Ako odstrániť programy zo spustenia

Obsah

Automatické zapínanie programov pri spustení systému Windows - táto možnosť je veľmi užitočná, pokiaľ ide o základné programy. Užívateľ sa oslobodzuje od bežných operácií striedavého spúšťania (klikanie na skratky) na otváranie sieťových klientov, okamžitých správ a textového editora. Všetko, čo potrebujete, sa načíta okamžite - počítač je nakonfigurovaný tak, aby pracoval tak, ako chce používateľ, a bez jeho účasti.
Pohodlné. Rozhodne.

Ak je však pri spustení príliš veľa programov, vznikajú určité ťažkosti:

  • počítač sa spustí oveľa dlhšie;
  • systém „spomaľuje“ kvôli programom, ktoré sa spúšťajú automaticky a „visia“ v zásobníku;
  • nehospodárne výdavky na prostriedky počítačového hardvéru: sú zahrnuté niektoré aplikácie od autorunu, ale užívateľ k nim pristupuje veľmi zriedka.

V tomto prehľade budeme hovoriť o tom, ako zakázať automatické spúšťanie programov v systéme Windows pomocou vstavaných nástrojov a nástrojov tretích strán.

Nastavenia programu

Ak chcete deaktivovať automatické spustenie konkrétnej aplikácie, najprv sa pozrite na jej nastavenia. Mnoho programov má možnosť vypnúť spustenie.

Zvážte vypnutie pomocou konkrétnych príkladov:
V klientovi torrent torrent: Menu → Nastavenia → Nastavenia programu → Všeobecné → možnosť „Spustiť ... so systémom Windows“ (v okne musíte odstrániť „vtáka“).

Ak chcete odstrániť program Skype Messenger zo spustenia, votvorte svoju ponuku:
časť „Nástroje“ → Nastavenia → Všeobecné nastavenia → funkcia „Spustiť ... pri spustení systému Windows“ (odstráňte „vtáka“ v riadku kliknutím myši).

Štandardná možnosť

V systémovom paneli „Konfigurácia systému“ systém Windows poskytuje používateľovi možnosť samostatne zakázať autorunové programy. Tento postup sa vykonáva niekoľkými kliknutiami myši:

1. Kliknite na tlačidlo „Štart“ na paneli úloh.

2. Do vyhľadávacieho riadku napíšte - msconfig. Stlačte kláves Enter.

3. V okne „Konfigurácia systému“ kliknite na kartu „Spustenie“.

4. V zozname odstráňte „vtáky“ v blízkosti obslužných programov, programov, hier, ktorých spustenie chcete deaktivovať.

5. Postupne stlačte tlačidlá „Použiť“ a „Ok“.

Úpravy registra

Zásahy do systémového registra na odstránenie programov z autorun sa vyžadujú, ak z nejakého dôvodu nie je možné použiť voľbu msconfig a nástroje tretích strán.Úpravy vyžadujú, aby užívateľ mal určité zručnosti a skúsenosti s prácou v editore registrov.Lebo ak nesprávne kroky počas vykonávania postupu môžu systém deaktivovať.

Ak chcete odstrániť spúšťacie kľúče, postupujte takto:
1. Stlačte klávesovú skratku Win + R.

2. Do riadku „Open“ napíšte smernicu - regedit. Kliknite na tlačidlo OK.

3. Ak chcete vypnúť automatické spustenie softvéru pre všetky účty, otvorte „vetvu“:
HKEY_LOCAL_MACHINE → SOFTWARE → Microsoft → Windows → CurrentVersion → Run

Konfigurácia spustenia v bežnom účte:
HKEY_CURRENT_USER → Softvér → Microsoft → Windows → CurrentVersion → Spustiť

4. Na druhom paneli editora (Názov /Typ) /Hodnota), kliknite pravým tlačidlom myši na kláves požadovanej aplikácie a v ponuke vyberte príkaz Odstrániť. Po aktivácii príkazu bude odstránený zo štartovacieho zoznamu.

Spúšťací priečinok

Spúšťací priečinok obsahuje skratky programov pre ich následné spustenie po zapnutí počítača. Ak chcete skontrolovať obsah priečinka av prípade potreby ho vyčistiť, postupujte takto:

1. Otvorte ponuku Štart. Prejdite trochu nadol.

2. Vyhľadajte priečinok Po spustení. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz Otvoriť.

3. V zobrazenom okne odstráňte skratky nepotrebných programov: pomocou kontextovej ponuky (možnosť „Odstrániť“) alebo pretiahnutím a presunutím do „Kôš“.

