Ako odstrániť Reimage Repair z počítača

Obsah

Reimage Repair nie je vírus, vývojári umiestňujú tento softvérový produkt ako antivírusový skener. Ak však bol nainštalovaný do počítača svojvoľne, tj bez vášho vedomia, spolu s inou aplikáciou, alebo aj keby bol stiahnutý z oficiálnych webových stránok na odporúčanie niekoho, nemali by ste od neho očakávať žiadny úžitok.

Reimage Repair, bezplatná distribučná súprava, nie je nič viac ako demo verzia, ktorá vás nutkavo nabáda ku kúpe licencie. Po inštalácii do systému sa reklamy zobrazia v kontextových oknách, nezávisle (bez zásahu používateľa) spustí kontrolu počítača, po kliknutí na niektoré tlačidlá sa v prehliadači otvoria pochybné stránky. Pri správach môže byť zavádzajúce, že systém je opäť infikovaný, aby užívateľ prinútil kúpiť plnú verziu skenera.

Pri odstraňovaní opravy Reimage z počítača postupujte podľa týchto pokynov:

Odinštalovanie

1. Zatvorte okno programu Reimage Repair (skontrolujte zásobník, jeho ikony by tam nemali byť).

2. Kliknite na tlačidlo „Štart“ a prejdite na „Ovládací panel“.

3. Nastavte režim „Kategória“ (možnosť v pravom hornom rohu).

4. V časti Programy kliknite na položku Odinštalovať program.

5. Kliknutím ľavým tlačidlom myši v zozname zvýrazníte názov aplikácie. Kliknite na príkaz „Odstrániť /zmeniť“.

6. V ďalšej žiadosti prijmite vymazanie: kliknite na „Áno“. Počkajte na dokončenie odinštalovania.

V predchádzajúcich verziách programu Reimage sa po spustení odinštalovania zobrazí okno „Odinštalovať“. V takom prípade skontrolujte, či nie je začiarknuté nastavenie „Keep your PC ...“ (uložiť nastavenia antivírusu). A potom kliknite na „Nie, ďakujem, jednoducho odinštalovať ...“ (Nie, ďakujem, stačí odinštalovať).

V prehliadači sa otvorí stránka pre vývojárov s reklamou. Zatvorte ho a vráťte sa do okna odinštalačného programu. Odinštalovanie dokončíte kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Dodatočné čistenie

Po štandardnom odinštalovaní pochybného antivírusu zostáva v systéme dostatočne veľký počet jeho prvkov (súbory, položky v registri). Ak ich chcete odstrániť a zároveň skontrolovať, či sa na jednotke C nenachádzajú malware a potenciálne nebezpečné objekty, použite pomocný program AdwCleaner:

1. Otvorte oficiálnu stránku na stiahnutie tohto pomocného programu v prehliadači - https://toolslib.net/downloads/viewdownload /1 adwcleaner /.

2. Kliknite na tlačidlo Prevziať teraz.

3. Pravým tlačidlom myši kliknite na stiahnutý inštalátor.

4. V okne „Podmienky používania“ vyberte „Súhlasím.“

5. Kliknite na tlačidlo Skenovať.

6. Po kontrole pred odstránením škodlivého softvéru a zvyškov služby Reimage Repair otvorte jednotlivé karty (Služby, Priečinky, Súbory ...) a pozrite sa na objekty, ktoré našiel AdwCleaner.

7. Stlačte „Vymazať“.

8. Zatvorte všetky okná a spustené programy. Kliknite na tlačidlo OK.

9. Po dokončení čistenia vás program AdwCleaner požiada o reštart počítača. Súhlasím: kliknite na tlačidlo OK.

​​

10. Po spustení operačného systému sa automaticky otvorísúbor s overovacími denníkmi.

Zatvorte to a choďte do práce. Reimage Repair je úplne odinštalovaný!