Ako odstrániť reklamné a vírusové bannery v prehliadači

Štatistickí sociológovia ustanovili, že viac ako 65 rokov života si človek pozrie asi 2 milióny reklamných videí. Je zaujímavé, koľko používateľov internetu uvidí bannerové reklamy v rovnakom časovom období? Ak napríklad začal navštevovať webové stránky v rokoch 95-97. minulého storočia. Určite viac ako dva milióny. Áno, a niekoľkokrát viac.

Animované gify, prísne obchodné informátory, farebné flash filmy, interaktívne snímky - to všetko sú nástroje online reklamy. Zarovnávajúc a obálkujúci užitočný obsah na virtuálnych stránkach oslňujú, blikajú, vynárajú a vyzývajú používateľa, aby sa oboznámil s konkrétnou komerčnou ponukou. Stránky a reklama - komerčná symbióza, jedna. A bohužiaľ, z toho niet úniku.

Mnoho z vyššie uvedených reklamných produktov však používateľa vážne obťažuje svojou prítomnosťou v prehliadači bez ohľadu na predmet stránky. Najmä pokiaľ ide o kontextové bannery s neslušnými fotografiami. Okrem toho obrázky a interaktívne šetriče obrazovky s oznámeniami a pozvánkami na kúpu niečo výrazne spomaľujú načítanie webovej stránky. Stručne povedané, namiesto výhod sieťovej technológie sa ukázalo byť úplným nepohodlím.

Pozrime sa, aké sú transparenty a ako sa ich zbaviť. Oddeľte zrno od pliev - užitočný obsah od zbytočnej reklamy.

Dobrý deň, som vírus! Pozri moju reklamu ...

Vírusový banner v internetovom prehliadači je „návrh“, ktorý užívateľovi sťažuje.odmietnuť. Je to výsledok činnosti špeciálnych trójskych koní a spyware, ktoré infikovali operačný systém. Jeho prítomnosť v prehliadači je konštantná a všadeprítomná. To znamená, že ho nemožno neutralizovať zatvorením akejkoľvek webovej stránky.

Najbežnejšie sú tieto typy vírusových prúžkov:

Ransomware

Využíva 2/4 alebo 3/4 využiteľného priestoru v prehliadači, ale stáva sa, že celá stránka. To sťažuje alebo znemožňuje surfovanie na webe. Okrem reklamy ponúka používateľovi aj odstránenie, ale samozrejme nie zadarmo. Podvodníci označujú svoje telefónne číslo, na ktoré sa majú SMS zasielať (náklady na správu sa pohybujú medzi 100 - 500 rubľov), a sľubujú, že potom odošlú kód na odomknutie.

Ale toto je určite lst. Je lepšie odstrániť z prehliadača akúkoľvek „grafickú neslušnosť“, ako dať niekomu peniaze, a nie je jasné, prečo.

Našťastie existuje veľa spôsobov, ako zničiť vydierača ransomware. A väčšina z nich je zadarmo. Zvážte najefektívnejšie.

Poznámka.Na implementáciu nižšie uvedených riešení sa odporúča použiť iný neinfikovaný počítač. Vyhľadajte pomoc od susedov a priateľov. Zhromažďovanie potrebných informácií, sťahovanie a príprava nástrojov nezaberie veľa času.

Postup úpravy

Výber kódov

 1. Opíšte telefónne číslo alebo platobné údaje uvedené na banneri ransomware.
 2. Otvorte v prehliadači - drweb.ua/xperf/unlocker/(službaodomknutie na oficiálnej webovej stránke Dr.Web).
 3. Do špeciálneho poľa v strede stránky zadajte telefónne číslo alebo ID peňaženky, ktoré ste predtým prepísali.
 4. Kliknite na tlačidlo „Vyhľadávacie kódy“.
 5. Vložte prijaté údaje do riadku vírusového informátora.

Rady!Ďalej môžete použiť kód funkcie vyhľadávania podľa obrázka blokátora. Ak ju chcete aktivovať, kliknite na odkaz „pod obrázkami“ pod vstupným poľom na webovej stránke Dr. Web.

Nástroje

WindowsUnlockerje antivírusový nástroj od spoločnosti Kaspersky Lab. Umožňuje odstrániť blokátory bannerov z prehľadávačov a systémov v priebehu niekoľkých minút. Distribuované zadarmo. Inštalátor WindowsUnlocker si môžete stiahnuť v kancelárii spoločnosti Kaspersky - support.kaspersky.com/viruses/sms.

AntiWinLockerje univerzálny prostriedok na blokovanie SMS ransomware SMS nielen prehliadačmi, ale aj celým operačným systémom. Ak chcete používať program AntiWinLocker, postupujte takto:

1. Prejdite na stránku offline nástroja - antiwinlocker.ru/download.html.

2. Stiahnite si inštalačný program AntiWinLocker (prvý v zozname).

3. Ak chcete prehliadače a počítač „vyliečiť“, spustite ho ako správca (pre Windows 7/8).

Môžete tiež vytvoriť bootovací disk. Bez spustenia OS sa šanca na neutralizáciu škodlivého softvéru ransomware výrazne zvyšuje. A niekedy, vo zvlášť závažných prípadoch strojovej infekcie, sa odporúča použiť iba túto metódu.