Špeciálne programy

Program môžete zo spustenia odstrániť aj pomocou špeciálnych obslužných programov. Tento prístup má určité výhody: nemusíte študovať nastavenia operačného systému, rýchly prístup, vhodné alternatívne rozhranie atď.

Sú tu uvedené dva populárne špeciálne nástroje, ktoré vám umožňujú odstrániť program zo spustenia.

CCleaner

CCleaner je program čistenia. Jeho hlavnou funkčnou úlohou je čistenie adresárov súborov a registra od nevyžiadaného softvéru. Medzi jej ďalšie možnosti patrí spúšťacia konfigurácia systému Windows. Bezplatná verzia aplikácie CCleanerStiahnite si ho na ccleaner.com.

Po spustení a inštalácii programu postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1. Kliknite na ikonu v časti „Služba“. V podponuke (susedný stĺpec) kliknite na položku Spustenie.

2. V zozname vyberte aplikáciu, ktorú chcete odstrániť z automatického spustenia v zozname.

3. Stlačte jedno z tlačidiel:

  • „Vypnúť“ - dočasná deaktivácia;
  • „Vymazať“ - úplné odstránenie zo zoznamu.

Autoruns

Autoruns je pokročilý nástroj na správu modulov, služieb, procesov a spustenia systému. Vyvinutý spoločnosťou Sysinternals a získaný vývojármi systému Windows (Microsoft Corporation). Opravuje všetky spustené programové objekty v systéme. Odporúča sa na použitie skúsenými používateľmi.

Nastavenie spustenia pomocou Autoruns:
1. Prejdite na oficiálnu stránku sťahovania - https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

2 Kliknite na odkaz v pravom hornom rohu „Prevziať programy Autoruns ...“.

3. Výpis z archívu:

  • pravým tlačidlom myši kliknite na objem archívu Autoruns;
  • možnosť v ponuke „Extrahovať do aktuálneho priečinka“.

4. Po dokončení rozbaľovania spustite súbor autoruns.exe.

5. V pomocnom okne kliknite na kartu „Všetko“.

6. V kľúčoch registra „... CurrentVersion \ Run“ zrušte začiarknutie políčok vedľa programov, ktoré chcete odstrániť zo spustenia.

7. Po dokončení postupu zatvorte obslužný program, reštartujte počítač a skontrolujte zmenené nastavenie spustenia.

Vírusy vstartup

Veľa vírusov (prehliadač únoscov, baníkov, adware atď.) je v zavádzacom systéme „zaregistrovaných“. A v niektorých prípadoch ich automatické spustenie nie je možné zakázať pravidelnými prostriedkami systému ani pomocnými programami tretích strán. Keď sa používateľ pri štarte vypne, znova sa zapne.

Preto v prípade vírusovej infekcie je potrebné na doladenie spustenia použiť antivírusové nástroje.

Najúčinnejšie riešenie týchto problémov:

AdwCleaner

Malý, ale nezvyčajne užitočný antivírusový skener. Je schopný ničiť škodcov nielen v zozname spustení, ale aj v prehľadávačoch, programoch a registri.

Distribuované bezplatne na webe https: //ru.c/adwcleaner/.

Po spustení a dokončení aktualizácie programu AdwCleaner kliknite na jeho paneli na „Skenovať“. Potom odstráňte zistené vírusové objekty a reštartujte systém Windows.

Malwarebytes

Šetrí závažnou vírusovou infekciou PC. Vie, ako nájsť škodlivý softvér, ktorý zostáva neviditeľný pre hlavný antivírusový systém spustený v systéme. Úspešne detekuje mnoho typov digitálnych infekcií (červy, trójske kone, rootkity).

Na stiahnutie skenera použite tlačidlo „Bezplatne stiahnuť“ na stránke https://ru.malwarebytes.com/. Skenovanie sa spustí v ponuke „Skenovať“: Výber režimu skenovania → Nastavenia (ak je to potrebné) → Spustiť.

Pravidelne monitorujte nastavenia spúšťania systému. Najmä po inštalácii novéhosoftvérové ​​hry. Vypnite automatické spúšťanie zriedka používaných nepotrebných programov. Inak budú spotrebovávať počítačové zdroje bez akýchkoľvek výhod. A na systémoch s nízkou spotrebou môže dôjsť k havárii a spomaleniu systému Windows.

Úspešné nastavenie počítača a pohodlné používanie operačného systému!