Ako odstrániť program v systéme Android: 4 účinné spôsoby

Bez ohľadu na to, ako dokonalý je operačný systém na PC, prenosnom počítači, tablete alebo smartfóne, používateľ sa musí, skôr či neskôr, naučiť, ako odstrániť nainštalované aplikácie. Inak pre všetky inštalácie jednoducho nie je dostatok pamäte zariadenia - ani interná, ani externá.

A systém OS Android v tomto ohľade samozrejme nie je výnimkou. Vážený čitateľ, ak aktívne používate zariadenie s týmto softvérovým krytom a nemáte vôbec potuchy, ako z neho odstrániť aplikáciu, musíte sa oboznámiť s materiálom v tomto článku. V opačnom prípade sa nedá vyhnúť neporiadku v systéme.

Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť softvér a hry z Androidu: používajú štandardné nástroje OS aj pomôcky tretích strán. Zvážime najúčinnejšie a relatívne jednoduché riešenia. Koniec koncov, nemôžete oddialiť a strácať čas skúmaním - systém Android vyžaduje okamžité odstránenie všetkých kecov softvéru z útrob jeho súborového systému.

Tak začnime!

Štandardný spôsob odstránenia aplikácie z operačného systému Android

1. Otvorte „Nastavenia“ (odkaz na funkčný vo forme ozubeného kolieska).

2. Z ponuky vyberte „Applications“.

3. V zozname klepnite na (klepnite prstom), ak je zariadenie vybavené dotykovou obrazovkou, alebo kliknite na kurzor na programe, ktorý chcete odstrániť.

4. V otvorenej ponuke funkcií aktivujte možnosť „Odstrániť“.

5. Kliknutím na žiadosť potvrďte svoj úmysel zbaviť sa nepotrebnej prihlášky.OK systém.

To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste program zo systému odstránili štandardným spôsobom.

Odinštalovanie aplikácií z operačného systému Android pomocou obslužného programu Uninstaller

Uninstaller je účinný nástroj na odstránenie nepotrebných programov zo systému. Má jasné jednoduché rozhranie. Nevyhnutné, ak potrebujete rýchlo odstrániť veľké množstvo aplikácií. Odinštalačný program si môžete zadarmo stiahnuť na Google Play. Ruská verzia programu sa nazýva „Odstrániť“.

1. Nainštalujte odinštalačný program do systému a potom ho spustite.

2. Otvorí sa panel s adresárom nainštalovaných hier a aplikácií. Vyberte program /programy, ktoré už nepotrebujete (ich názvy by sa mali namaľovať inou farbou).

3. Klepnite na hornú časť možnosti na zelenom pozadí „Odstrániť vybrané aplikácie“. Venujte pozornosť množstvu uvedenému v zátvorkách. Pred aktiváciou postupu odinštalovania znova skontrolujte vybrané aplikácie: uistite sa, že medzi nimi nie sú žiadne užitočné programy.

Ako odstrániť súbory s príponou .apk?

Pomerne často sa v priečinku Stiahnutie hromadí neuveriteľný počet archivovaných spustiteľných súborov APK (Android Package), ktoré si používateľ stiahol z internetu. Po stiahnutí zostanú v priečinku s mŕtvou hmotnosťou a zaberajú cenné megabajty pamäte zariadenia.

Môžete sa ich zbaviť pomocou funkcie vymazania systému.

  1. Prejdite na „Files“ (ikona pracovnej plochy).
  2. Vyhľadajte priečinok „Stiahnuté“ so stiahnutými súbormi apk (zvyčajne sa nachádza v adresári sdcard) alebo v inom priečinku,ktoré chcete „vyčistiť“. Otvorte ho a začiarknite políčka vedľa aplikácií, ktoré sa majú odstrániť.
  3. Aktivujte ponuku „Akcie“ (kliknite na /kliknite na vybrané súbory) a vyberte príkaz „Odstrániť vybraté“.

Odstraňovanie aplikácií programom čističa SD-Maid

SD-Maid Pro (bezplatná verzia programu SD-Maid) je multifunkčný nástroj na čistenie systému súborov Android OS. Môže odstrániť nielen nainštalovaný program, ale aj duplikáty, prázdne a nepotrebné (vyčerpané) súbory.

Na odstránenie nainštalovaných aplikácií z OS môžete použiť bezplatnú verziu pomôcky - SD-Maid (bez programu Pro!). Stiahnite si ju na Google Play.

  1. Spustite SD-Maid.
  2. Z ponuky vyberte „Manager“.
  3. ​​
  4. Zvýraznite program, ktorý chcete odstrániť zo systému.
  5. V podponuke, ktoré sa otvorí, klepnite na „Odinštalovať aplikácie a údaje“.

Tieto jednoduché metódy pravidelne používajte na obnovenie čistoty softvéru v prostredí operačného systému Android. Pretože, ako viete, čistota je kľúčom k zdraviu. Aj s ohľadom na elektronické prístroje. A všetko bude v poriadku!