Ako odstrániť Rising Antivirus z Windows?

Čínske antivírusy pre obyvateľov Runetu - vec, ak môžem povedať o softvérovej aplikácii, ktorá spôsobuje veľa dojmov. Navyše je to veľmi kontroverzné: tu nájdete užitočnosť - koniec koncov, koniec koncov antivírusový program; a tajomstvo - je to tak, ak v angličtine nie je žiadne rozhranie, a namiesto známych písmen hieroglyfy nemenej silnej čínskej chvály; a nebezpečenstvo - niekedy je samostatne nainštalované v systéme. A potom ďalšie „a“, to znamená dojmy.

A čo hrdina tohto článku - Rastúci antivírus, ktorý je mimochodom tiež z Číny? Tiež prekvapuje rusky hovoriacich používateľov? Otázka je samozrejme diskutabilná ... niekto taký. Napriek tomu ju niekedy chcete odstrániť a dokonca ju musíte odstrániť zo systému Windows. Prejdime preto z výskumu do podnikania. Analyzujeme dva podrobné pokyny na jeho odstránenie.

Metóda č. 1: štandardné odstránenie

1. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu antivírusového programu v paneli.

Pozor!Ak na paneli nie sú zobrazené ikony, kliknite ľavým tlačidlom myši na štítok „Šípka nahor“ (zobraziť skryté ikony). Potom kliknite na „Konfigurovať“. V zozname, oproti Rising Antivirus, v stĺpci „Správanie“ vyberte „Zobraziť ikonu a upozornenie“.

2. V zobrazenej ponuke nastavenia vyberte položku Exit. Potvrďte svoju akciu.

Poznámka.Táto akcia musí byť vykonaná bezchybne! V opačnom prípade zlyhá odinštalovanie antivírusu Rising Antivirus pomocou vstavaného odinštalačného programu. Jeho aktivované procesy zabránia vymazaniu.

3. Otvorte kliknutím myšiSpustite a choďte na Ovládací panel.

4. V okne panela v časti „Programy“ kliknite na „Odinštalovať program“.

5. V zozname softvéru kliknite pravým tlačidlom myši na Rising Antivirus. Potom vyberte funkciu „Vymazať /Zmeniť“ (objaví sa v ďalšom okne).

Poznámka.Upozorňujeme, že v inštalovanom adresári aplikácií sú dva antivírusové prvky. Najprv sa musíte zbaviť antivírusu Rising. Odstránenie softvéru Rising Software ... sa uskutoční neskôr (v druhom kroku čistenia).

6. Otvorí sa okno vstavaného antivírusového odinštalátora. Uistite sa, že v nastaveniach je povolená možnosť „Odinštalovať“. Potom aktivujte tlačidlo „Ďalej“ kliknutím.

7. Na nasledujúcom paneli nastavení zrušte začiarknutie políčka „Ponechať používateľské nastavenia ...“ (uloženie používateľských nastavení). A znova, „Ďalej“.

8. Do špeciálneho poľa zadajte captcha (čísla na obrázku) a stlačte „Enter“.

9. Počkajte na dokončenie postupu prípravy na odstránenie.

10. V okne „Dokončené“ začiarknite políčka v doplnkoch:

  • vymazanie inštalačného adresára;
  • Reštartujte Windows (reštartujte OS).

11. Kliknite na tlačidlo Dokončiť.

12. Po reštarte sa vráťte na Štart → Ovládací panel → Programy → Odinštalovať program.

13. Podobne vymažte zostávajúci aplikačný modul - „Rastúci softvér ...“: v ďalšom okne kliknite pravým tlačidlom myši → Odstrániť → tlačidlo „Áno“ (potvrdenie akcií).

Metóda č. 2: používanie odinštalačného programu

(napríklad pomôcky Revo Uninstaller Pro)
1. Spustite pomôcku Revo Uninstaller.

2. V okne programu kliknite pravým tlačidlom myši na Rising antivirus. Vyberte možnosť Odstrániť.

​​

3. Postupujte podľa pokynov odinštalátora.

Poznámka.Môže sa tiež stať, že obslužný program nemôže spustiť odinštalačný program a automaticky pokračuje v skenovaní systému. V každom prípade pokračujte v čistení.

4. Nastavte režim kontroly systému na „Pokročilý“ (úplné odstránenie aplikácie z počítača vrátane priečinkov /súborov a položiek registra).

5. Po dokončení skenovania vymažte v okne „Nájdené zostávajúce položky ...“ všetky kľúče databázy Registry súvisiace s antivírusovým vírusom: Vyberte všetky → Odstrániť → Ďalej.

6. Rovnakým spôsobom vymažte zvyšné súbory. Kliknite na tlačidlo Dokončiť. Zatvorte program.

Prevencia

Čisté Windows pomocou Reg Organizer alebo CCleaner: vyčistite a defragmentujte register, odstráňte nepotrebné súbory z diskov a nakonfigurujte automatické spúšťanie.