríjemných vecí.

Užitočné tipy

tu niekoľko užitočných odporúčaní, ako znížiť riziko prieniku tejto „infekcie“ do počítača:

  • pravidelne aktualizovať antivírusový softvér nainštalovaný v systéme;
  • Sťahujte programy a animované objekty iba na dôveryhodné a spoľahlivé stránky;
  • Neustále monitoruje situáciu pri štarte a odstraňuje všetky nepotrebné a „zostávajúce“ súbory;
  • Nakonfigurujte svoj e-mailový program tak, aby prijímal e-maily iba z dôveryhodných zdrojov; Ak sa podozrivý súbor nájde, okamžite ho odošlite do koša.

Konkrétne spôsoby, ako sa zbaviť súboru start.search.us.com

Mnoho používateľov, ktorí si napriek tomu vybrali vírusový program, sa zaujíma o to, ako sa ho zbaviť rýchlo as minimálnym úsilím. Po dôkladnom preskúmaní metód a spôsobov, ako sa tohto programu zbaviť, môžete odporučiť niekoľko užitočných programov, ktoré si môžete nainštalovať, stačí spustiť súbor na kontrolu vírusov, po ktorom inteligentný program urobí všetko sám. Je tiež dôležité si uvedomiť, že start.search.us.com by sa mal odstrániť čo najskôr, pretože v priebehu času môže program spôsobiť značné zníženie rýchlosti systému.

Jedným z jednoduchých programov v anglickom jazyku je AdwCleaner od spoločnosti Xplode, ktorý v priebehu niekoľkých minút prehľadá systém a identifikuje infikovanésúbory a zneškodniť ich. Môžete tiež použiť program americkej spoločnosti Enigma Software Group, ktorá sa nazýva SpyHunter 4 a je zaručené, že odstráni všetky vírusové kódy z registra.

Pre tých, ktorí uprednostňujú domáci vývoj, je možné odporučiť softvér ruskej spoločnosti Security Stronghold, ktorý bude poskytovať aj kvalitnú a spoľahlivú ochranu. A nakoniec, pre tých, ktorí sú zvyknutí na radikálne vyriešenie problému, zostáva úplná preinštalovanie systému, čo tiež ušetrí počítač pred nepríjemným vírusom. Toto je, samozrejme, najextrémnejší prípad.