 1. Na stránke sťahovania stiahnite obraz disku AntiWinLockerLiveCD vo formáte .iso (druhý odkaz v druhom bloku).
 2. VytvoriťSpúšťacie CD používajúce program na napaľovanie diskov (napríklad ImgBurn).
 3. Pred vypálením nezabudnite vybrať možnosť „Vypáliť obraz na disk“. V opačnom prípade, ak jednoducho zapíšete stiahnutý súbor .iso, disk sa nespustí.
 4. Vložte pripravený obslužný disk do jednotky CD.
 5. ​​
 6. Reštartujte systém a počas bootovania podržte stlačený kláves F8.
 7. Z ponuky vyberte bootovanie z DVD.

Pozor!Aktiváciu ponuky bootovania je možné vykonať pomocou iného kľúča. Vopred si skontrolujte technický list vášho počítača a popis systému BIOS (sada doplnkového firmvéru).

Ak bol bootovací disk vytvorený a zaznamenaný správne, na displeji sa zobrazí ponuka AntiWinLocker LiveCD. Odstráňte vírusy a reštartujte operačný systém ako obvykle.

Adware modul (adware)

Zamaskované ako dôveryhodné systémové aplikácie a rozšírenia prehliadača. Vloží svoje skripty, ktoré zobrazujú reklamné jednotky na webovej stránke otvorenej používateľom v internetovom prehliadači. To znamená, že pridáva (integruje) svoju vlastnú reklamu na stránky, ktoré navštevuje. V dôsledku takéhoto softvérového zásahu je často použitie prostriedku nemožné. Bannery implantované škodlivým softvérom zatvoria ponuku, tlačidlá, text a ďalšie užitočné informácie.

Ako odstrániť?

Ak sa adware modul „plazí“ na vašich stránkach tu a tam, skúste ho odstrániť pomocou pomocného programu AdwCleaner. Tento malý program je obozretneskontroluje nastavenie databázy spyware a škodlivého softvéru v registri, spustení, prehľadávačoch vrátane ich skratiek. Môže vyliečiť počítač, keď sú iné antivírusy bez energie.

Ak chcete odstrániť bannery z prehľadávača pridaného pomocou adware, postupujte takto:

 1. Otvorte stránku - toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/(Oficiálna stránka na stiahnutie. Na tomto prostriedku si môžete vždy stiahnuť najnovšiu verziu nástroja.)
 2. Kliknite na tlačidlo „Stiahnuť teraz“.
 3. Spustite stiahnutý inštalátor ako správca.
 4. Kliknite na „Skenovať“, aby ste skontrolovali systémovú oblasť, a „Čistenie“, ak ju chcete vyčistiť.
 5. Reštartujte systém Windows.

Pripravujeme súpravu prvej pomoci pre vírusové bannery

Nanešťastie sa tiež stáva, že používanie softvérových nástrojov špecializujúcich sa na neutralizáciu vírusov určitej kategórie nestačí. Po skontrolovaní a úprave systému bannery z prehľadávačov nezmiznú.

Určitou cestou z takýchto problematických situácií je vybudovanie antivírusového potenciálu. Ďalej prehľadajte systém jedného z nasledujúcich pomocných programov. Detekujú a neutralizujú malware, ale nechránia počítač v reálnom čase. Aj keď to nie je programovo v rozpore s hlavným antivírusom nainštalovaným v systéme Windows.

Malwarebytes Anti-Malware Free- profesionálny „lovec“ modulov adware a spyware, rootkitov, červov a ďalších digitálnych zlých duchov. Vykonáva rýchle skenovanie pomocou počítača. Dokáže rozpoznať najzložitejšie maskovanie vírusových doplnkov. Ľahko sa konfiguruje, má jasné ovládacie prvky. downloadFree Anti-Malware Free je k dispozícii na malwarebytes.org/downloads/.

Nástroj na odstránenie vírusov Kaspersky- vykonáva komplexnú kontrolu a obsahuje nastavenia detekcie. Preveruje všetky prvky Windows, bootovacie sektory a diskové oddiely určené používateľom.

Kaspersky Rescue Disk- bootovací disk so sadou liečebných pomôcok (vrátane WindowsUnlocker, ktorý odstraňuje transparenty s ransomware). Stiahnite si obraz záchranného disku .iso na adrese support.kaspersky.com/viruses/utility. Potom vytvorte a napaľujte zavádzací disk v ImgBurn alebo Nero (pozri položku AntiWinLockerLiveCD).

Dr.Web CureIt! - Účinný nástroj na ošetrenie systému (vrátane odstránenia vírusových bannerov z prehliadačov). Neustále aktualizované. Rozpoznáva hrozby a vírusy, ktoré sa nedávno objavili v sieti.

Blokovanie reklám a kontextových okien

Špeciálne doplnky prehliadača dokonale pomáhajú zbaviť sa reklamných excesov na webových stránkach. Ľahko sa inštalujú a prakticky nevyžadujú nastavenia. Okrem toho čiastočne zvyšujú bezpečnosť surfovania na webe.

Takto vyzerá stránka bez blokovania reklám:

A tu je blokovanie (pripojené doplnky):

[92 ]

Medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie rozšírenia blokovania reklamy patria:

AdBlockaAdblock Plus . Implementované pre všetky populárne prehliadače - Firefox, Google Chrome, Internet Explorer. Okrem reklamy účinne blokujú rôzne softvérové ​​mechanizmy na monitorovanie správania používateľov na webe a škodlivého softvéru. Vybavené bielymi a čiernymi listami, ktoré označujúktoré bannery blokovať a ktoré nie. Ak je to potrebné, používateľ ich môže pridať a upraviť.

Adguard Antibannerje antibanner krížového prehliadača. Filtruje takmer všetky typy reklamy vrátane bannerov v sociálnych sieťach.